Моите знания на изложение... :-)

polux

Member
Здравейте Предприемачи!

Tези дни успях да открадна малко време и да започна да се занимавам с моя блог.

В него предавам целия си (10 годишен) опит по уеб дизайн, програмиране и онлайн маркетинг, основно под формата на видео уроци, така че реших да споделя идеята си тук.


Ето и някой от първите видеа, които записах:
Основи на текстообработката – Шорткъти
Простичък брояч, реализиран с JavaScript
Бърза Инсталация на WordPress


Надявам се уроците да са ви полезни. Ще се радвам да прочета и отзиви.
 
Последно редактирано:
От: Моите знания на изложение... :)

Хубав блог, ще го следя с удоволствие :) Ако питаш мен, наблегни на онлайн маркетинг, но ти си знаеш.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Ще следя развитието. (очаквайте скоро)

Включи в уроците и малко за Ексел.
Мисля че интереса към тази програма се засилва, а разясняване на формули ще е добра и полезна работа.

Интеграция и работа с ФБ ще буустне проекта.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Хубав блог, ще го следя с удоволствие :) Ако питаш мен, наблегни на онлайн маркетинг, но ти си знаеш.


Големи благодарности! :)
Точно за онлайн маркетинг ще говоря най-много, но засега подгрявам.
За първи път блогвам и все още не съм изчистил идеята за какво точно да говоря - по-масови неща или по-напреднали... какви тематики... начин на поднасяне (текст, видео,...) и т.н.
Затова вашите 2 поста (твоя и на myselfmonev) много ми помагат!
 
От: Моите знания на изложение... :)

Ще следя развитието. (очаквайте скоро)

Включи в уроците и малко за Ексел.
Мисля че интереса към тази програма се засилва, а разясняване на формули ще е добра и полезна работа.

Интеграция и работа с ФБ ще буустне проекта.


Много благодаря!
Ексел наистина става много популярен, но на мен ми се иска да ориентирам повечко нещата към уеб разработки и онлайн маркетинг.
Виж интеграцията с ФБ наистина е нещо, което и аз мисля за много интересно. Вчера се борих с ФБ комент бокса на блога ми и научих някой нови неща, които мога да споделя.
Иначе преди 2 години пуснах един WP плъгин (FB List Connect), който стана бестселър във Warrior Forum. Оттогава не съм го пипал и наскоро си мислех, че мога да го реновирам. :)
Последните 2 дена правихме и бреймсторминг на тема брандинг и социален маркетинг с един приятел, който има богат опит с ФБ и написа книга (чието издаване предстои) на тема комуникация във ФБ.
Родиха се някой нови идеи и придобих някой нови знания, които ще споделя в блога.

Благодаря още веднъж за съвета и подкрепата!
 
Последно редактирано:
От: Моите знания на изложение... :)

Записах Бизнес Маркетинг в колеж с начална дата - 1-ви Януари (един добър старт на новата година мисля).

След като казваш че ще наблягаш на Он-лайн Маркетинг печелиш ме като събскрайбър.
(няма да ровя като луд в съществуващи блогове в събиране на информация, с теб ще съм ъп то дейт с нови постове)

Желая успех в начинанията,
съответно Благодаря за полаганите усилия и безплатните знания които споделяш.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Записах Бизнес Маркетинг в колеж с начална дата - 1-ви Януари (един добър старт на новата година мисля).

След като казваш че ще наблягаш на Он-лайн Маркетинг печелиш ме като събскрайбър.
(няма да ровя като луд в съществуващи блогове в събиране на информация, с теб ще съм ъп то дейт с нови постове)

Желая успех в начинанията,
съответно Благодаря за полаганите усилия и безплатните знания които споделяш.

Поздравления! Това е супер! Кой е колежа?
Аз маркетинга го учих в живота, като последните 2-3 години наблегнах особено силно с много четене, гледане на видео курсове и прилагане на получените знания.
Едва ли моя блог ще ти е напълно достатъчен, защото материята е супер необятна, но все пак ще се постарая да споделя едни от най-полезните и работещи техники, които познавам. :)
 
От: Моите знания на изложение... :)

Днес тръгнах да обяснявам как се сменя езика на Wordpress на български, но не открих някакво лесно решение, което всеки може да използва.

