Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

ползвай на гоогъл клауда ..... амазон съм ползвал, но някак си при гугъл ценообразуването ми харесва повече.
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Хах незнаех, че и гугъл имат клауд.... Да не е това AppEngine?

Ако е това май няма да ми свърши работа, понеже ми трябва нещо като VPS - root към сървъра, PHP и тн.
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

да, а хмм да но то и клауда на амазон няма да ти свърши работа тогава, реално никой клауд не ти дава роот и етц, това е идеята на клауда ти получаваш услуга.....не конкретна машина, теб си ти трябва баш ВПС или дедикетед.
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Ами уж пише, че ти дават root:

Completely Controlled – You have complete control of your instances. You have root access to each one, and you can interact with them as you would any machine.
http://aws.amazon.com/ec2/

Даже мисля, че и тия rackspace дават някакви cloud сървъри, освен стандартния cloud хостинг, но пък там май неможеш да плащаш на час - тоест през нощта по-малка такса и тн.

Но и аз нещо не схванах какво точно представлява, та викам да питам... :)
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

а избери амазон, за гогъл - да ГАЕ-то е ,но подържа само Джава и Питон ......
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Ами за сега най-ми допадна на rackspace cloud-a, гледам много го предпочитат - http://www.rackspacecloud.com/cloud_hosting_products/servers

Общо взето дава същите работи като амазон, ама за малки/средни проекти май излиза по-евтино. И пак може да се ъпгрейдва on-demand с API и да плащаш на час.
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

бтв с какъв бюджет за клауд разполагаш ? ако е около 50 еур/месец....бих те посъветвал за друго .....
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Ми там е работата, че още незнам какво и колко ще ми трябва... Понеже ми е за един проект в много начална фаза, дето я стане - я не, та не ми се искаше отсега да скачам на дълбокото. Мислих да почна с 20ина $, пък ако потръгнат нещата ще отива нагоре.

А това за 50 евро какво представлява?
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Мда, нещо такова е идеята, просто се чудих дали клауда няма да е по-оферта. Като гледам е същото като VPS, само че по-гъвкаво и можеш да го ъпгрейдваш за минути. При rackspace специално цените почват от $15-20
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

реално този клауд който предлагат ракспейс-а е точно ВПС + он-деманд провижънинг , иначе няма голяма разлика между ВПС и Клауда(на който ти дават роот и етц). Но тука ще зачекнем една много дълга тема :)
И аз бих те посъветвал, като колегата горе ..... започни отначало по - леко ....то ще се чуе :)
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

rackspace cloud е много скъпо ...

пробвай vps.net почва от $20/месец - това е vps cloud и може да си избереш US или UK

Може да пробваш amazon ec2 micro - пак излиза $15-$20 за месец но трафика е отделно
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Значи да споделя - в крайна сметка си бях харесал ракспейс, ама много - гледам че почват от $20ина и пак получаваш стандартните впс неща за тия пари + клауд историите - API, мапи.... Единствено, че имат само в САЩ сървъри, ама скоро щели да отворят и в UK.

Та регвам се, взимат ми $2 от картата за проверка и пише, че след малко ще звъннат да проверят номера. Вместо това обаче получавам мейл, че има някъв проблем с акаунта и да им звъня на съпорта в USA да го unlock-нат. Звъня им, тия мизерници от Глобул ме ощипаха 20-30 кинта само за няколко мин. и тия от съпорта - ще ви звъннем след 30 мин. Чакам 3 часа - никой не звъни. Пиша на live chata - ок, ще проверим защо така и ще ви звъннем. И пак никой - е така ми suspend-наха акаунта без никво обяснение..... Иначе се водят fanatical support, навсякъде гледам ги боготворят....
А нищо лошо не съм правил, ебати боклуците..... :)


@asd, това с ec2 micro ми беше другия вариант, ама нещо неможах да сметна колко ще точно излезе и дали няма да е към 30-40... Всмисъл там освен тоя instance + трафика не трябва ли да си вземеш и поне още един EBS, където да си записваш данните, без да се губят? Или не съм схванал правилно?

А това vps.net не изглежда лошо, ще го разгледам, 10х.
 
Последно редактирано:
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

за ec2 ти трябва и EBS и пак добавяш към цената

calculator.s3.amazonaws.com/calc5.html
 
От: Мнения за cloud hosting-а на Амазон (EC2)

Мда май на тях ще се спра и с тия reserved instances излиза още по-далавера.

Само не разбрах как се прави load balancing-a между няколко instance-a, понеже нали немогат да ползват общ EBS, ама ще го разцъкам.

Мерси
 

Горе