Мнения за "онлайн магазин"

Годен ли е сайта karaman.bg да бъде конкурентно способен и да продава продуктите си?


  • Общо гласове
    11

Tuneful

New Member
Здравейте!
Преди около месец бях пуснал един пост с молба за фирма, която би могла да направи нещо като одит на сайт. Тогава поради стечение на обстоятелствата нямах достъп до сайта и затова не можах да дам линк тук за обсъждането. Сега вече имам. Адреса е karaman.bg
Молбата ми е да си дадете професионалното мнение - положително или отрицателно. Този така наречен онлайн магазин не е правен от мен. Правен е от фирма за нашата фирма... Нарочно няма да споменавам фирмата, която го е правила. В предишният ми пост бях обвинен от едно комплексирано човече, че искам да направя мръсно и че водя някаква си война срещу фирмата направила сайта ни, и/или че се опитвам да си правя скрита реклама и да си докарам посетители... Вижте сайта и коментирайте обективно, моля. Всеки, който е в "бизнеса" може много лесно да разбере коя е фирмата. Не, че е нещо скрито-покрито - който иска ще разбере много лесно кои са web дизайнерите седящи зад този сайт...
Искам само да добавя, че това е готовият продукт, който сме получили срещу парите си. А те, парите, съвсем не са малко! Никой няма да ми повярва колко сме дали за направата на този сайт, затова и за сега "умно" ще си замълча... :)

Много бих се радвал да получа обективно одобрение и/или критика към сайта - какво е направено добре, какво не е направено, какво изобщо не е направено... Годен ли е този онлайн магазин да излезе конкурентно на "пазара" и да продава или не е? Ако не е годен - какво му липсва? И т.н.
Само да добавя, че продуктите са качвани от нас, а не от фирмата направила сайта.
Още веднъж адреса; karaman.bg

Благодаря на всички отзовали се!
 
Ами не изглежда готов...
На началната страница няма нищо, може би има слайдер, но не е направен, пуснат, няма картинки нещо. Твърде голямо поле горе за търсене и логото не се връзва. Но едва ли това е било част от работата на хората, които правят сайта, говоря за логото.

Реално сайта има едно меню, това е направеното друго няма сякаш. Трябва да се променят урл адресите по възможност, за да станат по SEO friendly. Трябва да се добави на продуктовата страница под продукта да показва сходни продукти. Виждам, че има филтър добавен за по-лесно сортиране, което е добре.

При опит за поръчка иска регистрация, ако може това задължително трябва да отпадне. Трябва да може да се поръчва и без регистрация. Тези лога, които са долу за банковите карти работят ли? Може ли да се плаща с карта или само с наложен платеж?

Като цяло сайта не е готов да бъде пуснат, но то и продуктите предполагам не са добавени. Не знам дали фирмата не го е довършила или такава ви е била уговорката. Вие с изнаете по-добре. Преди пускането сайта трябва да изглежда изцяло довършен и попълнен с продукти. Друг е въпросът, че след това вече започва истинската работа, защото за да имаш някакви посещения трябва или реклама или добро класиране на сайта в Google.
 
Да кажем, че аз не съм някакъв капацитет. Ама за мен тоя сайт не струва повече от 300 лв.
Мъничко лого, но огромна лента за търсене. Много менюта и подменюта. Няма никакви описания на продуктите и като цяло текста е малко - всяко меню е хубаво да има някакъв описателен текст. Всеки продукт - също. Малко снимки. Не може да се поръча без човека да си е направил профил. Гледам го на лаптоп, та не знам мобилната версия как е, ама не ми харесва, ама никак. Пак казвам не съм капацитет. Лично мнение.
 
Здравей,

Да не става дума за тази тема:


Сайтът определено не изглежда довършен. Не мога дам дам аз лично конкретно мнение поради тази причина. Лично аз мисля, че има много още по него.

Кой UX дизайнер или фронт-еднър е решил, че стики хедъра при скрол трябва да заема толкова много от екрана? :) И каква точно е причината да се ползва .net? Мобайлът е супер зле. Падащото меню също, на десктопа. Абе доста ръбава ръбота. Не знам още какво ще му довършват, но аз не виждам нещо много конкурентно. В сравнение с това: megahome.bg

Заключението ми е, че има още много работа по сайта. Това няма да може да продава в този си вид, дори и напълнен сайт. Ще продава де, не се изразих правилно, но вместо на 20 таргетирани души да прави продажба, ще го прави на 50+, например.
 
Здравейте, като експерт от световно ниво, и опит 20+ години ще кажа само едно. Сменете домейнът си, това е лицето на целият ви труд. С други думи, това, което имате сега по никакъв начин няма да ви помогне да продавате повече.
 
Здравей,

Да не става дума за тази тема:


Сайтът определено не изглежда довършен. Не мога дам дам аз лично конкретно мнение поради тази причина. Лично аз мисля, че има много още по него.

