Моля за Вашето мнение при избора на...

Гласуване за лого на фирмен сайт


  • Общо гласове
    50

Frik

Active Member
Здравейте приятели!
Късно снощи приключи обявеният от ecogarden.bg конкурс: Лого на фирмен сайт (с награден фонд). В конкурса общо получихме 410 предложения за лого дизайн, от които 391 предложения бяха качени в сайта weld1.bg, където официално се проведе конкурса и 19 предложения, които получихме по email.

Сами разбирате, че при толкова предложения ни е доста трудно да определим победител. Логото на една фирма е много важно и за това ние решихме да се допитаме до Вас, познавачите на маркитинга, брандинга и графичния дизайн.

Ето 10 от най-добрите предложения (според нас). Моля гласувайте за това, което най-много Ви харесва...

1. ecogarden_new6.jpg

2. ecogarden03.png

3. //Премахнато по настояване на дизайнера

4. ecogarden2_bg.jpg

5. ecog.jpg

6. 2.jpg

7. ecogarden_2.jpg

8. ecogarden-green.jpg

9. ECOGARDEN_05.jpg

10. ecogarden2.png

Моля, разгледайте и другите предложения тук и тук и ако нещо ви хареса повече от тези 10 предложения, добавете коментар в темата...

Изключително много Ви благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Моето мнение:

- ако логото ще се използва с представителни функции единствено онлайн - №7
- ако логото ще се използва и офлайн (брандиране на автомобили/визитки/календари/етикети и т.н.) - №3 / №4
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Моят избор е №6 :)

ПП. Как стоят нещата с останалите 400 предложения? Примерно ако искам да закупя някое от останалите, как мога да се свържа със собственика
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Гласувах за №1.
От останалите ми харесва П-006339 - нещата на втория ред. Аз бих го поставил в десятката тук.

Охлюва е полезно животно, стига да не шъта в градината ми! :twisted: Но идеята за бавноходство в лого е доста специфично приложима.
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

№1 и №3 са моите фаворити. Не знам, но те най-ми харесват като концепция. №5,6,7 и 10 ми приличат на логота за хербал сторове, но е възможно само аз да си го мисля - професионална мутация. :)

А това с охлюва може да е перфектен за ферма за охлюви. Даже идеален. ;)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Блинки си е заплюл бизнеса с охлюви и това е:). Скоро да очакваме сериозно разместване на пластовете в този бизнес:clap:
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Може би трябваше да добавя, че при оценяване на готото ми се иска да си отговорите на въпросите: кое лого според вас най-добре олицетворява дейността на фирмата (озеленяване) и кое лого е най-запомнящо се според вас...
 
От: От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Блинки си е заплюл бизнеса с охлюви и това е:). Скоро да очакваме сериозно разместване на пластовете в този бизнес:clap:
Да, да ми пазиш логото с охлюва.

Вие се гъбаркате с мен, ама май си има далавера, особедно ако се изнасят към чужбината. :) Скоро ще има сериозни картелни размествания в този бранш. :)

Иначе явно имаш 2 основни играча тук - №3 и 7. :)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Моят фаворит е Но 1 и мисля, че добре олицетворява "озеленяване". Като го видя ми напомня малка горичка около хижа (може би затова ми харесва). Все пак това е само мнение Ако имаше такъв вариант-хибрид, бих гласувал за Но 1, в което надписа е заменен с този от но 2 :D

Творбата на съфорумеца stoineff също ми харесва :)


Едит: номер 7 също изглежда добре :)


МИНУС:

Номер 8 силно наподобява логото на Globul :!:
 
Последно редактирано:
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Може би трябваше да добавя, че при оценяване на готото ми се иска да си отговорите на въпросите:

кое лого според вас най-добре олицетворява дейността на фирмата (озеленяване)

Отговор: лого номер 3

и кое лого е най-запомнящо се според вас...

Отговор: лого номер 4

Охлювът определено (според мен) е най-доброто лого и въпреки че и в случая може да се използва, наистина, за ферма за охлюви пасва идеално. Даже му измислих и идеалния домейн, но няма да го кажа, за да не му го откраднат на Blinky :D
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Ако ти кажа нито едното, ще се разсърдиш ли ;) а иначе ако се налага да избирам едно от всичките може би номер "6" ,но и то не е кой знае кво
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

На мен ми харесват 1 и 4. Но - охлювът е най-добър! Освен за ферма за охлюви, според мен пасва идеално за фирмено лого по принцип. Ако се загледате, ще откриете повече от един символ и смисъл вътре в "черупката" - спиралата е символ на живота и духовното търсене, някои я смятат дори за матрицата на живота и непрекъснатия прогрес ... а "рогцата" са си направо закът за Victory! :| Коя фирма не иска да побеждава?

В чест на истината и другите не са лоши, но начините по които третират темата, ми се струват някак "изкунсумирани", овехтели и напомнящи нещо вече видяно, графично са издържани, но им липсва, поне на prima vista, съдържание различно от рисунъка. :D
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Да, охлювът е идеално лого за фирма. Освен ако не говорим за фирма за доставки - логистика. Тогава е тегаво послание. :)

Моя за момента е фаворит. Най-хубави асоциации прави според мен. ;)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Да, охлювът е идеално лого за фирма. Освен ако не говорим за фирма за доставки - логистика. Тогава е тегаво послание. :)

Моя за момента е фаворит. Най-хубави асоциации прави според мен. ;)


И мен ме притеснява това, че охлювът се асоциира с нещо бавно, а освен това е вредител по градините... иначе е запомнящо се, но за озеленяване, не съм сигурен дали е удачно...
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Наистина има добри предложения. Харесаха ми 2,5 и 10, като най-стилизирани и представящи предмета на дейността. Гласувах за номер 5, защото е изчистено, и в логото е вложена и буквата "Е".
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

И мен ме притеснява това, че охлювът се асоциира с нещо бавно, а освен това е вредител по градините... иначе е запомнящо се, но за озеленяване, не съм сигурен дали е удачно...
Да, и аз така мисля, но пък е обитател на градината. :)
 
От: Моля за Вашето мнение при избора на...

Да, и аз така мисля, но пък е обитател на градината. :)

Но щом е вредител, няма да е обитател дълго, т.е. няма да остане нищо от градината :D
 

Горе