Много странен статус на пратка с DHL

lqllqlq

Well-Known Member
На кратко: Внос от Китай. Разбира се китаеца бе посочил различно (не знам дали нарочно) количество, но сумата отговаря. Пратката идва, DHL искат декларация за действително количество, дава им се. Получавам, че всичко е ок, след което пращат митническата декларация. Аз превеждам ДДС на митници.

Разбира се по стара тяхна традиция статуса се обновява след работно време, когато няма кой да питаш на:

За тази пратка е необходимо митническо освобождаване, различно от стандартното. По-нататъшната обработка ще продължи както е инструктирано от регулаторните органи. Представител на DHL ще се опита да се свърже с вносителя, в случай, че са нужни повече детайли

Някой знае ли какво е това?
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Сигурно е физическа митническа проверка. Гледай да присъстваш на място, ако има физическа проверка. Като нищо могат да ти подхвърлят нещо или да си наберат стока (един път ми бяха разкъснали един кашон и бяха грабили).
 
Последно редактирано:
От: Много странен статус на пратка с DHL

Не мисля, че е това. Всяка пратка по внос с DHL е минавала физ. контрол до сега, но това с нестандартната процедура и регулаторните органи до сега не бях го виждал като статус...
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Не мисля, че е това. Всяка пратка по внос с DHL е минавала физ. контрол до сега, но това с нестандартната процедура и регулаторните органи до сега не бях го виждал като статус...
Физически контрол значи, че ти отварят пратката и сверяват дали всичко описано във фактурата съответства на това, което получаваш. Особено, както казваш, че има разминаване в количествата ми намирисва на точно това. Пиши после какво е станало.
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Да точно това е на мен така ми отваряха пратка. Аз обаче ходих до там оттам с някакви лица ходиха отвориха пратката и по някакъв протокол описаха всичко дали е така както е описано понеже и при мен имаше някакви странни разминавания в килограмите, китаеца беше снимал клип как мерят пратката в Китай в DHl и я пуска телефони бяха, тука пристига кажи речи същите кила а вътре само кутии и весници. Жената като почна да описва по протокола направо вика зверско те е метнал някой :D, сега се сетих, че и полицай викаха с мен тогава за някаква контрабанда, ако има в пакета.
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Нямам думи. Все съм бил в джаза при внос, ама тоя път играта ми разказаха! За 2 дни и малко 45 мин телефони само с тия от DHL.

Оказа се, че понеже вкарали декларацията към митницата, но не вкарали номер по система за нея, защото било късно и системата изплюла тоя статус! Еба ти организацията и чудото! Та не е било контрол или нещо проблемно, просто ей така - статус да има! Мега тъпа история, аз направо съм в потрес!
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

И защо им даваш на тия олигофрени да ти освобождават пратките?
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Защото с митница Пловдив ако имам възможност да си спестя срещата - правя го. Всеки път е едно и също - за тяхно забавление ме правят на маймуна с прищевките си
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Няма ли митнически агенти в Пловдив? Даваш някой друг лев и всичко става бързо и безболезнено, а ако има проблем дори могат да ти помогнат.
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

DHL си плющят каквито хванат статуси докато пратката е в София на митница. Най добре звъниш в митнически отдел и питаш директно какво се случва с пратката. Обикновено като пристигне пратката при тях , до вечерта на следващия ден е освободена .
За тази пратка е необходимо митническо освобождаване, различно от стандартното. По-нататъшната обработка ще продължи както е инструктирано от регулаторните органи. Представител на DHL ще се опита да се свърже с вносителя, в случай, че са нужни повече детайли
Това най редовно ми го слагат в статуса 1вата вечер когато още не е освободена пратката, звънял съм им и всичко е ОК.
А митниците в страната са..... Могат да ти поискат и документ защо си се родил.
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Няма ли митнически агенти в Пловдив? Даваш някой друг лев и всичко става бързо и безболезнено, а ако има проблем дори могат да ти помогнат.

Има, но нали се сещаш, че връщат теб, а не него. Тоест дори и да е той този, който занесе нещата те пак нямат спирачки. Мога да говоря за митница Пловдив много - от това как на физически контрол лелката чете "камера за видеонаблюдение" и 5 минути упорито чопли корпуса. На въпрос "Г-жо, какво точно искате да направите?", тя ми отговаря: "Как какво? Опитвам да отворя дисплея да го видя! То нали е камера?!". А ти върви обясни, че видео камера и камера за видеонаблюдение не е едно и също...
Или да си говорим за коментар от типа: "На декларацията пише 5 х 100бр = 500, а тук виждам 10 пакета по 50! Вие сте намалили бройката на декларация и криете истинската бройка! В пакета са повече от колкото описаното по декларация Това е контрабанда!"


DHL си плющят каквито хванат статуси докато пратката е в София на митница. Най добре звъниш в митнически отдел и питаш директно какво се случва с пратката. Обикновено като пристигне пратката при тях , до вечерта на следващия ден е освободена .

Това най редовно ми го слагат в статуса 1вата вечер когато още не е освободена пратката, звънял съм им и всичко е ОК.
А митниците в страната са..... Могат да ти поискат и документ защо си се родил.

Относно DHL тъпото е, че мога да си спестя екстремното изживяване ако слагат нормални статуси, а не да звъня по 100 пъти да разбера кое и какво значи.
 
От: Много странен статус на пратка с DHL

Много е неприятно това с вноса, могат да те изгаврят по 1000 парграфа. Прав си иначе де, то и митническият агент не е 100% сигурност, защото ако осере нещо, после пак ти ще си виновен. Въобще, вноса си е приключение.
 
Re: От: Много странен статус на пратка с DHL

Или да си говорим за коментар от типа: "На декларацията пише 5 х 100бр = 500, а тук виждам 10 пакета по 50! Вие сте намалили бройката на декларация и криете истинската бройка! В пакета са повече от колкото описаното по декларация Това е контрабанда!"

off/

хахахахаха евала пич, оправи ми деня. хахахах

/офф

това само доказва, че да се прави бизнес в БГ = мазохизъм
 

Горе