Могат ли да ми вземат .net

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Дали ще могат да ми вземат .net домейн който е бранд в БГ но името е да кажем основна дума

Да. Кажем brand еуфутбол
Аз съм регистрирал eufutbol.net

Примерно пак ще е за футбол сайта само защото използвам тази дума без лого и т.н. да ме съдят за нещо
 
ами като погледна регистрираното като фирма на латински пише eufootball примерно това има ли значение? иначе нема логика.. те ще искат доста руски домейни или ще могат да ги съдят..
 
...който е бранд в БГ но името е да кажем основна дума

Да. Кажем brand еуфутбол
Аз съм регистрирал eufutbol.net

Нали правиш разлика от това, да копираш фирма, която работи в България, от това, да копираш руска фирма? В техния случай от тяхната гледна точка - ти им крадеш името, и ... могат да измислят още много неща.
 
Абе крадеш им името дори и най- евтиня адвокат ще се справи с това. Те на ли си имат име, ком или бг... Да се оправят с него. Накрая някой ще сложи лиценз и на азбуката, че да неможем да ползваме определени букви, защото те ги ползват. Като искат да не им вземат името, да си регистрират всички домейни с тази дума, иначе не е едно магаре Марко....
 
Асо използваш домейна за конкурентна на нях дейност или за облагодетелстване на гърба на техния бранд могат да повдигнат WIPO процедура и да ти го отнемат. За съдене може но в много частни случаи и трябва да ди ги ощетил с колосална сума.
 
  • Like
Реакции: wsar
За съдене може но в много частни случаи и трябва да ди ги ощетил с колосална сума.

Не е точно така, даже могат много лесно да го осъдят. Справка.
 
Нищо общо със случая

Да, нищо общо със случая, освен еднаквите имена, една и съща сфера на действие, и действие в една и съща страна. Прав си - няма нищо общо. :)
 
Ако наистина има такъв закон, той е създаден само за едно, да подържа мономолизма. Това е все едно, имената на хората да не се повтарят, че някой да не влезе в заблуждение и да си мисли, че контактува с някой известен. Не справедливо. Нормално е, който има бренд да купи всички домейни с тази ключова дума, а тези които не е купил да са свободни за регистрация и ако някой ги регистрира са си негови. Иначе и той, може да съди еврофутбола да си променят името, щото му пречат на домейна и се конкурират.
 
Само да кажа че името на кирилица и еднакъв но на латиница се пише по друг начин
Все едно да имам фирма футбол и да съдя futbol.net а даже да съм написал че фирмата се пише на латиница football
 
Помните ли преди години как facebook платиха няколко милиона на човека, който държеше домейна fb.com? Не са го съдили, просто му платиха домейна той им го продаде за милиони.

Едит: Домейна е бил на някаква организация, а не на физическо лице.
 
Последно редактирано:
Само да кажа че името на кирилица и еднакъв но на латиница се пише по друг начин
Все едно да имам фирма футбол и да съдя futbol.net а даже да съм написал че фирмата се пише на латиница football

Фирмата държат и .bg изписано по начина, по който ти си го купил .net и имайки предвид, че ще се занимаваш със същата дейност - вероятноста да изгориш е голяма.
 
Фирмата държат и .bg изписано по начина, по който ти си го купил .net и имайки предвид, че ще се занимаваш със същата дейност - вероятноста да изгориш е голяма.

Същата дейност едва ли.. едните организират хазартни игри.. докато аз ще съм информационен портал за прогнози..

+ това както споменах и по-горе латинското наименование на фирмата е изписан по съвсем различен начин.
 
замисли се защо всички домейни с това име освен .бг са свободни
 
замисли се защо всички домейни с това име освен .бг са свободни
Свободни ли .ком не е свободен и се продава ако имаш пари към 5 бона е питах.. .нет е бил регистриран през 2007 но са е дропнал.

Същите те са регистрирали .ком само като истинското им е наименование.. явно можеха да регистрират всичко ако искаха.. Ще се опитаме да видим.. още тази вечер ще го пусна сайта онлайн.. просто исках да знам какви права ще имам ако ме заплашват с нещо.
 
Същата дейност едва ли.. едните организират хазартни игри.. докато аз ще съм информационен портал за прогнози..

+ това както споменах и по-горе латинското наименование на фирмата е изписан по съвсем различен начин.

Да де, портал с прогнози и афф линкове и банери към конкуренцията.

Ще се започне "подвеждане на потребителите"... ком се продава, но няма сайт на него. Не го купуват понеже, знаят, че освен тях няма КОЙ друг да го ползва и им е се тая.

Преди време дадох пример с Богинята "Nike" и домейна nike.bg :D
 
когато е .bg е различно там не бих пипнал.. когато проверих в световната листа за компании липсваше на точно тази компания
 

Горе