Затова написах един плъгин за смяна на езика.
Който се интересува ето информация:

http://internetbusiness.bg/wordpress/balgarski/
 
От: Моите знания на изложение... :)

Интересен блог. Добре ще е да сложиш и една стандартна форма за коментари, все пак не всеки има акаунт в 4-те сайта, с които може да се коментира.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Благодаря за подкрепата! :)

Това с Павката ми хареса като стил и изобщо ми е интересен блога ти, дава ми поводи да мисля в различни посоки.
Ще те чета когато имам време.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Благодаря за забележката!

По принцип ползвам един плъгин който показва FB коментари, ако човек е логнат във FB.
В противен случай показва стандартните WP коментари.
Нещо не ми харесва този вариант, защото се водят 2 различни списъка от коментари, в зависимост дали посетителя е логна във FB или не.
Но такива са възможностите на плъгина... не ги обединява коментарите.
Иначе идеята с FB коментари ми харесва, защото предлага и директно споделяне на коментара във FB, което има viral ефект.
Мисля си, че трябва аз да си направя един плъгин, ама нещо времето не ми стига да се побъзикам.

Ако някой знае по-добър плъгин за коментари, моля да сподели?


Интересен блог. Добре ще е да сложиш и една стандартна форма за коментари, все пак не всеки има акаунт в 4-те сайта, с които може да се коментира.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Благодаря за забележката!

По принцип ползвам един плъгин който показва FB коментари, ако човек е логнат във FB.
В противен случай показва стандартните WP коментари.
Нещо не ми харесва този вариант, защото се водят 2 различни списъка от коментари, в зависимост дали посетителя е логна във FB или не.
Но такива са възможностите на плъгина... не ги обединява коментарите.
Иначе идеята с FB коментари ми харесва, защото предлага и директно споделяне на коментара във FB, което има viral ефект.
Мисля си, че трябва аз да си направя един плъгин, ама нещо времето не ми стига да се побъзикам.

Ако някой знае по-добър плъгин за коментари, моля да сподели?

Аз не съм логнат във Facebook и ми показва само Facebook плъгина. Колкото до самия плъгин, според мен вредата от него е повече отколкото ползата, особено за тази ниша. За жълти издания може и да има ефект. Разгледай блоговете от ресурса, който е шернал Блинки в тази тема и виж колко от тях ползват Facebook плъгина. Ако е толкова полезен би трябвало повечето да са с него.

Разбира се това е само моето мнение, ти си знаеш най-добре. Успех с блога!
 
От: Моите знания на изложение... :)

Аз не съм логнат във Facebook и ми показва само Facebook плъгина. Колкото до самия плъгин, според мен вредата от него е повече отколкото ползата, особено за тази ниша. За жълти издания може и да има ефект. Разгледай блоговете от ресурса, който е шернал Блинки в тази тема и виж колко от тях ползват Facebook плъгина. Ако е толкова полезен би трябвало повечето да са с него.

Разбира се това е само моето мнение, ти си знаеш най-добре. Успех с блога!


Големи благодарности! :)
И аз бая му се чудих дали ползата не е за сметка на вредата.
Идеята е добра, но реализацията нещо куца май.
Засега ще го спра, пък после ще му мисля.
 
От: Моите знания на изложение... :)

След малко прекъсване продължавам с видеата в моя блог.
Ето го и най-новото:
http://internetbusiness.bg/webmastering/namerete-sajta-serp/

В него споделям едно малко скриптче, което ще ви помогне много бързо и лесно да откриете своя сайт в резултата от търсене на Google (SERP).
 
От: Моите знания на изложение... :)

След малко прекъсване продължавам с видеата в моя блог.
Ето го и най-новото:
http://internetbusiness.bg/webmastering/namerete-sajta-serp/

В него споделям едно малко скриптче, което ще ви помогне много бързо и лесно да откриете своя сайт в резултата от търсене на Google (SERP).

Преди 1-2 дена щях да те питам защо не си качвал нищо в сайта скоро :)
Редовно ти следя блога.
 
От: Моите знания на изложение... :)

Благодаря отново! :)
Ще се опитам да съм по-редовен с публикациите от сега нататък...

Преди 1-2 дена щях да те питам защо не си качвал нищо в сайта скоро :)
Редовно ти следя блога.
 
  • Like
Реакции: Alf

Горе