Мнения, съвети и критики за НОВ блог

RealMoney

Well-Known Member
Здравейте на всички,

От съвсем скоро започнах работа по Блог за лични финанси - bezlev.com.

Бих желал да си кажете мнението за сайта, въпреки, че определено има още много какво да се желае и направи.

Статиите ги пиша/превеждам аз, като има/ ще има и неща които не са публикувани дори в чуждоезичните сайтове... Засега ще се постарая да публикувам поне 2-3 пъти в седмицата.

Всякакви мнения, съвети и дори критики са добре дошли. :)

Поздрави,
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

ако ще продължаваш със статии от типа "10 съвета за това как да станеш милионер преди да навършиш 30", по-добре се откажи :) или насочи блога към тъпите американци, те кълват на такива статии :wink:
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Ха, знаех си, че тя ще породи подобен коментар. В интерес на истината мисля, че подобни статии трябва да присъстват. Не казвам, че трябва САМО такива да има и както се вижда има далеч по-"ценни" бих казал в момента в сайта. Но нека не забравяме, че хората четат такива статии и те им привличат повече вниманието. Самият факт, че ти си я отворил и ти е направила впечатление говори достатъчно. Иначе си прав :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Симпатично блогче.

Субективен съвет: цветовата гама не ми допада.

Обективен съвет: оправи си мета описанията и мета ключовите думи.

Мета описанията или са ти прекалено дълги и копирани от началото на статията, или прекалено къси. Измисляй нещо, което максимално кратко да описва статията, а същевременно да привлече погледа на потребителя. В рамките на около 150 символа.

Ключовите думи или ги разкарай напълно, или сложи по едно словосъчетание или само 1-2 ключови думи на страница. Сега са настъфени.

Тайтълът също гледам, че е малко претрупан, може да махнеш слогана. Т.е. заглавията ти да се превърнат в този тип: Какво е за мен инвестирането |БЕЗ Л€В

И последно, можеш да махнеш /category base-a за категорийните страници. Според мен тоя слъг освен, че е грозен и пречи.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

защо "БЕЗ ЛЕВ", хората искат да са "СЪС ЛЕВ" даже с много левове.

Без дълг - като в една от статиите даже ще е по-добре.

Произхождам от това какви са мотивациите на хората влизащи в сайта.
1. Да имат пари (със лев)
2. да нямат заеми и дългове - (без дълг)​

Ако се спреш на 2рото може да го насочиш още по-нишово - как да се отървеш от дълг/заем и т.н.


"Блогът цели да информира, образова и дори понякога развлича неговите читатели"- не знам дали хората търсещи финансови съвети или услуги биха искали да бъдат забавлявани. (в смисъл ако го правиш с бизнес насоченост, а не като хоби)

Малко критика хвърлям, но нека да е градивна :)

 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Благодаря за съветите, адаш. Послушах те и направих корекциите, които спомена. Иначе цветът остава :)

+1 реп
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

защо "БЕЗ ЛЕВ", хората искат да са "СЪС ЛЕВ" даже с много левове.

Без дълг - като в една от статиите даже ще е по-добре.

Произхождам от това какви са мотивациите на хората влизащи в сайта.
1. Да имат пари (със лев)
2. да нямат заеми и дългове - (без дълг)​

Ако се спреш на 2рото може да го насочиш още по-нишово - как да се отървеш от дълг/заем и т.н.


Закачливо име... Реално мотото на Блога е цитатът "Празните джобове не са задържали никого назад. Само празни глави и празни сърца могат да направят това!". И оттук идеята, че не е срамно да си “без лев” в джоба, срамно е да не направиш нищо за да го промениш!

Иначе ще засягам най-вече 3 компонента на личните финанси:

покриване на заемите, трупане спестявания и инвестиране- защото нещата трябва да се случват в тази последователност :)


Колкото до развличането - прекалено сухо представената тематика понякога дотяга, а и по-леко представена ще се възприеме по-добре от хората. Поне аз така мисля..
 
От: От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Закачливо име... Реално мотото на Блога е цитатът "Празните джобове не са задържали никого назад. Само празни глави и празни сърца могат да направят това!". И оттук идеята, че не е срамно да си “без лев” в джоба, срамно е да не направиш нищо за да го промениш!

Да де, но виж какво написах после - "Блогът цели да информира, образова и дори понякога развлича неговите читатели"- не знам дали хората търсещи финансови съвети или услуги биха искали да бъдат забавлявани. (в смисъл ако го правиш с бизнес насоченост, а не като хоби)

Аз лично като го видях за 1-ви път си помислих, че ще е сайт за бъзици. (без да се заяждам)
Малко критика хвърлям, но нека да е градивна

Мисли какво искат хората, които посещават сайта - да се забавляват или да си оправят финансовите проблеми.

Кой е - Норман Винсънт Пийл?
В смисъл аз знам кой е, но на дали средния посетител от БГ в блога го знае ? Или някъде да го разясниш или го махни. Но както и да е това са дреболии.

Каква ти е целта по принцип с този блог ?
 
