Мнение за лого на фирма за врати

Asen Popivanov

Active Member
Привет, колеги! :)
Поиграх си с една идея за лого на новият ми сайт, та ще се радвам да чуя мнението ви. Добра ли е визията според вас, имайки предвид, че такива са и и цветовете в сайта?
Ето и само лого: новолого.png

Благодаря предварително! :clap:
 
От: Мнение за лого

Логото няма да го коментирам, но изцяло, като идея тва ще куца да знаеш.
Никой не би си купил врата от онлайн магазин - не и в България в близките 20 години...
Ще ми се именно логото да коментираш, а относно идеята - аз си знам до колко ми работи! ;)
Магнит, радвам се, че ти допада, защото искам да го харесват и запомнят и хората... :)
 
Re: Мнение за лого

Идеята е добра. Харесва ми, може би малко по-дизайнерско може да се наложи да се погледне.

Каква е идеята на слогана? За "изборът е лесен: ясно, но "хубава врата"? Това само малко ме обърка. В смисъл, прецени добре какво точно ще търсят при теб от една врата. И формирай така слогана. Хубава врата не е лошо, но не е силно определение, ако ме разбираш. Все едно магазин за лаптопи да напише хубави лаптопи. Няма начин. Ще напише - евтини, или професионални, или качествени, някое силно определени, което ще грабне точно аудиторията, в която са се прицелили. И ако питаш мен мисля, че "сигурност" ще е по-селс от "хубаво". Работи ги там където е слабото им място - защитата. Пука му, че има рози и дърворезба, щом се отваря с шут. ;) Естествено, продуктите е редно да отговарят на истината. :)

И малко офтопик (за което се извинявам): Преди много време бях в един магазин за едни много сигурни и стабилни врати. Имаше много добри неща, от такива с камери в шпионката, до масивни с 4на защита, каквото и да значи. Помислих си, това ако нямаш танк, няма как да влезеш. :) Бях там с приятел да си избира, но щом и на мен ми се докупува, смятай за какво си говорим. :) И ми се докупува, защото видях как технологията силно бе внедрена в тези уж прости врати. :)
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

По-добре го дай на някой дизйнер да ти го направи. Вмомента изглежда кати нарисувано на Paint (а може и така да е дори).
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Както каза Блинки, никой не купува вратa, защото e "хубавa".

Ето няколко идеи от мен:

-устойчивa
-здравa
-якa
-солиднa
-масивнa
-стабилнa
-сигурнa
-истинскa
-непоклатимa
-издръжлива
-проверенa
-надеждна
-изпитана
-изпробвана
-благонадеждна
-доказана


Ако се сетя за още- ще пиша.

Един въпрос: защо не го направиш в множествено число, например: "СолидниВрати"

Успех с логото и постни като си готов на 100 %, за да го видим :)
 
Последно редактирано:
От: Мнение за лого на фирма за врати

То, името вече е дадено, че дори и домейна тъй се казва: "хубава врата" Питането ми беше по-скоро по отношение на логото. :) А, името е такова, защото често клентите влизайки в магазина казват "искам хубави врати...". Малко смешно като определение, твърде широко понятие и относително, но това, че е широко понятие си е и плюс....
"Изборът е лесен" - има се предвид. че е лесно да се избере "хубава врата". А не давам логото за изработка от професионалист, защото на този етап не минимизарам разходите...
Колегата firefly дори позна на каква програма си правих логото. :)
Благодаря за мненията по темата ми!
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Формата на вратата трябва да напомня на "В", нали? Добре си се ориентирал с избора на форма, единствената ми забележка би била, може би, да се направи по-дебела и с контрастни цветове. Другото е шрифта - пробвай с нещо по-изискано - Open Sans е безплатен и има доста варианти откъм дебелина, може да го пробваш. А самия текст може да го вдигнеш за да стои центриран със знака.
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Ти имаш концепцията, един дизайнер може за малко парички да ти доразвие идеята и да го нарисува красиво и да започнеш да се брандираш :)) Успех!
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Всеки търси хубава врата, но и всеки под "хубава" разбира различни неща. Така, че според мен "хубави врати" може да се превърне в добър слоган, но ще трябва доста време да го наложиш и след това хората да свързват този слоган само твоята фирма.

Към логото според мен трябва да е само това - "хубави врати"
шрифта не струва 5 пари

относно графичния елемент - нямам мнение. Но не е лош.
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Както казах, потърси услугите на дизайнер. Нито това, нито предното лого са сериозни и не правят добро впечатление. Това е моето мнение разбира се, но го казвам както си е, няма какво да се лъжем.
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Опитвам се да намеря нещо, за което да се хвана, но не намирам нищо добро в логото.
Ами за съжаление и аз се присъединявам към колегите които те съветват за дизайнер.

Логото е важно не го подценявай.
 
От: Мнение за лого на фирма за врати

Кой ли търси пък хубава врата?
А логото е грозно и безсмислено в стил къци.
 

Горе