Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

krisopk

Active Member
Здравейте, наскоро си говорихме с един приятел как е най-добре да постъпиш при следната ситуация.

1. Имаш ниски доходи (около минималната работна заплата)
2. В момента нямаш никакви пари.
3. Имаш и някакви идеи за животозастраховане.
4. Не искаш да се занимаваш с рискови операции ( борси ).
5. На месец не можещ да заделяш повече от 40-50 лв.

Цел: да спестиш ефективно, да натрупаш някакви някакви пари за това, че си спестявал. Имаш желание да си подсигуриш бъдещето, като имаш някаква заст застраховка.

Сега моята теза е такава, че е по-добре да събираш парите си в 24 или 36 месечни депозити. Така накрая получаваш парите си+лихвата (която обикновено е малка) - ако успееш да договориш нещо друго ще бъде страхотно. Другия вариант със застраховането е да имаш един гарантиран % които ще получиш след периода.

Плюса на депозита, че имаш сравнително малък срок, риска от валутен срив е по-малък, докато в застраховането по-малко от 10 години си е нищо работа. Затова пък в застраховането имаш допълнително застраховка. Когато изтеглиш предварително парите от депозита си губиш само лихвата, а при застраховката ти вземат част от вноските!

Та това е доста интересен финансов казус, интересно ми е хората с опит и знания какво мислят по въпроса. Може да се направи добра дискусия.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Това са глупости братче. Ако работиш с големи суми може и да има смисъл, но с 50 лв на месец... извинявай ама е смешна работа. За една година ще спестиш 600 лв, за 10 години ще спестиш към 10 бона с лихвите. Какво бъдеще ще си осигуриш с тея пари? Инвестирай по 50 лв в онлайн бизнеса си всеки месец и ще си осигуриш бъдещето по невероятен начин. Не че няма смисъл, но да тънеш в мизерия и да спестяваш, като целиш няква утопична сигурност си е мазохизъм. А и не съм чул някой да е забогатял със спестяване.

Спестяваш пари докато събереш за да си осигуриш 4-5 месеца живот без доходи и с всичко над това се хвърляш смело в екшъна:)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Това са глупости братче. Ако работиш с големи суми може и да има смисъл, но с 50 лв на месец... извинявай ама е смешна работа. За една година ще спестиш 600 лв, за 10 години ще спестиш към 10 бона с лихвите. Какво бъдеще ще си осигуриш с тея пари? Инвестирай по 50 лв в онлайн бизнеса си всеки месец и ще си осигуриш бъдещето по невероятен начин. Не че няма смисъл, но да тънеш в мизерия и да спестяваш, като целиш няква утопична сигурност си е мазохизъм. А и не съм чул някой да е забогатял със спестяване.

Спестяваш пари докато събереш за да си осигуриш 4-5 месеца живот без доходи и с всичко над това се хвърляш смело в екшъна:)

Както очаквах мнение с онлайн бизнес. Но реално погледнато трябва да заделяш много време да учиш как стават нещата, а човека може да си ходи на работа през деня и вечер да се прибира изморен и да мисли само за сън и други грижи ( поглед на средно статистическо семейство в България). Аз от личен опит знам, че ти трябва време.
Освен това в казуса се казва ясно какви са условията. (Обикновено такива казуси ги дават в университетите - хубавите)


П.П. за някои хора 50лв на месец са смешни, но за някои хора това са много пари. ;)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

В Америка и развитите Зап. евр. държави, работника до пенсия само работи. Чак, след като се пенсионира започва да пътува по круизи или си купува къща.
Там имат застраховка, която се пълни на лична сметка цял живот.
 
Последно редактирано:
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Приятел ако имаш зад гърба си едно 100к доларес (чисти, без да са затормозени в ипотеки заеми и недвижимо имущество, примерно), то тогава твоята теза би имала покритие. Иначе... живота е несправедлив, движи се от хората с пари, ако искаш да си от тази част на барикадата, то трябва да се въоръжиш с голяма воля и постоянство за да изградиш бъдещето си. А това е ааааадски много работа, при каквито еи обстоятелстава да го погледнеш това. Няма вариант лъскането на ябълката на рокфелер, която после става две, както ти описа своята гледна точка в горното мнение:)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

с пестене и работа не се забогатява.

