1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Мнение от по-експертните блогъри

Дискусията в 'Проблогинг - ProBlogging' стартирана от lowriderzzz, Ноем 11, 2016.

1. lowriderzzz

lowriderzzz Active Member

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    997
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Здравейте! Започвам нов проект (блог) на тема психология. Втория линк в описанието, но ето го и ТУК.

Та очаквам от вас вашата критика (градивна надявам се). Преди това да кажа нещо само. Дизайна може да е сух - без снимки и т.н. Това е най-доброто за момента и за краткото време с което разполагах да го направя. Така да се каже е още в БЕТА фаза, казано на по IT жергон. Ако видя че има интерес и читаемост ще инвестирам в по-добра тема.

Ако може оставете и фиидбек в някоя от анкетите.

Също и идеи за промотиране. За сега поствам по форуми, в ФБ групи свързани с психология, други блогове, размяна на линкове. Това се сещам за сега, някой друг ако може да добави нещо друго...

Поздрави!

2. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    241
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
    За мобилни имате много голям страничен падинг и по този начин виждам съдържанието като стихотворение. 3 думи на ред и място за още 3.

3. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    7,717
    Харесвания:
    380
    Точки:
    83
    Място:
    Казанлък
    Как инак да разбереш, че е петък ако не по петъчните теми?

4. lowriderzzz

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    997
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Място:
    Bulgaria, Varna

5. lowriderzzz

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    997
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Знам. Това е само за началната страница. Но незнам как да го оправя. В CSS кода всичко изглежда наред. Или аз не виждам нещо.

6. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    241
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
    Код:
    @media screen and (min-width: 480px) {
    #wrapper{
    padding: 0 !important;
    }
    }
    Трябва да добавите нещо подобно в style.css. В момента не мога да да погледна много, че не съм си на моя компютър. Или да редактирате вече съществуващите във файла медия стилове. Би трябвало да са описани.

Blinky харесва това.
  7. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    7,717
    Харесвания:
    380
    Точки:
    83
    Място:
    Казанлък
    След 9 години във форума това ли успя да направиш? Нищо ли не попи за тия амен 10 години?

8. lowriderzzz

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    997
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Хаха. Представям си мега face palm от твоя страна.

Всъщност това е MVPто (минимал валю продукт). Казах скалъпих го набързо. За 1 седмица трябваше да напиша, да редактирам статиите, както и да направя това подобие на сайт. На този етап целта ми е да събера фиидбек, за да знам въобще дали да го продължавам и какво по-конкретно да поствам в него. А не да пиша на килограм статии, пък да няма кой да ги чете.

Така че ако може по-конкретно критика относно сайта (дизайн и т.н.) - go ahead. Да оправям едно по едно.

;)

9. Doctor_BG

Doctor_BG Member

Рег.:
    Окт 10, 2014
    Съобщения:
    92
    Харесвания:
    43
    Точки:
    18
    Ето моята градивна критика:

1. Домейнът не ми харесва - това Q в psihologiQ ми бърка в здравето.

2. Страницата "За автора" изглежда като някакъв голям Disclaimer и като цяло не ме грабва. Това трябва да е най-важната страница в целия сайт.

3. Не си оставяй така директно мейла в страницата контакти. Ботове ще го засекат и ще те скъсат от спам.

Blinky и lowriderzzz харесват това.
  10. lowriderzzz

Рег.:
    Септ 1, 2007
    Съобщения:
    997
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Място:
    Bulgaria, Varna
    Благодаря!

Домейна ще го сменя скоро сигурно. Този го имах от преди време, но нямаше нещо кой знае какво на него.

Относно забележката ти по точка 2. - То си е баш Discalmer, но е и истина. Не съм психолог по образование, но обичам да чета - това ме прави любител.
    Не искам да заблуждавам хората, ако си спестя това, защото ще започнат да ме питат конкретни въпроси с които не мога да се ангажирам да им дам съвет.
    Как според теб мога да го промея, за да те грабне повече. Може би ако сложа лична история ?

11. Doctor_BG

Doctor_BG Member

Рег.:
    Окт 10, 2014
    Съобщения:
    92
    Харесвания:
    43
    Точки:
    18
    Относно точка 2: Трябва да споменеш, че не си "психолог" точно с едно изречение и след това да го извъртиш, че животът те е научил много повече от университета.

Разкажи своята история и защо си повече от компетентен да даваш съвети. Обясни защо хората, търсещи съвети, могат да ти се доверят.

Страницата "За мен" трябва да изгражда твоя бранд, а не да влиза в излишна предпазливост и уговорки.

Читателите не се вълнуват какво е формалното ти образование, а как можеш да им помогнеш.

Успех!

Сподели страницата