Мнение за BGReporter?

HavVvoC

New Member
Някой има ли впечетления от тоя сайт? Изплащат ли сумите или има за пореден път някаква уловка...
 
Щото и аз съм се зарибил, смисъл не се занимавам сериозно, но през свободното време като прасна по 3-4 статийки и ми удобряват това онова... та съм събрал 15 кинта за 3 дена, ако си върви така скоро ще направя и 50. А дали плащат по куриер или трябва да е по банков път? В условията им пише, че плащанията са по банков път, на ръка от офиса им или по начин удобрен от тях... някой който се е занимавал, ако може да ми удари едно рамо с малко информация :)
 
HavVvoC каза:
Щото и аз съм се зарибил, смисъл не се занимавам сериозно, но през свободното време като прасна по 3-4 статийки и ми удобряват това онова... та съм събрал 15 кинта за 3 дена, ако си върви така скоро ще направя и 50. А дали плащат по куриер или трябва да е по банков път? В условията им пише, че плащанията са по банков път, на ръка от офиса им или по начин удобрен от тях... някой който се е занимавал, ако може да ми удари едно рамо с малко информация :)

най-удобният начин е с Epay,а оттам в където искаш :)
 
UK каза:
Аз бих ги ползвал за статия-реклама иначе много мизерно плащат
Абе мизерно е ама, ако чат пат ми одобряват по някоя и друга статия, съвсем спокойно могат да се правят по 60-70 кинта на месец, което спокойно може да ми осигури ресурс за други дейности - хостинг, домейн, реклама... Пък усилията честно казано не са кански, аз си имам и мерак да уча за журналист и ми идват разни идейки за репортажи и пр. Горе долу като се занимавам по 1-2 часа на ден просто за кеф съм доволен от резултата, стига наистина накрая да ми платят сумата :wink: или да не стане така да стигна 30-40 лева и да спрат да ми одобряват каквото и да било...
 
аз сега се записах ще надраскам тая вечер 5-6 теми да вида по колко ще ми дадят да си направа сметката дали си заслужава да творя за тях :lol:
 
HavVvoC каза:
UK каза:
Аз бих ги ползвал за статия-реклама иначе много мизерно плащат
Абе мизерно е ама, ако чат пат ми одобряват по някоя и друга статия, съвсем спокойно могат да се правят по 60-70 кинта на месец, което спокойно може да ми осигури ресурс за други дейности - хостинг, домейн, реклама... Пък усилията честно казано не са кански, аз си имам и мерак да уча за журналист и ми идват разни идейки за репортажи и пр. Горе долу като се занимавам по 1-2 часа на ден просто за кеф съм доволен от резултата, стига наистина накрая да ми платят сумата :wink: или да не стане така да стигна 30-40 лева и да спрат да ми одобряват каквото и да било...

в случая те подкрепям напълно, много е важно нещо като го правиш да го правиш с кеф, парите не са най-важното. успех ти желая!
 
Мерси братле, прав си напълно :) Най - малкото ми е и тренинг за журналистическата професия (която най - вероятно няма да сполуча да изуча но все пак си ми остава като мечта), а парите са като бонус и допълнителен стимул :wink:

@vetzkov Първата ми статия я оцениха на 5 лева, след това две по два и една за един лев, после още една за 5 лева... а до сега съм пуснал към 15 статии :roll: сметката сам можеш да си я направиш, че не е много сигурно дали ще ти одобрят нещо изобщо, но явно постоянство му е майката :wink: успех на всички
 
бате са написах страхотна и доста дълга статия за африканската купа на нациите , ако не ми дадат за нея 5 лева значи няма смисъл да пиша
 
Ми да ти кажа честно, за спорт съм писал 3-4 статии и нито една не е одобрена, а от 28 януари изобщо в раздел спорт не е пускано нищо... предполагам че човека който одобрява статиите там го е тръшнал грипа :lol: така, че да ти кажа от сега не възлагай надежди там да ти върже... По - скоро в Здраве, общество, технологии... абе разгледай къде има повече статии => одобряват по - честичко и се насочи натам ако имаш мерак да се занимаваш :roll: раздел спорт от сега ти казвам, че най - вероятно ще е загубена кауза... :x
 
