Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

archangelcho

Active Member
Напоследък си взех едни домейни, които съдържат и наподобяват имена на големи фирми и брандове, с цел да ги паркирам и да носят по някое евро, но се оказа, че това може да е проблем. Ето един материал по въпроса, който може да помогне на някой с подобни терзания: http://sobstvenbiznes.net/zakonno-l...in-s-chujda-tyrgovska-marka-v-nego--a189.html
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

това в америка не тук?
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

Преди 8 месеца реших да взема един домейн в който има името на голяма авиокомпания...исках да предлагам тяхна афф програма за билети.
Но преди това писах на авиокомпанията като питах дали ще има проблем ако закупя домейн с тяхното име и предлагам техни услуги на домейна.
Те ми отговориха че няма никакъв проблем, стига да не злоупотребявам с тяхното име. И така вече 8 месеца имам домейн и предлагам техни чрез афф самолетни билети.

Така че нищо не ти пречи да драснеш един имейл на тези с търговската марка. От питане глава не боли.
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

могат навсякъде. търговската марка и името, ако са запазени са запазени навсякъде
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

По случай тази тема току що получих едно писмо :0)

Hi

I am Anton from Russia)For what are you registrating едикоисидомеин.цом?I never thought that someone is a need.What type of business?You seriously need this domain?
едикойсидомейн is registered for the first time in Russia and has a trademark registration.


sincerely yours.
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

могат навсякъде. търговската марка и името, ако са запазени са запазени навсякъде

Кое те наведе на тази мисъл?
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

това в америка не тук?

могат навсякъде. търговската марка и името, ако са запазени са запазени навсякъде

Това е в Америка, ама ако си регистрираш домейн и не искаш закона да те хване, трябва да направиш така, че да не се показва в домейна в Америка...
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

Аз така бях закупил домейн който включваше думата Facebook и след няколко месеца получих емайл да премахна сайта и домейна ,защото не мога да ползвам думата и ако не го направя, ще ме съдят и ще трябва да платя някаква глоба от 8 000 долара.
Тогава ми стана интересно,защото има доста сайтове, които ползват тази дума ,пък си живуркат :)
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

много зависи ... тогава когато нещата са чисто очевидни (например името ХауърдСтърн.ком) ай-кана веднага ги предава на когото си е имато ...

за другите имена ... вижте интересната история на нисан.ком http://www.nissan.com/

хората не си го дават и се съдят вече с десетилетия ... и са си прави

та понякога нещата стават и така че малкият човек да е отгоре.
 
С нисан.ком нещата са коренно различни - човекът се казва нисан и има абсолютно същите права върху това име като и корпорацията. и доколкото помня нисан (автомобилите) изгубиха точно по тази причина. Виж ако се прекръстиш на Фейсбук Гугъл Яху може да претендираш върху правото да регистрираш тези домейни или домейни съдържащи тези думи. Колкото до прекръстването вече имаме пресен пример с Манчестър Юнайтед от Свищов. Чудя му се що ли не е регнал един домейн.
 
От: От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

Аз така бях закупил домейн който включваше думата Facebook и след няколко месеца получих емайл да премахна сайта и домейна ,защото не мога да ползвам думата и ако не го направя, ще ме съдят и ще трябва да платя някаква глоба от 8 000 долара.
Тогава ми стана интересно,защото има доста сайтове, които ползват тази дума ,пък си живуркат :)

До колкото съм чувал те са си запазили думата BOOK за доста парички =)
 
От: Могат да ви осъдят ако регистрирате домейн наподобяващ търговска марка

Кое те наведе на тази мисъл?
Можете да прочетете тази статия на адв.Атанас Костов от кантора "ЮСАУТОР" - http://www.iusauthor.com/en/Тargovskite-marki-v-internet.-Zashtita-na-domeIn-imenata.html . Тя дава отговор на всичките въпроси относно колизията между търговски марки и домейни. Много полезни насоки от практическо естество ще откриете в нея.
 

Горе