Моля за малко помощ

slavchev

Well-Known Member
Здравейте колеги и колежки,

Мой много близък човек се нуждае от помощ, но отказва такава, поради неясни за мен причини. Въпреки това, този човек ми е помагал много и означава много за мен, така че реших и аз да му помогна, но не мога да се справя сам.

Проблемът е, че е в много лошо финансово състояние, а се нуждае от операция, за която лекарите го цакат яко, тъй като няма плащани осигуровки за последната година. Има някакъв вид абцес на главата, който е в близост до мозъка, а докторите казват, че ако се случи нещо изхода ще е фатален.

Операцията не е кой знае колко скъпа, около 700-800 лв. му излиза всичко с престоя в здравното заведение, но човека няма от къде да ги вземе тези пари, а и не иска. Аз съм му събрал почти 300 лв, но искам да му дам 1 000, за да е спокоен и да няма проблеми.

Та идеята е който може да помогне, пък парите ще ги връщам аз. Моля без излишен хейт и спам по темата, който може и иска - да помогне, който не - да подминава. Знам че има хора с възможности тук. Дълго време се чудех дали изобщо да пускам подобна тема, но се престраших и реших да видя какво ще стане.

Благодаря предварително!
 
От: Моля за малко помощ

Извинявай, какво значи парите ще ги връщаш ти? Всмисъл?
 
От: Моля за малко помощ

Някой дава ли пари безвъзмездно? Ясно ми е, че всеки си гони интереса, аз не искам да ангажирам никой, така че ако някой помогне ще му върна парите. Просто искам да помогна на човека
 
От: Моля за малко помощ

Ако изчакаш до 06/05/2014 тоест след около седмица и ми оставиш ПейПал имейл мога да ти помогна със скромна сума, без ангажимент парите да бъдат връщани някога.

Благодаря, ще изчакам разбира се, то друг вариант няма.
 
От: Моля за малко помощ

Ами плати му здравните за последната година тези 300 кинта трябва да ти стигнат що ще се набутваш с 1000 лв? :)
 
От: Моля за малко помощ

Защото не съм му ги проверявал колко са и дали са само за последната година. Иначе не се бях сетил, мога ли да ги проверя по някакъв начин или трябва той лично?
 
От: Моля за малко помощ

Можеш да ги провериш и онлайн, стига да му знаеш ЕГН-то
 
От: Моля за малко помощ

Защото не съм му ги проверявал колко са и дали са само за последната година. Иначе не се бях сетил, мога ли да ги проверя по някакъв начин или трябва той лично?

Тука май се проверяваше. За година и половина са 300 и няколко лева брата плаща преди Великден.
 
От: От: Моля за малко помощ

Тука май се проверяваше. За година и половина са 300 и няколко лева брата плаща преди Великден.

Да, тук се проверяват. Но май условието беше да са платени последните 18 месеца (за да се възстановят правата) и освен това се пуска декларация в НОИ (иначе няма да ги отчетат). Декларацията може и близък да я пусне.


https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,2,rep.HealthStatus.home

и калкулатора:

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,11,rep.HealthCalc.home
 
От: Моля за малко помощ

Общо за внасяне : 762.96 лв. :shock:

Пак добре, ако операцията се поема изцяло от касата, иначе дали има гаранция какво може да излезе допълнително не се знае. Той трябва да си реши как ще му е по-добре.
 
От: Моля за малко помощ

Aбе поемала се, глупости - пак ще плаща като поп.
 
От: Моля за малко помощ

Aбе поемала се, глупости - пак ще плаща като поп.

Е точно това беше идеята, да не се набутва ако ще плаща допълнително.

Това намерих: http://www.nap.bg/page?id=252

...Тоест, за да имате право да ползвате безплатна медицинска помощ през февруари 2014 г., ще трябва да сте платили не по-малко от 33 месечни здравноосигурителни вноски от януари 2011 г. до декември 2013 г. /включително/
 
От: Моля за малко помощ

Да, де но той ако са му неплатени за последната година няма нужда да плаща 33 вноски - само последните 12 да речем. Това ми беше мисълта понеже колегата каза, че за една година са му неплатени.
 
От: Моля за малко помощ

Мислех, че са за 1, но според справката не са плащани от края на 2010 г, което си е доста сериозно, че и 100 лв. има лихви :confused:
 
От: Моля за малко помощ

Мислех, че са за 1, но според справката не са плащани от края на 2010 г, което си е доста сериозно, че и 100 лв. има лихви :confused:

Значи няма да стане номера по този начин. :(

33 назад да броим идва почти същото като на частно(общо взето няма смисъл да се плащат):
Общо Здравноосигурителни вноски: 554.40 лв.
Общо Лихва: 72.54 лв.
Общо за внасяне : 626.94 лв.
 

Горе