Кой UX дизайнер или фронт-еднър е решил, че стики хедъра при скрол трябва да заема толкова много от екрана? :) И каква точно е причината да се ползва .net? Мобайлът е супер зле. Падащото меню също, на десктопа. Абе доста ръбава ръбота. Не знам още какво ще му довършват, но аз не виждам нещо много конкурентно. В сравнение с това: megahome.bg

Заключението ми е, че има още много работа по сайта. Това няма да може да продава в този си вид, дори и напълнен сайт. Ще продава де, не се изразих правилно, но вместо на 20 таргетирани души да прави продажба, ще го прави на 50+, например.
Да, това беше темата...
 
На началната страница няма нищо, може би има слайдер, но не е направен, пуснат, няма картинки нещо.

На началната страница е предвидено да има до 4 картинки/банери на слайдер. Направил съм ги, но нарочно не съм ги сложил. Просто исках сайта да е в най-натуралния си вид, точно както сме го получили. Проблема при тези 4 банера е, че всичките ще сочат към един и същ адрес - ако не си регистриран те водят към формата за регистрация. Ако си регистриран те водят към менюто промоции.
Ще се опитам да променя това, но това може да стане чрез промяна в кода. Нямам никакъв администраторски панел, backend, от където да мога да правя промени. За пръв път се сблъсквам със сайт под Windows хостинг и нямам почти никакъв опит... И това, че е под Windows не е по наше желание... :)
 
Здравейте, като експерт от световно ниво, и опит 20+ години ще кажа само едно. Сменете домейнът си, това е лицето на целият ви труд. С други думи, това, което имате сега по никакъв начин няма да ви помогне да продавате повече.
Здравейте,
Какво имате предвид със смяната на домейна? Какво му е на домейна?
 
Здравейте, като експерт от световно ниво, и опит 20+ години ще кажа само едно. Сменете домейнът си, това е лицето на целият ви труд. С други думи, това, което имате сега по никакъв начин няма да ви помогне да продавате повече.
Ти да не си бот? Във всяка тема го повтаряш и даваш само притеснения на хората.

@Blinky може да му потърсиш отговорност за повтарящите се мнения, които не допринасят с нещо, а само всяват паника у хората.
 
Windows хостинг? Какво е това? Как така няма администраторски панел, не е ли ползван някакъв CMS/система, нещо?
 
Сайтът изглежда зле. Не е нужно да си специалист, за да го видиш. Черният цвят за сайт за бои ми идва малко странно решение. Не знам дали е идея на собственика или на някой друг, но не е цвета за този тип бизнес.

Опитах се да ползвам сърч бара горе, не знам дали е от браузъра, но така ли трябва да се пише там. Линковете са шит, ако ще се генерират такива, кофти тръпка и няма да им нормален оптимизатор, който ще хване проекта и ще е ОК с това.

Определено MS .net е решение за един друг тип бизнес, освен ако някой MS CRM не стои зад магазина. Но в този случай, пак има адекватни интегражии.

Не са се постарали много за цветовото оформление, шригтовете и като цяло структурата. Във филтрите лиспват доста критерии - цветове, размери, материал.

От SEO гледна точка си го закъсал яко. Не говорим само за URL адресите, как така всяка страница генерира един и същ тайтъл, дори няма да питам дали има Open Graph. Проверих, няма.

Разглеждал ли си мобилната? Там няма шанс да продадеш каквото и да е през нея.

Футърът и хедърът са потресаващи. Дано не си платил и дизайна.

Няма да е лошо да споделиш и накъв етап от изграждането на сайта сте? Не изглежда говот определено, да не говорим, че още в този му стадии са допуснати доста грешки.
 
Ти да не си бот? Във всяка тема го повтаряш и даваш само притеснения на хората.

@Blinky може да му потърсиш отговорност за повтарящите се мнения, които не допринасят с нещо, а само всяват паника у хората.
Той така си споделя неговото мнение, но домейна не виждам да е нещо проблем. Според мен другаде имат проблеми.

Не знам за какви пари сте договорили този "завършен продукт", но от моя личен опит мога да споделя, че преди месец за 2 000 лв. един пич получи напълно функциониращ WooCommerce с доста къстамизации, интеграции на 2 пеймънт процесора, 10 езика, всякакви тагове за конверсии, лого, базова SEO оптимизация, WP защита, каше интеграции, и още много малки благинки.
 
Той така си споделя неговото мнение, но домейна не виждам да е нещо проблем. Според мен другаде имат проблеми.

Какво ще рече той така си споделя неговото мнение?

От утре като почна да се включвам във всяка тема и да пожелавам най-доброто за майката на автора, нищо ли няма да направиш, защото това ще е моят начин на споделяне на мнение?

Не виждаш ли, че повтаря едно и също нещо като бот без да допринася реално към темата? Явно става дума за някакви изкривявания на този човек.

Сляп ли си или те е страх да му направиш забележка/накажеш? Знаеш ли, че имаш администраторски права?
 
