Млади предприемачи обменят идеи в София

От: Млади предприемачи обменят идеи в София

Интересно и дано има повече хора занимаващи се със собствен бизнес в България. Но наистина, нищо конкретно.

Блинки, ходиш ли на тия срещи? :-o
 
От: От: Млади предприемачи обменят идеи в София

Интересно и дано има повече хора занимаващи се със собствен бизнес в България. Но наистина, нищо конкретно.

Блинки, ходиш ли на тия срещи? :-o


Да, хубаво е когато има повече фирми. В момента в България има около 700 хиляди фирми, като много хора разполагат с по няколко. Така, че реално у нас има около 100 - 200 хиляди собственици на фирми, което е твърде ниско ниво.
 
От: Млади предприемачи обменят идеи в София

За да изкараш 5 лв. в Бг и да не те обвинят в укриване на данъци трябва да имаш фирма - от там и ниската възрастова граница на собствениците. Съгласен съм с MyWIT , че нивото на грамотнос за правеене на бизнес е под средно необходимото.
Няма да е лошо поне последните две год. в училище да има по един час на седмица за това - адвокати, икономисти, данъчни и т.н. - не само сухи теоретици. Тъй или иначе някой де,н ще им се наложат или да работят или да правят фирма. Няма да им е излишно - колко непотребно инфо получават от уроците, което после никога в живота няма да им потрябва.
 
От: Млади предприемачи обменят идеи в София

За да изкараш 5 лв. в Бг и да не те обвинят в укриване на данъци трябва да имаш фирма - от там и ниската възрастова граница на собствениците. Съгласен съм с MyWIT , че нивото на грамотнос за правеене на бизнес е под средно необходимото.
Няма да е лошо поне последните две год. в училище да има по един час на седмица за това - адвокати, икономисти, данъчни и т.н. - не само сухи теоретици. Тъй или иначе някой де,н ще им се наложат или да работят или да правят фирма. Няма да им е излишно - колко непотребно инфо получават от уроците, което после никога в живота няма да им потрябва.

До колкото ми е известно, последните години в 11-ти или 12-ти клас се изучава География и Икономика. Като в частта на Икономиката се изучават фирмите и икономическите неща свързващи една фирма и държавата. Но явно не стигат уроците или не са както трябва. Тук отново опираме до реформа в образованието. Ако в училище се изучават повече полезни неща, то толкова по-висок ще е успеха на завършващите деца след училище.

Ние сме съгласни, че трябват повече уроци за икономика, бизнес и подобни за да има повече фирми, което да вдигне икономиката ни. Не всичко е само пари. Пари за фирма винаги може да намериш, но ако не си наясно с нещата, то те ти се струват прекалено сложни и не се захващаш с тях(така правят 99% от завършващите).
 
Re: От: Млади предприемачи обменят идеи в София

Интересно и дано има повече хора занимаващи се със собствен бизнес в България. Но наистина, нищо конкретно.

Блинки, ходиш ли на тия срещи? :-o

Мне, това е ново. Ходя по други конференции. Иначе изглежда интересно. ;)
 
Re: От: Млади предприемачи обменят идеи в София

Трябва да популяризират и SEO Meetup-a по BTV :D

Да, това вече е ивент, който заслужава внимание. :) Иначе, ако ще го направят, реално трябва да е след новините в 10:00 часа и с голяма червена точка 18+. :) Но аз на това ходя, само последния път изпуснах, защото ми съвпадаше с друго важно за мен събитие. Но този месец - Февруари към края някъде ще има - традиция е всеки месец да има. ;) Между другото половината от хората там са активни потребители тук и се чувствам много в свои води, нещо като като форум митинг в лайв мод. :) Талов, самбата, Бико, Фози, Клокси, Манол, Тео, Данчо са едни от тях. :)
 
От: Re: От: Млади предприемачи обменят идеи в София

Да, това вече е ивент, който заслужава внимание. :) Иначе, ако ще го направят, реално трябва да е след новините в 10:00 часа и с голяма червена точка 18+. :) Но аз на това ходя, само последния път изпуснах, защото ми съвпадаше с друго важно за мен събитие. Но този месец - Февруари към края някъде ще има - традиция е всеки месец да има. ;) Между другото половината от хората там са активни потребители тук и се чувствам много в свои води, нещо като като форум митинг в лайв мод. :) Талов, самбата, Бико, Фози, Клокси, Манол, Тео, Данчо са едни от тях. :)

А такаа я гледай ти :D пусни едно линкче, ако има към събитието да видя какво съм пропуснал, щом все големите клечки сте там има нещо интересно ;)
 
Re: От: Re: От: Млади предприемачи обменят идеи в София

А такаа я гледай ти :D пусни едно линкче, ако има към събитието да видя какво съм пропуснал, щом все големите клечки сте там има нещо интересно ;)

https://www.facebook.com/groups/sofiaseomeetup/ - ето това е групата, а ивентите си идват всеки месец, обикновено към края. ;)

Цели 17 срещи си изпуснал: https://www.facebook.com/groups/sofiaseomeetup/events/ - нищо, може да се отбележиш на 18-тата. :) Аз и като ходя във Варна гледам да се видя с тамошните съфорумци и винаги е весело с тях. :)
 

Горе