Множествено число на ключови думи

Беджев Стил

Well-Known Member
Може ли малко помощ от знаещите
Не мога да хвана кога Гугъл прави разлика между множествено число и единствено число , прави ли изобщо разлика , разбира ли смисъла на думите
Също така и при транслитерацията . Също така не мога да схвана защо някой думи се търсят в множествено число , а някой е единствено
конкретно :
дамска пижама , дамски пижами - имам еднакво класиране
детска пижама е на 4-то място в SERP-а , а детски пижами не се класира изобщо .

Има ли някаква логика или да не търся изобщо.

Благодаря предварително.
 
От: Множествено число на ключови думи

Да прави разлика. Може да провериш в adwords, колко търсения получават думи в единствено число и после провери и същите думи в множествено число и ще забележиш разликата :)
 
От: Множествено число на ключови думи

тя разлика има в търсенето , но търсения продукт е един и същ
Нали целта на ъпдейтите на Гъгъл е да представи адекватна информация ?
 
От: Множествено число на ключови думи

Ако търся "цена лула" - ме вълнува горе-долу колко струва, не нещо конкретно.
Ако търся "цени лули" - ме вълнува и самия избор - не искам 1 продукт, а много, от които да си избера.

EDIT: По-адекватната информация в първия случай е да ми изкара конкретен продукт в няколко различни магазина.
По-адекватната информация във втория случай е да ми изкара категориите с продукти в няколко различни магазина.

Ако Google го прави - значи добре се справят с промените в алгоритъма и семантичното търсене. А вече чий магазини ще са на челни позиции - call за оферта. :p
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Множествено число на ключови думи

Някой има ли обяснение в разликата в търсенето на единствено и множествено число
Пример
детска пижама - 90 търсения месечно
детски пижами - 590 търсения месечно
 
От: Множествено число на ключови думи

Това вече си зависи от самите потребители, просто повечето търсят явно в множествено число и това е тенденция :) Броя търсения си се определя от самите потребители, а не от търсачките или други фактори. Аз примерно като търся продукти също ги търся в множествено число просто за да избера измежду повече и да си направя сравнение, нищо че ще купя само една бройка примерно :)
 
От: Множествено число на ключови думи

Може ли да попитам в тази тема какво значение има дали думата е изписана на кирилица или латиница? И до колко думи се смята за добре и над колко - за spam?
 

Горе