ем то ще си покаже дали си заслужава ще изчакам да видим дали ще я одобрят , ако не здраве да е ако я удобрят още по добре
 
тц тц тц... малко несериозно се показват тия пичове обаче... от 8 февруари не е качено нищичко ново на сайта - не е одобрена нито една статия на потребител! Да не говорим, че в някои раздели няма новини от януари насам, че даже и от декември... дано живнат малко щото ако продължават така, незнам кой ще им се връзва :x
 
Аха активизираха се отново, но пък с мизерно заплащане... последните ми 2 статии са оценени на левче :? никой друг от тук ли не се занимава с тях... ако не изобщо да не коментирам май :lol:
 
Здравейте,

Отговарям на всички, които имат питания относно това, защо определени материали се публикуват и кои не.
Проблема на повечето материали е, че не отговарят на изискванията за публикация. Преди някой да пише материал по тема е добре да прочете общите условия за използване на сайта и да обърне внимание на раздела, който регламентира изискванията, за да бъде публикуван материал. Не искам да онагледявам примери за материали, защото няма да е коректно но има доста случаи, в които потребители изпращат материал, който съдържа една изречение, в което се описва дадено събитие. Опитваме се да търсим личното мнение на потребителите по тема, която вълнува обществото по някакъв начин. Да отразим отзвука от новина. Новината като новина отшумява но отзувука от нея остава дълго време. Гледни точки много. Това е целта, която искаме да постигнем. Въпроса не е да пишеш по някоя тема. Трябва човек да пише по тема, в която той самия е компетентен. Не е редно да се копират новинарските сайтове едно към едно и да се изпращат за публикуване. И това не е редно.
Само ще засегна и коментар, който прочетах по-горе. Там пише приблизително следното - "Надрасках няколко материала и сега да видим кой ще одобрят...". Не съм съвсем сигурен, че "надраскването" на няколко материала е добра идея... Пишете за неща, които ви вълнуват. Пречупете ги през собствената ви призма. Изразете своето собствено мнение...
Ако имате въпроси или с нещо, което бих могъл да помогна пишете - ще помогна с каквото мога.
 
значи незнам дали си прегледал темите които съм "надраскал" но нека ги пусна за да видят хората дали наистина тези статии неструват да се публикуват. И смятам че ако решите че няма да публикувате трябва да ми кажете а не да си ме бавите "чакащ одобрение" :shock:

Код:
Когато говорим за футболни континенти в главите на всички ни изникват две имена : Европа и Южна Америка , но е време да обърнем внимание на още един претендент за челните места - Африка. Само слепецът не би забелязал , че в последните години "Черният" континент е безспирна фабрика за качествени футболисти , които са предпочитани в редица елитни европейски клубове. Ето'о и Дрогба са част от едно страхотно поколение африкански футболисти , които със страхотни темпове превземат целия футболен свят.

Ако погледнете тазгодишното издание на Африканската Купа на Нациите веднага може да видите за какво става въпрос . Всички мачове бяха изпълнени с уникални футболни изпълнения , множество голове и нещо , което сякаш липсва на европейската сцена - омагьосани от футбола фенове. И не говоря за тази магия , която непрекъснато отнема човешки животи из цяла европа , а за магията която кара очите на човек да светнат когато види любимото знаме и сърцето му да забие силно когато чуе химна на своята държава.

Мачовете в АКН 2008 бяха доста непредвидими и често се решаваха в последните моменти , но след приключването на груповата фаза се видя че "силните на деня" продължават напред. Това бяха Гана , Нигерия , Тунис , Камерун , Брега на Слоновата Кост (Кот Д'Воар) , Гвинея , Египет и Ангола. След четвъртфиналната фаза цедката на директната елиминация беше отредил на четирите безпорни титана на африканския футбол да определят кой ще играе на "голям" и кой на "малък" финал.

И така полуфиналите се изиграха а резултатът беше следният - Гана загуби от Камерун с минималното 1:0 и отиде да се бори за третото място със считаният за фаворит Кот Д'Воар. Те от своя страна поднесоха изненадата на турнира след като загубиха с голям резултат от най-големият им съперник - миналогодшият шампион Египет. Мачът завърши 4:1 , а Дрогба , ЯЯ , Калу и Кейта се прибраха с наведени глави и единствен шанс за третото място.