От: От: От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Да де, но виж какво написах после - "Блогът цели да информира, образова и дори понякога развлича неговите читатели"- не знам дали хората търсещи финансови съвети или услуги биха искали да бъдат забавлявани. (в смисъл ако го правиш с бизнес насоченост, а не като хоби)

Аз лично като го видях за 1-ви път си помислих, че ще е сайт за бъзици. (без да се заяждам)
Малко критика хвърлям, но нека да е градивна

Мисли какво искат хората, които посещават сайта - да се забавляват или да си оправят финансовите проблеми.

Кой е - Норман Винсънт Пийл?
В смисъл аз знам кой е, но на дали средния посетител от БГ в блога го знае ? Или някъде да го разясниш или го махни. Но както и да е това са дреболии.

Каква ти е целта по принцип с този блог ?

Приемам критиката! :)

Целта ми не е да правя пари от блога. Както спомена - хоби. Просто наистина да пиша за неща, които аз смятам за нужни за това човек да си оправи финансовата култура.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Ха, знаех си, че тя ще породи подобен коментар. В интерес на истината мисля, че подобни статии трябва да присъстват. Не казвам, че трябва САМО такива да има и както се вижда има далеч по-"ценни" бих казал в момента в сайта. Но нека не забравяме, че хората четат такива статии и те им привличат повече вниманието. Самият факт, че ти си я отворил и ти е направила впечатление говори достатъчно. Иначе си прав :)

Статиите трябва да са полезни на българите. Т.е. е нужно много да внимаваш когато превеждаш чужди.
Прегледах "Без Дълг? Да." не е лоша и личи, че е е писана специално за нас.
Относно дизайна на блога - ужасен е. Най-вече цвета на бутоните в главното меню.

п.п. и не съм чел "онази" статия :) сериозен блог не би пуснал такава статия, защото не е сериозна или най-малкото подвеждаща.
 
От: От: От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Приемам критиката! :)

Целта ми не е да правя пари от блога. Както спомена - хоби. Просто наистина да пиша за неща, които аз смятам за нужни за това човек да си оправи финансовата култура.

Е щом е за хоби и го пишеш заради себе си, тогава моите съвети нямат много полза. :)
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Статиите трябва да са полезни на българите. Т.е. е нужно много да внимаваш когато превеждаш чужди.
Прегледах "Без Дълг? Да." не е лоша и личи, че е е писана специално за нас.
Относно дизайна на блога - ужасен е. Най-вече цвета на бутоните в главното меню.

п.п. и не съм чел "онази" статия :) сериозен блог не би пуснал такава статия, защото не е сериозна или най-малкото подвеждаща.

Съгласих се за статията и я премахнах. Наистина блогът ще е насочен ИЗЦЯЛо към българската аудитория и ще внимавам с преведените статии.

Колкото до цвета, кой цвят мислиш би бил по-добър?
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

В случая изказвам мнение като редови читател, не разбирам от СЕО, МЕО и тн.... за това ще бъда кратък:

1. темите са интересни, все повече хора в БГ ще започнат да осъзнават колко са неграмотни финасово и не могат да управляват парите си... колкото и малко да са....
2. пишеш увлекателно или подбираш за превод сравнително интересни статии
3. дизайна е ужасен, има толкова хубави безплатни теми, че чак е грехота човек да не се възползва от тях ( и са с по-приятни цветове )

Поздравления, на мен идеята ми харесва
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

В случая изказвам мнение като редови читател, не разбирам от СЕО, МЕО и тн.... за това ще бъда кратък:

1. темите са интересни, все повече хора в БГ ще започнат да осъзнават колко са неграмотни финасово и не могат да управляват парите си... колкото и малко да са....
2. пишеш увлекателно или подбираш за превод сравнително интересни статии
3. дизайна е ужасен, има толкова хубави безплатни теми, че чак е грехота човек да не се възползва от тях ( и са с по-приятни цветове )

Поздравления, на мен идеята ми харесва

Мерси за коментара. Вече наистиан се замислям за цветовете и темата...
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Съгласих се за статията и я премахнах. Наистина блогът ще е насочен ИЗЦЯЛо към българската аудитория и ще внимавам с преведените статии.

Колкото до цвета, кой цвят мислиш би бил по-добър?

За цвят не мога да кажа нищо защото нямам дизайнерска дарба. Трябва да го видя за да кажа дали ми харесва.
Вече ти дадоха съвет да намериш някоя по-добре изглеждаща тема.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Може би се опитваш цветовата схема да я обвържеш с финансите и по-конкретно зеленикавият долар. Ще се получи, ако подсилиш цвета да го има на повече места в различни нюанси като го комбинираш с тъмен нюанс на друг не натоварващ цвят за очите, може би синьо.. Като цяло ще е скучно, но ще таргетираш публика, която се интересува наистина от тематиката на сайта и информацията в него. И задължително добави лого, което да предразполага читателя, на какво е попаднал. Успех!
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Много грозен сайт.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Дай няколко сайта които ти допадат да ти предложим някоя тема ;)

Да речем този:
briantracy.com/blog/

Ще ми се да е нещо по-светло с възможно най-малко цветове... А иначе от по-горния коментар, да, зеленото е търсена връзка с $ :)
 

Горе