прави се или с измама или с късмет или с много риск. най добре с трите заедно :D
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Ето и съвети от мен:
Обиколи най-близките 4-5 магазина разгледай на кой магазин продуктите му са по-скъпи и на кой по-евтини.
Спри алкохола и цигарите, но продължи да ги заделяш тези пари този път обаче в касичка.
Спирай лампите когато не ти трябват познавам поне 10 човека който са 24/7 с всички лампи включени.
Спестените пари не ги слагай на депозит а ги инвестирай в образованието си примерно може да отидеш на курс за сео после да пуснеш в форума обява че си търсиш работа все на някой ще му потрябваш.
Създай си контакти все някой от познатите ти ще има нужда от теб.
Чети книги грешно е твърдението че в Интернет има всичко.
Помагай ако някой има нужда от помощ защото евентуално и те ще ти помогнат когато и ти имаш нужда.
Подбирай си компанията.
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Здравейте, наскоро си говорихме с един приятел как е най-добре да постъпиш при следната ситуация.

1. Имаш ниски доходи (около минималната работна заплата)
2. В момента нямаш никакви пари.
3. Имаш и някакви идеи за животозастраховане.
4. Не искаш да се занимаваш с рискови операции ( борси ).
5. На месец не можещ да заделяш повече от 40-50 лв.

Цел: да спестиш ефективно, да натрупаш някакви някакви пари за това, че си спестявал. Имаш желание да си подсигуриш бъдещето, като имаш някаква заст застраховка.

Сега моята теза е такава, че е по-добре да събираш парите си в 24 или 36 месечни депозити. Така накрая получаваш парите си+лихвата (която обикновено е малка) - ако успееш да договориш нещо друго ще бъде страхотно. Другия вариант със застраховането е да имаш един гарантиран % които ще получиш след периода.

Плюса на депозита, че имаш сравнително малък срок, риска от валутен срив е по-малък, докато в застраховането по-малко от 10 години си е нищо работа. Затова пък в застраховането имаш допълнително застраховка. Когато изтеглиш предварително парите от депозита си губиш само лихвата, а при застраховката ти вземат част от вноските!

Та това е доста интересен финансов казус, интересно ми е хората с опит и знания какво мислят по въпроса. Може да се направи добра дискусия.

Ем погледнах заглавието 'финансов казус' а той човека се вълнува само от спестяването как да го напрай, депозит или застраховка
Ми къф тий финансовия казус, бе предприемачо???
Ти си кон с капаци, спестяване и пак спестяване, не мойш тъй да отфръкнеш
Ако имаш идея ти требе да инвестираш, ако не собствени средства, то на кредит

Па много пасивен подход е туй спестяването за предприемаческата мисъл ми са струва
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Интересен казус, но безсмислен. Би трябвало да мислиш как 50 лв да ти донесат още 10 примерно. Ако тръгнеш да ги спестяваш ще се превърнеш в много нещастен човек. Един ден ще си събрал 10 000 (както biaaro ги изчисли) и какво? Резултатът ще бъде куп пропилени години и "никакви" пари, които са ти пили кръвчицата през годините. Ще се превърнеш в егати темерута. Ако си малко по-креативен и от един блог ще изкараш много повече от тези 10 000 за същите години мъки.

Няма лошо да имаш кеш за екстремни случаи, но когато се ограничаваш със заплата и това няма как да стане. Най-много да потънеш в кредити за щяло и нещяло и един ден ако останеш без заплата да се чудиш откъде ти е дошло.
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Интересен казус, но безсмислен. Би трябвало да мислиш как 50 лв да ти донесат още 10 примерно. Ако тръгнеш да ги спестяваш ще се превърнеш в много нещастен човек. Един ден ще си събрал 10 000 (както biaaro ги изчисли) и какво? Резултатът ще бъде куп пропилени години и "никакви" пари, които са ти пили кръвчицата през годините. Ще се превърнеш в егати темерута. Ако си малко по-креативен и от един блог ще изкараш много повече от тези 10 000 за същите години мъки.

Няма лошо да имаш кеш за екстремни случаи, но когато се ограничаваш със заплата и това няма как да стане. Най-много да потънеш в кредити за щяло и нещяло и един ден ако останеш без заплата да се чудиш откъде ти е дошло.

Естествено че е тъпо да пестиш пари обаче от друга страна има хора който ги е страх да поемат рискове и за тях банковия депозит е единствената сигурна възможност да вземат нещо над заплатата и са прави по-сигурно нещо от депозита не знам да има депозита ти е гарантиран от държавата и дори да фалира банката ще ти дадат парите естествено в законна не пише в какъв срок ще се случи това но важното е че все някога ще се случи.

Също има и хора без идеи.
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Естествено че е тъпо да пестиш пари обаче от друга страна има хора който ги е страх да поемат рискове и за тях банковия депозит е единствената сигурна възможност да вземат нещо над заплатата и са прави по-сигурно нещо от депозита не знам да има депозита ти е гарантиран от държавата и дори да фалира банката ще ти дадат парите естествено в законна не пише в какъв срок ще се случи това но важното е че все някога ще се случи.