Финалът беше ясен Камерун - Египет , но преди това трябваше да се изиграе "малкият" финал. Това се случи днес на 09.02.2008г. Мачът беше изключително приятен за гледане , като трябва да отдадем заслуженото и на двата отбора , които играха открит , атакуващ футбол и радваха окото на всички ни през всяка една от 90те минути. Гана поведе в резултатът още в десетата минута , но в средата на първото полувреме Кот Д'Воар отбеляза два безответни гола и поведе на полувремето. Непрестанните атаки на двата отбора продължиха и през второто полувреме , като мачът изглеждаше има какво още да ни покаже. Така и стана - след 70тата минута Гана всякаш изключи ръчната спирачка със която се състезаваше и изхвърча далече пред считаните за фаворити футболсти на Кот Д'Воар. 73та минута 2-2 , 80та минута 3-2 и 85та минута 4-2. Съдийска свирка - Гана печелят третото място а "оранжевите" поемат втори съкрушителен удар в рамките на 2 дни. Така считаните за фаворити футболисти на Кот Д'Воар успяха да покорят едва 4тата позиция на тазгодишното издание на АКН.

Относно финалът можем да очакваме изпълнен с множество положения открит футбол , който да радва окото и да бъде достоен завършак на този турнир оказал се диамант в короната на световния футбол. Мачът е на 10.02.2008 и ще се играе на стадион Охене Джан Стейдиъм в Акра , а отборите са два : пантерите на Ето'о от Камерун и миналогодишните победители от Египет .

Код:
Роден съм в София и винаги съм живял тук. През целия си живот съм бил свидетел на така наречения "преход" и на всичките "екстри" които ние обикновените хора получавахме с течение на времето. Колкото и странно да звучи нещото , което в момента ме възмущава най-много в нашата европейска столица е начинът , по който се манежира инфраструктурата.

През пролетта на 2007 завърших своето средно образование и като повечето мои връстници кандидатствах и влязох в висше учебно заведение - Технически Университет София. Историята , която ще ви разкажа не е за некадърни преподаватели , студени кабинети и пиянски вечери , а за борбата ми да стигна до всички тези спътници на следването у нас.

Историята започна на 10ти Септември когато беше откриването на учебната година за моето висше учебно заведение. Станах рано изкъпах се и тръгнах. Тъй като живея в така нареченият център реших , че за да не закъснея е най-добре да използвам услугите на така нашумелите "маршрутки". Отидох на спирката и зачаках да дойде моят пръв превозвач към страната на знанията. Така и стана дойде маршрутката с номер 6 , а от вътре се дочуваха отегчените въздишки на около двадесетината пътника , до които аз внимателно се натъпках. Часът беше около 9 , а пътната обстановка - както винаги отчайваща , задръстванията безкрайни , а настроенията "потни". Пристигнах след мъчително пътуване , което смятам че би могло да бъде вдъхновение за роман на Достоевски , за да установя че съм пътувал около 1 час и 20-на минути.

С първият учебен ден завършиха и моите контакти с маршрутните линии. Бях решен да намеря по добър начин за предвижване и се насочих към небезизвестният автобус номер 280. Бях чувал легенди за броят на хора , които се побират вътре , но това не намали изненадването ми когато за първи път реших да ползвам неговите услуги. Когато чаках на първата/последна спирка до ректората на СУ проблемите опираха до въпроса дали ще успея да седна , ако това ставаше факт возенето беше една идея по удобно , но ако недай си боже оставах прав ... ад на земята е доста меко казано. За задръстването по Евлоги Георгиев всички знаем и няма смисъл да го коментирам. Некадърното контролиране на светофарите на кръстовището Орлов мост води до един факт - разстояние от 500 метра се изминава за над половин час.

