Може ли високата степен на отпадане да закопае сайта Ви

Беджев Стил

Well-Known Member
Та според Вас може ли високата степен на отпадане да закопае сайта Ви или това е силно преувеличени от гурутата и шаманите.
Потребителите четат една статия и затварят, не че статията е лоша или сайтът е лошо направен, просто са мързеливи. Мисля, че това е масов проблем навсякъде.
 
Затварянето е ОК.

Проблема за който гурутата и шаманите говорят е друг. Пишеш "кОрви русе" (примерно!) и кликаш на готин резултат. Влизаш на сайта и там виждаш проблем... кОврите са от по-зелените такива. Тогава натискаш "back" и от резултатите избираш някой друг. Ето това е големия проблем!
 
Ако постигнеш 3 мин престой на сайта, с отиване на още 1-2-3 страници след първата, си отличник и отиваш нагоре.
 
Ако постигнеш 3 мин престой на сайта, с отиване на още 1-2-3 страници след първата, си отличник и отиваш нагоре.
Пропуснах да добавя, че тогава степента на отпадане не е толкова съществена. От гугъл не са идиоти, и знаят много добре, че винаги има безполезно насочване от тяхната търсачка.
Затова не гледайте само този показател, а правете комплексни анализи.
 
Ако постигнеш 3 мин престой на сайта, с отиване на още 1-2-3 страници след първата, си отличник и отиваш нагоре.
3:50 мин среден престои, 2.75 страници на сесия.... и не съм цъфнал и вързал на първа страница :)
 
Аз едно не мога да разбера. Какво се хващате като балъци за всеки показател, по който разни тулове класират сайтове? В крайна сметка е важно правиш ли пари или не...Още преди 2 века Бенджамин Франклин го е казал - it's all about the money
 
и не съм цъфнал и вързал на първа страница
Няма как да стане само с 1-2-3-5 показателя. ;)
 
Ако постигнеш 3 мин престой на сайта, с отиване на още 1-2-3 страници след първата, си отличник и отиваш нагоре.

Прекалено дългият престой, прекаран в прелистване на страници, не може и невинаги означава едно и също. Понякога посетителите се мъчат да открият това, което търсят и може да се задържат за известно време, когато всъщност остават разочаровани, като дори накрая напускат сайта, без да предприемат съответните действия. Степента на отпадане често пъти се изважда извън контекст, докато може да се разглежда по толкова много различни начини, които не е задължително винаги да означават нещо, било то добро, или лошо.

Аз едно не мога да разбера. Какво се хващате като балъци за всеки показател, по който разни тулове класират сайтове? В крайна сметка е важно правиш ли пари или не...Още преди 2 века Бенджамин Франклин го е казал - it's all about the money

 
Последно редактирано:
Степента на отпадане със сигурност влияе и съвсем наскоро се публикуваха резултати от едно проучване за това. Бяха анализирали хиляди сайтове и се виждаше ясно, че тези на по-предни позиции имаха по-малка степен на отпадане. Въпреки всичко това е показател, който е страшно зависим от темата на сайта. Например при онлайн магазин към постигал под 1% bounce rate, но това е нормално за такъв тип сайт. При фирмени сайтове може и 50% bounce rate да е добър показател.
 

Горе