@Blinky може да му потърсиш отговорност за повтарящите се мнения, които не допринасят с нещо, а само всяват паника у хората.
Айде да полицействаш във фейсбук или някъде другаде. Ама от кенсълджии.
Написал е 2 (забавни и потенциално полезни) изречения там и ти го превърна във фокус на темата.

По сайта:

Дизайн: Слаб 2
Фронтенд: Слаб 2.5, защо за бога jQuery-то се вика преди стайлшийта и защо през 2022 г. трябва да натискам бутон "Приложи" за филтрирането.
Бекенд (доколкото се вижда): не може да се даде оценка, освен че къстъм .НЕТ разработка на практика ви връзва към конкретната фирма за по-нататъшни промени/ъпдейти. Изглежда сравнително пъргаво, а и търсенето работи.
SEO: Слаб 2, дори тайтъли нямат отделните страници, което е скандално.

ПП: Коригирам оценката за фронтенд. Какво прави коментар като тоя долу в завършен продукт??
HTML:
<!-- tuk informaciq za priemani karti i che ne prodavame na lica pod 18 godishna vuzrast -->
 
Последно редактирано:
Какво ще рече той така си споделя неговото мнение?

От утре като почна да се включвам във всяка тема и да пожелавам най-доброто за майката на автора, нищо ли няма да направиш, защото това ще е моят начин на споделяне на мнение?

Не виждаш ли, че повтаря едно и също нещо като бот без да допринася реално към темата? Явно става дума за някакви изкривявания на този човек.

Сляп ли си или те е страх да му направиш забележка/накажеш? Знаеш ли, че имаш администраторски права?

Пак ще се повторя, не съм Бот.

Добре де, защо е толкова трудно да мислите? Как този магазин, с този домейн един ден ще продава в ЕС? Как ще напусне пределите на страната и ще бъде разпознаваем и доминиращ? С .бг домейн това няма как да стане.


Kогато създавате нещо мислете с 10 години напред. Целта ви трябва да е цяла Европа, а не само България.


PS: С бан не се решават никакви проблеми. Хайде да мислим критично, и да си казваме истината в очите.
 
Още един съвет. Не е задължително името на фирмата (ЮЛ - "КАРАМАН" ООД) да съвпада с името на домейнът.
 
Какво ще рече той така си споделя неговото мнение?

От утре като почна да се включвам във всяка тема и да пожелавам най-доброто за майката на автора, нищо ли няма да направиш, защото това ще е моят начин на споделяне на мнение?

Не виждаш ли, че повтаря едно и също нещо като бот без да допринася реално към темата? Явно става дума за някакви изкривявания на този човек.

Сляп ли си или те е страх да му направиш забележка/накажеш? Знаеш ли, че имаш администраторски права?
Как какво? Означава, че има мнение за името на домейна. Нещо странно ли трябва да има в това на някой мнението да е различно. Кофти е, че не е много обосновано, но това и говори за неговата тежест.
Още един съвет. Не е задължително името на фирмата (ЮЛ - "КАРАМАН" ООД) да съвпада с името на домейнът.
Човек, тук кьорави няма, пиши нормално, или поне се опитай да влезеш в нормалността на форума. И си прав, банна не решава нещата, ако стигнеш тук до бан, отдавана са изпуснати. ;)
 
Моята цел тук не е да преподавам или да превъзпитавам. Само давам професионални насоки, а за всичко останало има ЮТюб.
 
Пак ще се повторя, не съм Бот.

Добре де, защо е толкова трудно да мислите? Как този магазин, с този домейн един ден ще продава в ЕС? Как ще напусне пределите на страната и ще бъде разпознаваем и доминиращ? С .бг домейн това няма как да стане.

Kогато създавате нещо мислете с 10 години напред. Целта ви трябва да е цяла Европа, а не само България.


PS: С бан не се решават никакви проблеми. Хайде да мислим критично, и да си казваме истината в очите.
Не съм много съгласен с тази трактовка. Все едно да кажеш, че .com няма как да продава в ЕС или в България, а пък .eu в Америка или Канада... Виж ако домейна беше караман.бг по съм съгласен, че би могло да има проблем занапред. Идеята е да се продава в България, поне като за начало. Не мисля, че нещата, които предлагаме като услуги и продукти бихме могли да ги продаваме онлайн извън България... А ако все пак някъде напред се реши да се продава извън БГ, винаги може да се вземе нов домейн и с едно просто пренасочване или паркиране на домейна (в момента не мога да преценя кое ще сработи по-добре) да се реши този проблем.
Иначе съм съгласен, че трябва да се мисли напред.
 
Още един съвет. Не е задължително името на фирмата (ЮЛ - "КАРАМАН" ООД) да съвпада с името на домейнът.
Не е, но когато не толкова трудно за помнене и възпроизвеждане при 2-3 повторения, не е лоша идея. Хората ще градят именно този бранд.
 

Горе