Мобилна версия на форума?

От: Мобилна версия на форума?

Едно предложение към админите, да пуснете и мобилна версия на форума, ще е доста полезно особено на хората със смартфони и интернет пакети към операторите :)
Добро предложение. Мисля, че си прав има доста хора със смарт фонове, които биха желали да драснат някой друг ред през дупката им от време. То тук има какво да кажеш - определено. ;)
 
От: Мобилна версия на форума?

Определено поне за мен би било перфектно, понеже пътувам постоянно а искам да съм в контакт с форума :)
Ще е в списъка, ако може и да помногнете да го направим така, ще ви бъдем благодарни.
 
От: Мобилна версия на форума?

повече от 5 човека дали ще го ползват?
Зависи и от Wi-Fi Free зоните. Но мисля, че ще се намери някой да го ползва, даже си мисля, че хората със свободно време ще влизат да драскат. Иделано е за запълване (креативно) на свободното време. :)
 
От: Мобилна версия на форума?

Според мен е излишно, тъй като днешните телефони позволяват достъпа до оригиналната система. Аз например нямам проблеми с това.
 
От: Мобилна версия на форума?

Според мен е излишно, тъй като днешните телефони позволяват достъпа до оригиналната система. Аз например нямам проблеми с това.

Не е проблема за достъпа, проблема е за трафика когато си на GPRS, това е идеята :)
 
От: Мобилна версия на форума?

Според мен е излишно, тъй като днешните телефони позволяват достъпа до оригиналната система. Аз например нямам проблеми с това.

WAP версия се прави не за друго, а да не ти зарежда огромни картинки при 50x50 дисплей. Първо че е адски неудобно, второ ти харчи bandwidth-а.

Иначе ако не се лъжа Opera Mini ползваше някакъв gateway, който първо оптимизира страниците да станат по- mobile friendly.
 
От: Мобилна версия на форума?

WAP версия се прави не за друго, а да не ти зарежда огромни картинки при 50x50 дисплей. Първо че е адски неудобно, второ ти харчи bandwidth-а.

Иначе ако не се лъжа Opera Mini ползваше някакъв gateway, който първо оптимизира страниците да станат по- mobile friendly.

Mini-то ги оптимизира, но е неудобно и трябва да скролваш доста за да четеш всичко.
 
От: Мобилна версия на форума?

Е то какъвто и да е варианта, ще се скролва. Няма как целия контент да се събере на малкия дисплей.
 
От: Мобилна версия на форума?

agains, WAP версия е нещо много по-различно от това, което изглежда се планира тук.
С WAP няма да се постигнат и 1/5-та от функционалностите на форума..

Иначе успех за мобилната версия. Асоциалните ще рефрешват като излизат на разходка и на 70 пикселовото дисплейче ще им втръсва на 5-тата минута
 
От: Мобилна версия на форума?

agains, WAP версия е нещо много по-различно от това, което изглежда се планира тук.
С WAP няма да се постигнат и 1/5-та от функционалностите на форума..

Е така де, имах предвид мобилна версия. То и WAP става като за форум, просто ще е по-грозно.
 
От: Мобилна версия на форума?

И аз ще ползвам мобилната версия. Нека е лека.. на мен не ми трябват големи картинки.

Според мен е излишно, тъй като днешните телефони позволяват достъпа до оригиналната система. Аз например нямам проблеми с това.
Проблема е че като си на някое далечно WIFI с 2 бара и става много бавно.
На теб като не ти е проблем си ползвай оригинала.
 
От: Мобилна версия на форума?

днес един приятел ми каза, че го е гледам форума през телефон и само линкове му е зареждал. явно си има нужда, не вярвах, че някой ще влезе през телефона си да пише. баси мазохиста.
 
От: Мобилна версия на форума?

днес един приятел ми каза, че го е гледам форума през телефон и само линкове му е зареждал. явно си има нужда, не вярвах, че някой ще влезе през телефона си да пише. баси мазохиста.

Не е задължително да си мазохист, аз съм с HTC Universal и да ти кажа писането е по-добре от на компа дори + 3.7 инчовия VGA екран = песен :)

30005.jpg
 
Мобилна версия е добавена е преди няколко седмици като се редиректват автоматично всички разпознати усроиства за съжаление нямам данни работи ли с андроид ... така че ще се радвам ако някои има желание да пробва и да сподели :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мобилна версия на форума?

С андроид бачка началната страница, ама като цъкнеш на "нови постове" или като отвориш тема си е стандартната не-мобилна версия. Незнам да не бъркам аз нещо....
 

Горе