Мобио - удръжка от операторите

against

Well-Known Member
Абе едно нещо не разбрах - нали всеки месец операторите ти удържат плащания за СМСи от хора, които още не са си платили сметката.

Тоя човек като си плати сметката после - прехвърлят ли ти ги тия пари или си ги прибират? Щото гледам всеки месец има такива удръжки, пък после не пише да ги възстановяват като хората си платят сметката?

Някой знае ли как стои тоя въпрос?


ПС: Ей ма много ми лазят по нервите с тия СМСи, направо ми се стяга сърцето с тая 50% комисионна :) Шибан монопол и държавата спи...
Даже си мисля да сложа опция за плащане с epay - който иска така вместо 2.40 да плаща там 1лв или деда знам. Е така напук... :)
 
От: Мобио - удръжка от операторите

И аз преди пет години се чудих същото...
че нали аджеба тея дето не плащат ги съдят...
ама... ко йда ти каже... не са се променили нещата никак:)
ши търпим и ши мажем с вазелин опитвайки се да мислим че ни е гот
 
От: Мобио - удръжка от операторите

така е колега..като не си платят сметките навреме ние го хапваме..а те после като ги съдят си ги прибират..нямам коментар..
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Бъркате поредността първо операторите обявяват че % от хората не са си платили ей така за всеки случай и ако някой верно не си е платил си го гонят защото борч не гние.
Сигурен съм че ако си направите нова услуга и си пуснете сам 100 смс от различни телефони и си платите сметката пак ще има удръжки :)
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Дам, така е.
Винаги има удръжки и са просто така за всеки случай. Да, ама тия стотинки (и левове) от много потребители си стават хубава цифра.
А не мога да повярвам, че има хора, които не си плащат сметките.
1. Тия на ваучери - са си платили предварително - а принципно те са по-слабоплатежни и може да се очаква да правят мизереии. Обаче в случая няма начин да са те.
2. Тия на договори не вярвам да не си плащат сметките - да има макс месец забавяне, но и това е странно. Все едно аз да си загубя номера, който го имам от 10 години...

И излиза, че става въпрос за тоя тънък въпрос, че някой не иска да плаща изпратените SMS-и. И те ги удържат от всички абонати. А как става тоя номер... да не си плащат - не знам.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Аз и друго се чудя защо въобще мен трябва да ме брига дали някой си е платил сметката или не аз имам сключен договор с Мобио а не с операторите или тези дето пускат смсите. И този договор е със слонска комисионна от която спокойно биха могли да си калкулират каквото си искат но тук пак опираме до това че всъщност те си удържат парите за спорта защото сме бананова република а не заради това че някой не си е платил.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Така е, това си е проблем на операторите да си гонят клиентите, че и те в повечето пъти си плащат, просто със закъснение. Това е мега селско някой като си забави плащането да го отнасяме ние, ама те... оплачи се на арменския поп.

Аз сериозно си мисля варианта с epay и някакъв текст "ако желаете може вместо с СМС да платите с epay и цената е два пъти по-ниска, защото се пропуска комисионната на мобилния оператор"... нещо в тоя стил :D И който има epay - цъква едно бутонче - пише паролата и готово, даже е по-лесно. Па да видим дали реално ще има ефект...
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Това с удоволствие ще го направя на моите сайтове стига да може да се направи автоматично да отразява вип обявите за да не се занимавам но в краен случай като ще плащат на половината ще могат да изчакват няколко часа докато им стане активна обявата
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Ами като не ви харесва направете стачка, бойкотирайте ги и те без клиенти ще виснат като прани гащи
 
От: Мобио - удръжка от операторите

ОТ стачки няма смисъл защото ще стачкуват само такива като мен дето им е през онази работа мижавите приходи от смс-и, а тези които разчитат на това като основен доход не могат да го направят и съответно няма да има ефект. За това си мисля че идеята на агейнст е много по добра така хем им го нахендряш от към ПР хем не губиш приходи
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Това с удоволствие ще го направя на моите сайтове стига да може да се направи автоматично да отразява вип обявите за да не се занимавам но в краен случай като ще плащат на половината ще могат да изчакват няколко часа докато им стане активна обявата

Може, всичко си е автоматично - юзъра цъква бутончето, отива на страницата на epay, там го таксуват и ти пращат notification, че има плащане по еди коя си обява - скрипта ти я прави ВИП. Демек същото като с СМСите.

Само незнам трябват ли фирми и тн за да приемаш плащания при тях.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

И да го направите това с epay ви гарантирам че почти никой няма да плаща от там. Аз имам разнообразни начини на плащане и поне 80% пращат sms-и, макар че знаят за това, че им излиза двойно по-скъпо. Просто SMS-а е най-лесния вариант за повечето хора, доста дори нямат epay и въобще не знаят как се използва. Не пречи да има различни начини на плащане, но ако например решите да махнете SMS-ите и да оставите само epay - приходите ще спаднат значително.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Аз си мисля че хората които пращат смс-и го правят предимно от служебни телефони и им е все тая каква е цената и за това предпочитат да пуснат смс на двойна цена от колкото да платят половината от собствен джоб :)
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Не знам, но няколко пъти ми се е случвало да ме питат за SMS и като им кажа, че и за тях и за мен е по-изгодно, ако платят по друг начин, пак избират SMS-а. Някои може и да са със служебни телефони, други просто не разбират или нямат карти и банкови сметки, а GSM всеки има.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Аз си мисля че хората които пращат смс-и го правят предимно от служебни телефони и им е все тая каква е цената и за това предпочитат да пуснат смс на двойна цена от колкото да платят половината от собствен джоб :)
тц...
просто народа е прост!
и така с смс не усещат че дават пари.
а нали са слушали за измами в интернет с кредитни карти и банкови сметки
и си викарт аз да пусна смс...
мани туй с картата то сложно
епей е за вишисти...
пък и можи да ма хакнат и да ми земат парити...
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Абе това е страшно цървулска, типично булгаранска простотия. Оператора след като не си платиш сметката ти начислява лихви. Тогава след като не плати на клиента си процента от хората неплатили сметките си, не е ли резонно като си прибере парите (някога) да плати и съответните лихви? Изобщо трябва ли, всеки който използва СМС услуга като платежно средство, да се превърне в главен счетоводител на операторите и да го интересува кой и кога си е платил сметката.
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Е са влизам в мобиото и що да видиш - март месец - удръжка от операторите - мтел - 26%

Да го **** на ***** мтелска.... :)
 
От: Мобио - удръжка от операторите

Уважаеми партньори,

Плащанията за месец 03.2011 вече могат да бъдат заявени за изплащане от контролния панел. Надяваме се самото изплащане да стане максимално бързо, без допълнително забавяне. За съжаление удръжките от Мобилтел и този месец остават високи.

Добрата новина е, че Мобилтел авансово (т.е. по-бързо по нормалния 6-месечен срок) възстановяват 50% от направените удръжки от изминалите месеци с високи удръжки. Очакваме да получим допълнителна информация кога и в какъв размер ще бъдат направени окончателни възстановявания, като това ще бъде отразено в съответните отчети.

Поздрави,
Екипът на Mobio.bg

те ги възстановявали бре :)
 

Горе