Млади предприемачи

LEYGREY

Member
Здравейте,
разглеждах преди 2, 3 месеца някакви клипове и статии как млади хора на по 14-17 години са вече предприемачи и управляват собсветни онлайн магазини, верига магазини за облекло и т.н. със стойност над милиони... Преди близо година разглеждах из форума и прочетох една тема, в която се казваше, че можеш да направиш един онлайн магазин без фирма, но не е професионално и може да изникнат проблеми след време (може и да не беше точно така)... При положение, че хората имат бизнес на такава стойност едва ли са ги направили без фирма зад сайта и как са се сдобили с фирма като са непълнолетни?
Извинявам се, ако раздела е грешен, но не намерих подходящ и ако горенаписаните неща са глупости, но ми стана интересно...
 
Може да има фирма регистрирана на някой от родителите, възможно е също непълнолетен да е съдружник във фирмата докато навърши пълноление и т.н. вариянти много.
Ти конкретен пример ли искаш или искаш да знаеш как точно стоят нещата по въпроса в Бг.
 
Добре, благодаря за бързия отговор! Като цяло просто ми беше любопитно как стават нещата, защото по начина, по който говорят пред камерите останах с едно непозитивно впечатление...
А иначе, да попитам, ако съм съдружник в някаква фирма, която се занимава с една дадена дейност, трябва ли да се направи нова, да кажем за онлайн магазин, който ще е в друга сфера?
 
Не не трябва, единственно може да се плащат повече пари на счетоводителя за това че го ангажирате допълнително.
 
Редно е някой да застане зад теб, ако нямаш годините. Има много примерни с магазини без юридическо лице отзад, но това не е правилно и прави впечатление. А ако случайно и почнеш да крадеш от конкуренцията клиенти, смятай че имаш "случайна" проверка. За това захлеби, покажи на потенциалните ти "инвеститори" в твоя случай - родители, че има смисъл и те вече, ако могат и имат позволение - ще ти ударят едно рамо. Това е. ;)
 

Горе