Може ли съвет относно монетизация на сайт (Adsense) ?

hristu

Member
Здравейте,

Имам няколко блог сайта. Ползвам основно Adsense, Kontera и WidgetBucks. Блоговете са на различна тематика. Сега, какъв ми е проблема и защо искам съвет? Два от блоговете ви са на тематика celebrity gossip. Те са "шампиони" по уникални посещения и презареждания - според Адсенс двата заедно имат средно по над 25000 рекламни импресии на ден, като и двата сайта имат по три Адсенс карета. Уникалните са над 3000 на ден. Въпреки, че са "шампиони" по трафик, не носят никакви пари - на ден Адсенс генерира около $20, от които тези двата сайта са под $5. Има ли някакъв алтернативен начин по който да монетизирам големия трафик ? Питам, защото явно с Адсенс точно на тематика блогове не става, и се интересувам какъв друг подход да използвам.

Ще се радвам на всякакви съвети. Благодаря предварително на всички които ще отговорят.
 
Да добавя, че близа 95% от трафика е от нови посетители - и само около 5% от такива, които се връщат на блоговете.
 
Не, не ползвам нищо. Посещениятя ми са само от Google или Technorati по ключови думи имената на celebrities или някое събитие с тях.
 
Може би не си разположил добре рекламите на Гугъл:) Ако дадеш линкове можем да ти кажем по конкретно какъв може би е проблема...
 
Здрасти, бате и добре дошъл тук.

Аз да те питам, какъв е трафика. Може и да съм го изпуснал някъде, но все пак. Пробвай местене на рекламките. Виж къде ще се кликат най-добре. По принцип контент рекламките са най-кликъбъл, но може и да ги позъвъртиш из целият блог/блогове и да намериш най-доброто място за тях с добри резултати. :wink:

Успехи.
 
Рекламите на всички сайтове са разположени по един и същ начин - както на celebrity gossip блоговете, така и на другите блогове. Подреждането е следното - един skyscraper горе вляво или вдясно, и по два обикновенни банера в първия, най-горен пост на страницата, кате между двата банера има поне два параграфа празно място.
 
Blinky каза:
Аз да те питам, какъв е трафика. Може и да съм го изпуснал някъде, но все пак. Пробвай местене на рекламките. Виж къде ще се кликат най-добре. По принцип контент рекламките са най-кликъбъл, но може и да ги позъвъртиш из целият блог/блогове и да намериш най-доброто място за тях с добри резултати.

От седемте блога с които се занимавам, двата на тематика "звезди в ефира" (celebrity gossip) са на първо място по трафик и на последно по приходи. Двата сайта средно дневно имат по около 3000 на ден (2000 на единия и над 1000 на другия). Адсенс пише че двата на ден имат по над 25000 импресии на банерите. Банерите са три.

Въпреки различните тематики, блоговете изглеждат почти еднакво, и банерите им са разположени по един и същ начин. Посетителите на всичките блогове са главно от търсачки, като процента на новите посетители е около 95%.
 
Ще опитам и с разместване на рекламите, но същата конфигурация е много успешна в блоговете за видеоигри например.

Моето обеснение, въпреки че все още нямам много опит в тази област е, че посетителите на блога за игри са по-"качествени", и наистина търсят нещо в Интернет, като услуга, игра, друга новина, някое game review и т.н. Тези хора наистина кликат и те са най-доходосните от блоговете ми в мемента. От друга страна посетителите на celeberity gossip сайтовете не са качествени ;) те търсят да или да прочетат някоя клюка, или пък да намерят няко пикантна снимка - например на пияната Бритни, или под полата на Линдзи Лоън. Тези хора не кликат ;) Явно няма какво да намерят в рекламите които им си предлагат от Адсенс.

От тук е и моята идея да търся как да осребря този некачествен за Адсенс трафик. Заради това питам и търся нещо допълнително, чрез което да се възползвам от този трафик.
 