Когато най-после излезне на Царигарско шосе 280 може да си поеме глътка въздух преди следващото голямо изпитание - сп. Хотел Плиска. На този етап от пътуването се случва нещо необикновено . Погледнато отвън става следното - разкъсва се пространствено-времевият континиум и оранжевият рейс се превръща в черна дупка. В резултат на това се наблюдава едно уникално явление - десетки хора се качват в автобусът , а той така и не се напълва. Отвътре картинакта е съвсем друга - върху седналите лягат други , а правите са на в такава интимна близост , че недай си боже някой моралист е попаднал по погрешка в 280-ката , то той ще скочи през аварийният изход съпроводен от истерични писъци.

След като е превишил няколкократно лимита си от пътници автобус номер 280 продължава бавно , но сигурно към заветната цел - Студентски град. Но всички знаят че макар и да са спечелили битката при х.Плиска и да са се качили в оранжевото возило , ги очаква последната битка - тази при бул. Г.М.Димитров. И там сражението продължава около 30на минути , а битката за кислород става все по ожесточена. Накрая пристигам в университета с много леко закъснени , но за сметка на това съм изморен , деморализиран и най-важното демотивиран да уча каквото и да е.

Смятам че написаното важи и за много други сродни на мен души , които всеки божи ден изпитват ужасът наречен Градски траснпорт.
 
Много се радвам, че човек от екипа пише тук най - после :) имам няколко въпроса за задаване... 1 защо някои раздели стоят без човек който да одобрява или отхвърля статии? По този начин дни наред не се появява нищо ново в тях. 2 Защо някои статии стоят сумати време "чакащи одобрение".. толкова голям наплив ли има, че не може дадената статия да бъде одобрена или отхвърлена? 3 По какви критерии оценявате статиите... скоро приятелката ми, която също пуска статии, сложи своя статия на сайта, която беше одобрена и оценена на 2 лева след което сложена в избор на редактора - това не значи ли че той я е харесал? Е това все пак са си решения на редакторите, тяхно право си е. Моята единствена забележка е да се следят по-често всички раздели за нови статии, а не раздел спорт да е оставен със последна статия от преди 2 седмици... Също нещо което искам да питам, плащането може ли да бъде извършено с чек (пощенски запис)?
 
HavVvoC каза:
Много се радвам, че човек от екипа пише тук най - после :) имам няколко въпроса за задаване... 1 защо някои раздели стоят без човек който да одобрява или отхвърля статии? По този начин дни наред не се появява нищо ново в тях. 2 Защо някои статии стоят сумати време "чакащи одобрение".. толкова голям наплив ли има, че не може дадената статия да бъде одобрена или отхвърлена? 3 По какви критерии оценявате статиите... скоро приятелката ми, която също пуска статии, сложи своя статия на сайта, която беше одобрена и оценена на 2 лева след което сложена в избор на редактора - това не значи ли че той я е харесал? Е това все пак са си решения на редакторите, тяхно право си е. Моята единствена забележка е да се следят по-често всички раздели за нови статии, а не раздел спорт да е оставен със последна статия от преди 2 седмици... Също нещо което искам да питам, плащането може ли да бъде извършено с чек (пощенски запис)?

Плащането може да бъде извършено както е удобно на Вас. Може и по банков път, e-pay, пощенски запис или директно от офиса на БГ Репортер ООД.
По отношение на изчакването - да, има изчакване и то е продиктувано от това, че на ден се получават по близо 40 материала и обработването им става доста трудно. Взели сме мерки и по този въпрос и се надявам съвсем скоро изчакването да стане минимално като време.
Наистина е така, редактора решава коя тема да се публикува и коя не. Занапред ще се публикуват все повече статии и се надявам в скоро време да има и корекция на заплащенето за публикуван материал. Но това ще бъде анонсирано по подходящ начин.
Да, прави сте за това, че все още нещата около сайта вървят по-бавно от очакваното но и ние не сме предполагали, че ще има толкова много креативни и желаещи да пишат хора. Това само по себе си е чудесно. И занапред ще правим всичко възможно да стимулираме потребителите си.
По отношение на драскането - съжалявам ако съм обидил автора. В изказването си по-горе визирах единствено и само глагола.
Ако имате и други въпроси съм на разположение.

ICQ: 464941021

Поздрави,
Лъчезар Ангелов
 

Горе