Мнение за сайт

maiak

New Member
Здравейте,
след като реформирах сайта си да предлага афилиейт стоки, има ли според вас бъдеще този формат? Мнения и препоръки ?
 
Последно редактирано:
От: Мнение за сайт

имаш две опции ако контента е дуплиекит ( описанията на продуктите имам предвид) може да наблъскаш многопродукти и все някаде ще захапеш трафик

другата опция е да направиш описанията уникални така ще имаш по големи шансове за Г с малък сайт

Може да добавиш и блог към сайта и да пишеш статии които да вкарваш трафик от социалните мрежи ( и не само)

иначе има преспектива стига да го разиеш :)
 
От: Мнение за сайт

Здравей Coolice,

да, съдържанието е дубликеит и предпочитам да добавя още продукти пред това да пиша уникално описание на всеки един. Като начало смятам да пиша по модни форуми - този метод ми е давал най-добри резултати.

Имам и още един-два въпроса: има ли смисъл да обръщам динамичните линкове в статични или Г вече все по-малко се влияе от това?

Платформата е Oscommerce, и бях чувал, че освен тежка е и по-трудна за SЕО оптимизация. Вярно ли е това?

Смятам да пусна в ход още един подобен сайт, проблем ли ще е ако страниците "about" и "tersm of service" са с еднакво съдържание? Сайтовете ще бъдат линкнати един към друг.
 
ми няма да е проблем , хорааааа дуплийкейт контент който да ви спъне не е 1 - 2 - 5 страници , тва го разберете...
 
От: Мнение за сайт

Не знам за какъв duplicate content става въпрос тук, при положение че content почти липсва.
В този си вид не виждам как сайта ще хване organic трафик. Иначе домейна ми харесва :)


Трябва да добавя още продукти ли? Не разбрах какво липсва - стоки, полезна информация, форум... ?

Уместно ли е според вас на такъв тип сайт да се пусна един тънък ред Google adsense, просто като за начало да отчете някакви приходи ?
 
От: Мнение за сайт

Според мен не слагай никакви реклами! Поддържай визията на един луксозен сайт, който печели само от скъпите си продукти. Колкото повече продукти сложиш, толкова по - голямо разнообразие ще има, а това е наистина изключително важно за клиентите - правото на избор. Успех с развитието. И да напомня пак, слагай само скъпи и луксозни продукти, поддържай тази визия на сайта - така ще се таргетираш добре към тази целева група, ако го нашариш с адсденси и други глупусти, само ще отблъснеш купувач, който евентуално би дал няколко бона за часовник...
 
От: Мнение за сайт

Още стоки и полезна информация. Посети други подобни сайтове, за да почерпиш идеи.
Главно липсват статии / ревюта, а без тях organic трафик (който би трябвало да конвертира най-добре), няма да видиш.
 
От: Мнение за сайт

А кой би дал няколко бона за часовник който не е виждал и незнае дали ще получи?
Такива неща според мен се купуват от магазина, а не да очакваш да ти го донесат по пощата счупен ...
 
От: От: Мнение за сайт

А кой би дал няколко бона за часовник който не е виждал и незнае дали ще получи?
Такива неща според мен се купуват от магазина, а не да очакваш да ти го донесат по пощата счупен ...
Всичко е в доверието, когато става въпрос за покупка през интернет. Затова сайтовете към които насочвам хората са с добра репутация. Има и застраховки и т.н.
 

Горе