По принцип не се занимавам много с адсенс но доколкото сум чувал нямало нищо по добро от три квадрата в текста и един линк юнит :roll:

А това че подобно разположени реклами дават добър резултат при другия блог може да се дължи на това че демографския профил на посеттелите е разлчен 8)

Бих те посъветвал пробвай с разместване както си си наумил и потърси в CJ.com нещо подходящо за допълнителна монетизация с продажби на продукти през афилиейт
 
За мен толкова много трафик и толкова малко пари ми говори единствено това че трафика ти не е качествен, т.е. хората които влизат вътре не знаят къде влизат и не им е интересно да се разровят из съдържанието на блога и от там [X] и точка. На 3000 уникални, какви импресии имаш? Гледах позициите на унитите на адсенса и така като гледам са си перфектно разположени, няма логично обяснение защо се получава така. С филтрите на адсенса пробва ли, т.е. да те се показват само таргетирани реклами?
 
то зависи и от кои държави му е трафика и що за хорица са

може да пусне някакви анкети като например за пол, възраст, а откъде са... също е интерсно колко време прекарва на сайта средно един посетител (това го има в австатс или г аналтикс)

Може да са прекалено заети със инфото за звездата :roll:
 
coolice каза:
По принцип не се занимавам много с адсенс но доколкото сум чувал нямало нищо по добро от три квадрата в текста и един линк юнит :roll:

Отначало имах линк юнити, обаче нищо не генерираха и ги махнах. Сега ще пробвам пак, благодаря за идеята.

coolice каза:
А това че подобно разположени реклами дават добър резултат при другия блог може да се дължи на това че демографския профил на посеттелите е разлчен 8)

Всичко е американци, има малко канадци, австралийци и англичани и това е - от другита държави са прекалено малко.

coolice каза:
Бих те посъветвал пробвай с разместване както си си наумил и потърси в CJ нещо подходящо за допълнителна монетизация с продажби на продукти през афилиейт

Мда,нещо като CJ - нещо такова търся. Обаче пак се чудя ко да им се продава на такъв тип публика ?
 
H1pNoTiC каза:
За мен толкова много трафик и толкова малко пари ми говори единствено това че трафика ти не е качествен, т.е. хората които влизат вътре не знаят къде влизат и не им е интересно да се разровят из съдържанието на блога и от там [X] и точка. На 3000 уникални, какви импресии имаш? Гледах позициите на унитите на адсенса и така като гледам са си перфектно разположени, няма логично обяснение защо се получава така. С филтрите на адсенса пробва ли, т.е. да те се показват само таргетирани реклами?

И аз казвам, че не е качествен ;) Импресиите за тези двата са около 8000 на ден. За разположението на рекламните карета - подготвил съм скрииншот, но докато не направа 10 поста тука няма да мога да го кача ;)

Филтрите не съм ги бутал понеже рекламите които се показват на мен ми се струват OK. Гледал съм други такива блогове, и при тях се виждат същите реклами. Така че поне като "контекст" го докарвам същото като тях.
 
ами аз написах ако им знаеш възраст пол може да се прицелиш по точно :) Аз ако имам на някои сайт WidgetBucks и ми се клика добре бих пробвал да продавам електроника директно през афилиейт :D Иначе от дрешки до бжута все може да прбваш на някое свободно от адсенс мясо да поставиш банерче :)
 
coolice каза:
... също е интерсно колко време прекарва на сайта средно един посетител (това го има в австатс или г аналтикс)

Може да са прекалено заети със инфото за звездата :roll:

От Google Analytics:

69.93% Bounce Rate
00:01:10 Avg. Time on Site
95.87% % New Visits
 
H1pNoTiC каза:
Опитвал ли си с линкове за съдържание? Може би ще са ти от полза

Какво е това ... Text-Links-Ads ли ? Имам TLA обаче нищо не идва от там - по два долара на месец. Предния месец имах само 33 цента ;) В началото иначе беше ОК - за септември имах $20, а за октомври $40. Обаче след това няма нищо. Те там нали си изчисляват парите дето да ги искат по даните от Алекса -- и си мисля да не би от многото посещения да им се е качила тарифата за линковете, и ората да не искат да пазаруват линкове от моите celebrity gossip блогове ;)
 

Горе