Мога ли да печеля ?

BloodwarBG

New Member
Здравейте, преди време писах тема в този форум, в която търсех помощ за направата на първият ми сайт и тогава вие ми казахте да следа и да чета форума. Ето ме тук след време - не съм прочел всичко, но горе-долу ми се изясниха нещата. Направих си един блог в WordPress.com с Free Plan и започнах да го оформям, исках първо да се пробвам и тогава да инвестирам за домейн и хостинг. В момента блога е завършен(мисля), но все пак като ми хрумне някаква идея - добавям разни неща. Днес постнах и първата ми статия. Темата на блога са технологиите, науката и джаджите.

Сега незнам как да продължа...
Интересуваше ме дали има някакъв начин да печеля от този Free блог и ако да, какъв е той ?

Линк към блога - https://technologyclubsite.wordpress.com/
 
От: Мога ли да печеля ?

Явно не си чел достатъчно :( От сайт в wordpress.com няма как да печелиш. Wordpress.org е съвсем различно нещо, за самия старт можеш с безплатна тема, разход ще имаш за хостинг и домейн само. За нататък вече зависи сериозно ли ще развиваш нещо, сам ли ще си пишеш статиите и тн. Във форума има предостатъчно материали
 
От: Мога ли да печеля ?

Явно не си чел достатъчно :( От сайт в wordpress.com няма как да печелиш. Wordpress.org е съвсем различно нещо, за самия старт можеш с безплатна тема, разход ще имаш за хостинг и домейн само. За нататък вече зависи сериозно ли ще развиваш нещо, сам ли ще си пишеш статиите и тн. Във форума има предостатъчно материали

Точно, аз исках само да пробвам в WordPress.com, иначе съм пробвал и в WordPress.org
Добре, това ме интересуваше - че немога да печеля от WordPress.com
Само да попитам за WordPress, може ли да ми предложите хостинг и домейн, защото разгледах няколко сайта, но незнам, като качество-цена кое е най-добре ?
 
От: Мога ли да печеля ?

Ако си голям мераклия мога да ти предложа готов и работещ вече няколко години сайт да пишеш на воля.
Пиши на ЛС ако си навит да ти дам цялата оферта.
 
От: Мога ли да печеля ?

Пробвай при шефето на форума coolicehost. Поддръжката е много добра, скоростта - също, а и не се обвързваш с договор. Иначе ако държиш на бг ip (с цел по-добро класиране в БГ), май при суперите е най-добре. Обаче преди да закупиш хостинг те съветваш да си избереш внимателно ниша и да я проучиш, да си понапишеш статии и тогава домейн и хостинг.
 
От: От: Мога ли да печеля ?

Имам нужда от съвет. Измислих на каква тема ще бъде сайта и горе-долу на ум си го представих и как ще изглежда. Измислих и име за сайта и дойде време за хостинга и домейна.
Домейна съм го измислил и съм го проверил - свободен е. Хостинга обаче ми е проблем - гледах на SiteGround предложенията и StartUp плана ми хареса, но когато стигнах до последната стъпка на поръчката видях, че плановете са за от 12 месеца на горе(има и за 1 месец, само че инсталацията на сайта е +12$, а при 12 месеца е безплатна). Чудя се дали да взимам за 1 година или да търся друг хост, защото ако случайно нещо се провали проекта и не успея да завърша сайта или пък да го завърша, но да няма посетители и съответно печалба, да не стане проблем и да не успея да си върна инвестицията.

Съжалявам, че задавам толкова въпроси, но това е първият ми сайт от който очаквам печалба и искам всичко да е перфектно. :)
 
От: От: От: Мога ли да печеля ?

Имам нужда от съвет. Измислих на каква тема ще бъде сайта и горе-долу на ум си го представих и как ще изглежда. Измислих и име за сайта и дойде време за хостинга и домейна.
Домейна съм го измислил и съм го проверил - свободен е. Хостинга обаче ми е проблем - гледах на SiteGround предложенията и StartUp плана ми хареса, но когато стигнах до последната стъпка на поръчката видях, че плановете са за от 12 месеца на горе(има и за 1 месец, само че инсталацията на сайта е +12$, а при 12 месеца е безплатна). Чудя се дали да взимам за 1 година или да търся друг хост, защото ако случайно нещо се провали проекта и не успея да завърша сайта или пък да го завърша, но да няма посетители и съответно печалба, да не стане проблем и да не успея да си върна инвестицията.

Съжалявам, че задавам толкова въпроси, но това е първият ми сайт от който очаквам печалба и искам всичко да е перфектно. :)

Виж офертата тук:
https://ca-us.coolicehost.com/cpanel-varnish-hosting.html
А инсталацията и сам можеш да си я направиш, няма смисъл да плащаш.
 
От: От: От: Мога ли да печеля ?

Виж офертата тук:
https://ca-us.coolicehost.com/cpanel-varnish-hosting.html
А инсталацията и сам можеш да си я направиш, няма смисъл да плащаш.

Можеш ли направо да ми предложиш и от къде да закупя домейна.
Има ли месечни планове за домейн ?
 
От: От: От: От: Мога ли да печеля ?

Можеш ли направо да ми предложиш и от къде да закупя домейна.
Има ли месечни планове за домейн ?
Ако не ти се губи час в ровене и четене за да спестиш 3/4 долара вземи от тук: https://www.namecheap.com/
Със безплатен WhoisGuard ти излиза за 10.69 на година. Инак може да се разровиш за промо кодове и тн, но според мен не си струва изгубеното време.
Има разни скамери из форума които предлагат евтино домейни, не се лъжи да не съжаляваш после.
 

Горе