Моля за Съвет. Как да прехвърля блог?

rave4o

New Member
Здравейте,

Моля за съвет. От януари имам едно блогче, което се оказа доста успешно в последствие, не си представяйте хиляди посещения на ден посещенията са около 40-50 уникални и около 150 page view на ден. Проблема е, че го бях направил в wordpress.com като фрии блог и сега искам да го местя на мой хостинг и домейн, но ме е страх че ще си загубя SERP-a. По няколко ключови думи е на първо място в google.bg . Имате ли съвет как да го направя ? Мислех да си купя редирект от wordpress , но не знам дали върши тази работа ? Моля за мнение.

Благодаря Ви
Поздрави,
Виктор:|
 
От: Моля за Съвет. Как да прехвърля блог?

Добра новина - http://en.support.wordpress.com/guided-transfer/
Може да прехвърлиш всичко.
Лоша новина - $129.00 - цена на услуга.
Не знам длаи има други начини?
 
От: Re: Моля за Съвет. Как да прехвърля блог?

Ееее, чак пък. Ето как:

[video=youtube;zln3ZkCd00E]youtube.com/watch?v=zln3ZkCd00E#t=63[/video]

Но си влез и си вземи стария блог, бекъпни си го. ;)



Благодаря за бързият отговор. По този начин няма ли да си загубя трафика ? 13$ на година не е сума която да е спънка за нещо, иначе знам как да си прехвърля всичко, единственото ми притеснение е да не си загубя позициите в гугъл. Благодаря отново
 
Re: От: Re: Моля за Съвет. Как да прехвърля блог?

Благодаря за бързият отговор. По този начин няма ли да си загубя трафика ? 13$ на година не е сума която да е спънка за нещо, иначе знам как да си прехвърля всичко, единственото ми притеснение е да не си загубя позициите в гугъл. Благодаря отново

С редикерт може да не се случи, но мисля, че нямаше такава опция в .org-то. Но може да водиш с голям банер към новия сайт, който реално ще заеме скоро същите позиции. ;) Естествено, при правилно управление и спазване на всички правила. :)
 
От: Re: От: Re: Моля за Съвет. Как да прехвърля блог?

С редикерт може да не се случи, но мисля, че нямаше такава опция в .org-то. Но може да водиш с голям банер към новия сайт, който реално ще заеме скоро същите позиции. ;) Естествено, при правилно управление и спазване на всички правила. :)

Редирект видях в .com ето за какво става въпрос: Виж файлът 11127
Последно въпросче като го прехвърля да спра ли индексирането на domain.wordpress.com блога и така цялото съдържание от новят блог да стане уникално ?

Поклон ! :)

Дано темата помогне и на други хора със същия проблем и дилеми :D
 

Горе