Мнение + помощ

unisx

New Member
Здравейте! Направих си блог (като цяло съм начинаещ в тази сфера) и имам питане към всички във форума. Блогът ми е unisxbg.blogspot.com, идеята му е да публикува интересни статии със факти, снимки и т.н. Ако може да му хвърлите едно око и да ми каже как да оптимизирам блога си или просто да споделите какво му липсва и какво трябва да се направи още.

p.s. Предварително се извинявам ако съм объркал мястото и темата или съм нарушил някое от правилата
 
Здравей и добре си ни дошъл тук.

Интересн блог и определено интересни статии. зачетох се в няколко, защото ме касаеха пряко - за алкохола, за рапарите, и други. Пъвро поздравления за блога и какво може да се промени, за да стане още по-добър, поне според моите виждания.

Дореди си още сайдбара, защото изглежда празен. Дори и да спестиш на потребителя много кролиране, защо не направиш хедъра по-малък. Така е малко големичък, но ти си знаеш тук. Поддържа ли страници в меню блога? Може да изскараш категориите горе, повечето голеи блогове го правят, но не защото те го правят го споменавам, а защото е удобство за потребителя да си рови в неговата категория.

Сложи си фавиконка задължително. Оформи си футъра и лентите отдолу. Може малко да се поработи и върху дизайна. На мен такива блогове не ми допадат. Тесни и дълги. Ако засисеше от мен, щях да сложа по-широк дизайн и да отворя тук там и позиция за реклама. :) Наското един пич във форума питаше за инфо тема за блогър, так доста се поровиха хората и видях, че са дали доста добри предложения за дизайн и структура. И още нещо - поптимизирай си го, слагай си заглавия h1, h2, карта на блога, вътрешни описания и тайтъли и други подбобни. С тази тематика си направо и само за социалните мрежи. :) Ееее, може и други методи да използваш, но това ще ти е на теб рекламата. :)

Айде успехи и със здраве.
 
От: Мнение + помощ

Както казах новичък съм в тази сфера и повече от термините не ги разбирам :D но не това има значение. Относно категориите - четох и препрочетох как се прави лента с категории в блогър, но или не схванах или не се получаваше, явно проблема е в мен :D Има ли лесен начин да направя категории в блога си?
 
Последно редактирано:
Има лесен начин. Но като начало, може да помислиш и за дизайн, други дизайни поддържат горно меню, някой и две даже. :) А термините се учат в движение. :)
 
От: Мнение + помощ

За съжаление в Блогър не можеш да си правиш категории. Хората, които ползваме Блогър, използваме етикетите за тази цел. Правиш си менюто и насочваш името на всяка категория към дадения етикет.
 
От: Мнение + помощ

Много интересно пишеш, но имаш по някоя правописна грешка от недоглеждане или бързо писане вероятно. Иначе поздрави за блога и успех с развитието му! :)
PS ако те интересува една малка фб страничка и г+ страничка с по около 400 харесваания и плюса съответно на забавна тематика пиши на ЛС
 

Горе