Също има и хора без идеи.
Мноо ясно, че има различни хора и не сички имат еднакъв старт и еднакви възможности
Но как да му помогна на човек, дет пуска тема за спестяване, а не търси развитие и по големи печалби
Па и къф финансов казус може да се нарече това негово питане8)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Мноо ясно, че има различни хора и не сички имат еднакъв старт и еднакви възможности
Но как да му помагна на човек, дет пуска тема за спестяване, като не гледам от тъз страна на финансовата възможност?
Па и къф финансов казус може да се нарече това негово питане8)

Аз по прочетеното от него разбирам че той пита хипотетично какво да се прави в такава ситуация а не че той е в такава. Ма може и да се бъркам все пак е 3 сутринта.
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Аз по прочетеното от него разбирам че той пита хипотетично какво да се прави в такава ситуация а не че той е в такава. Ма може и да се бъркам все пак е 3 сутринта.
А, от прочетеното от мен к'во разбра:rolleyes:
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Абе титрокуроникс, само ние ли сме он в момента или по-скоро най-дебилните тролове:) Надявам се да си си свърщил работа, за да си позволиш подобно прахосване на време:)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Ма си мноо интиресен, аз ако не съм си насмогнал, ще храня ли маймуните, бе Валдес
Уж си голем рибар па не мойш да разпознайш захранката, или са прайш на умряла маймуна:rolleyes:
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Имах на предвид, дали можеш да си позволиш да разтакаваш време в хейт, ако не си доволен от дневните доходи, а и подготовката за утрешните. Ако не си и просто пишеш, колкото да поддържаш огънчето, то аз не съмтвоята таргет аудитория:)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Амчии, моа да си позволявам доста волности, се пак не съм шимпанзе в зоопарк, но ко да ти кажа, относително е се пак
Щот не винаги имам кеф да пощя такива шимпанзета като тебе:rolleyes:
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Амчии, моа да си позволявам доста волности, се пак не съм шимпанзе в зоопарк, но ко да ти кажа, относително е се пак
Щот не винаги имам кеф да пощя такива шимпанзета като тебе:rolleyes:
Мда, за пореден път добра преценка направих:) Трябва да си пощиш други приоритети, преди да пощиш мен:) С това преключвам с теб, да не се обидиш само, но не си ми в таргета, предпочитам по-ителигентни засягащи си.
Тва е от мен като цяло:)
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Добре казано, но въобще не ми дреме какъв ти е таргета и с кой си приключил
Нещо си неорентиран ми се струва
Не е важно ти за кой се мислиш, а това аз как те виждам и преценям
Аз не съм приключил с тебе, дразнителю, не се обиждай, но не си ми избягал от мерника:mrgreen:
 
От: Мнение за финансов казус. Как да съберем пари, като сме с ниски доходи.

Аз по прочетеното от него разбирам че той пита хипотетично какво да се прави в такава ситуация а не че той е в такава. Ма може и да се бъркам все пак е 3 сутринта.
Естествено, че не питам за мен.... аз се занимавам с програмиране и нямам този казус. Между другото почти не ходя на пазар, никога не съм пушил и нямам намерение, а алкохола е рядкост. Предпочитам кисело мляко. :twisted::twisted:

Относно на хейта от хиперактивните нощи пичове, които вместо да печелят пари си губят време по статиите, имаше една друга тема за тях. :shock::confused:

Относно другите неща: Абстрахирайте се от конкретиката за точен човек. Казуса е общовалиден и е финансов, защото е свързан с пари, това че не са 100 000, които предполагам вие ги имате и си ги множите е друг въпрос.
pisara каза:
..... Ако тръгнеш да ги спестяваш ще се превърнеш в много нещастен човек. Един ден ще си събрал 10 000 (както biaaro ги изчисли) и какво? Резултатът ще бъде куп пропилени години и "никакви" пари, които са ти пили кръвчицата през годините. Ще се превърнеш в егати темерута. .....
Няма лошо да имаш кеш за екстремни случаи, но когато се ограничаваш със заплата и това няма как да стане. Най-много да потънеш в кредити за щяло и нещяло и един ден ако останеш без заплата да се чудиш откъде ти е дошло.
Подкрепям те с 2 ръце и най вече накрая. Вместо да теглиш заеми знаеш, че ей там някъде имаш 2-3 хиляди, които са за такива ситуации... най-малкото можеш да спиш по-спокойно.

Относно идеите за сайтове и блогове. Така е, но си представи един българин на 45 години, който цял живот е бачкал някъде и почти си няма хал-хабер от компютър, та да не говорим за СЕО оптимизация и прочие. Да спре работа и да седне да чете или като се прибере изморен пак да седне и да чете и след 1 седмица да не знае какво става?
 

Горе