Мнения, съвети и критики

slavchev

Well-Known Member
Здравейте колеги,

От началото на месеца с един колега от форума работим над www.izvod.info. Бих желал да си кажете мнението за сайта, знам че има още много какво да се желае, но за момента сме само двамата :)

Статиите си ги пиша аз, като на ден успявам да публикувам долу-горе по 7-8. Очаквам протата във форума да си кажат мнението, да дадат някой съвет или пък да критикуват, ама градивно ако може :)
 
От: Мнения, съвети и критики

Каква е целта на сайта?

Каква може да е целта :) новинарски сайт, който да носи прилични приходи от реклама
 
От: Мнения, съвети и критики

По моето скромно мнение сайта си е ок: лесна навигация, изчистен дизайн, но трудното на тези новинарски сайтове е бърза актуализации на съдържанието... Успех!

Със съдържанието се справям някак си, по-трудното е качественият трафик, ама и там се справям някак си :)
 
От: Мнения, съвети и критики

На външен вид сайта е добре - семпъл и идеален за четене. Само че аз ли съм кьорав или няма RSS бутон на видно място.
 
От: Мнения, съвети и критики

Извади някакъв бутон. Може там при менюто да го сложиш или отстрани като widget
http://izvod.info/feed/
Ето ти и иконки. Също така в тоя widget може да сложиш и бутон към фб страницата, г+ страницата и други социални мрежи, ако желаеш.
 
От: Мнения, съвети и критики

Логото е малко некачествено и няма бутон за шерване в социалните мрежи.
Иначе останалото е наред.
 
От: Мнения, съвети и критики

може да сложиш в дясно, ФБ социална приставка за активноста на феновете и един lightbox, да получава сайта натурални лайкове, иначе сайта е готин, успехи с него за в бъдеще?
 
От: Мнения, съвети и критики

Сайта е добре, харесва ми.
С какви реклами мислиш да го монетизираш ?

Аз вече се отказах от сайтове на български. Трудно се монетизират. Имал съм сайт с 2000-3000 посещения дневно, които вади по няма и $1 на ден. Със 20 посещения от ЕН трафик вадя повече. Разбира се зависи от много неща, но се отказах от БГ сайтове.
 
От: Мнения, съвети и критики

В момента има на AdSense, EasyAds и ЕТАРГЕТ, но си плащат слабо за кликове, особено ако са от фб. Иначе на гугълските посещения е долу-горе добре, но с малък трафик не става. Трябват поне 10-20 к. посещения на ден, за да е нормална работата. Трудно, но ще стане, този път няма да се откажа :)
 
От: Мнения, съвети и критики

Някой зачете ли се в статиите?
НА мен лично изобщо не ми допаднаха. Писани са в стил клюкарски брътвежи в които от една дума се прави цял разказ.
Зачети се в по-големите сайтове в какъв стил се пише, че сега все едно съм попаднал в онея сайтове дето ги рекламират в фейсбук с картинка с червено кръгче и шокиращо заглавие.
 
И аз ще дам малко съветчета, ако може. :)

Ето ги:

1. Сложи си някоя фавиконка, която да отговаря на сайта, логото, стила, типа;
2. Наистина логото и по конкретно слогана Важните новини е с кофти качество, оправи го;
3. Допълни горното меню. След начало може да сложиш и други: реклама, за нас, връзка с нас, галерии и т.н.;
4. Увеличи размера на контента на главната страница. Не знам дали го поддържа, но може се сложат още секции;
5. Допълване на страничния сайдбар с още лементи;
6. Виж дали не може да сложиш и социалните иконки, заедно с RSS иконката някъде, футър, хедър, в страни;
7. Бих ти препоръчал и да отличиш по някакъв начин (от CSS-a или настройките на темата) футъра;
8. На мен ли ми е крив компа, но слайдъра не се движи. Статичен ли е? Ако да, може да го направиш да е динамичен;
9. Изкарай някои уиджите, които биха били полезни за потребителите - време, валути, градски транспорт, програма и т.н.;

Иначе сайта е приятен, лек и лесен за навигиране. ;)

П.П: Внимавай с разположението на рекламите....видях, че някои не са много по правилата. Имаш Google AdSense до картинка...мисля, че е проблем.

Успехи и ако нещо друго ми дойде, ще пиша. :)
 
От: Re: Мнения, съвети и критики

И аз ще дам малко съветчета, ако може. :)

Ето ги:

1. Сложи си някоя фавиконка, която да отговаря на сайта, логото, стила, типа;
2. Наистина логото и по конкретно слогана Важните новини е с кофти качество, оправи го;
3. Допълни горното меню. След начало може да сложиш и други: реклама, за нас, връзка с нас, галерии и т.н.;
4. Увеличи размера на контента на главната страница. Не знам дали го поддържа, но може се сложат още секции;
5. Допълване на страничния сайдбар с още лементи;
6. Виж дали не може да сложиш и социалните иконки, заедно с RSS иконката някъде, футър, хедър, в страни;
7. Бих ти препоръчал и да отличиш по някакъв начин (от CSS-a или настройките на темата) футъра;
8. На мен ли ми е крив компа, но слайдъра не се движи. Статичен ли е? Ако да, може да го направиш да е динамичен;
9. Изкарай някои уиджите, които биха били полезни за потребителите - време, валути, градски транспорт, програма и т.н.;

Иначе сайта е приятен, лек и лесен за навигиране. ;)

П.П: Внимавай с разположението на рекламите....видях, че някои не са много по правилата. Имаш Google AdSense до картинка...мисля, че е проблем.

Успехи и ако нещо друго ми дойде, ще пиша. :)

Мерси, ще го имам предвид. Слайда нарочно е направен статичен, за да не показва всички новини, а само някой определени, които предизвикват повече интерес. Горното меню ще се допълни, но след време, че сега просто няма смисъл. За рекламите няма проблеми от Гошо, но пък винаги може да му скимне да ме накаже :) за уиджетите ще си помисля, преди имаше за времето ама май няма много смисъл от подобни глезотии.
 
Последно редактирано:
От: Мнения, съвети и критики

dnes.bg





























bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Осигури ми бюджета на днес.бг и трафика, пък новините мога да ги пиша 3 пъти по-добри от техните. В момента най-четени са клюките и на това се набляга. Каквото търсенето - такова и предлагането
 

Горе