Моля за помощ по няколко въпроса.

hristov123

New Member
Здравейте, нов съм във форума и има много боб да ям, но имам голям хъс и желание (надявам се да не изпарят скоро хаха).

Правя си онлайн магазин на известна платформа и ще пробвам дали ще потръгнат нещата, но има няколко въпроса които не ми дават мира и ако може някой по запознат с материята да ми отговори.

1)Ако продавам продуктите на известна компания за хранителни добавки(пример) мога ли да използвам примерно официалната им
реклама, която са пуснали в youtube?
Иска ми се да изтегля 10те видеа на продуктите и да им добавя бг субтитри.. също така смятам да продавам само в бг и се
чудя евентуално ако е проблем с видеата дали немога да направя сайта да се вижда само от хора в бг.

2)Тъй като в сайта ще се предлагат продукти само на една компания искам да попитам имам ли право да рекламирам в сайта и да
пиша изторията на продуктите, които продавам?

3)Продуктите които искам да продавам са една серия около 15 продукта, които ги няма в бг и няма подобни такива и тъй като нямам
много пари за влагане и работата не се знае дали ще потръгне обмислям да го пусна за около месец с доставка до 14-15дни и
ако има възможност да се плаща с карта предварително през pay pal.
Ако всичко е наред и има интерес към дадения продукт ще заредя стоката.

4)Как мога да разбера дали имам правото да продавам дадения продукт свободно на пазара?

5)Незнам как да постъпя, тъй като съм ограничен финансово и все още не съм отворил фирма.
Дали немога да пусна сайта +fb страница и да рекламирам 7дена яко и ако всичко е наред да пусна веднага документите и да си отворя фирма, да се рег. в НАП и тн.



Поздрави. :)))
 
Здравей,

1) Легално не можеш. Но нищо не те спира да го направиш.
2) Задай по-подробно въпроса с писането на иСторията на продуктите.
3) Отговорих ти в предишната тема - имай ги в наличност.
4) Като се свържеш с производителя.
5) Не отваряй докато не започнеш да продаваш и миниш началната фаза.
 
3)Правя си сайта и продавам продуктите само на една компания и гледам да дам максимално информация за компанията в сайта ми, тоест нещо като биография от кога се занимават с това и тн. ( С две думи все едно да преведа от официалната им страница историята на компанията и да я на публикувам в сайта ми за повече инфо).

4)Писах email на производителя, нямам отговор, а и аз даже нямам фирма.. не очаквам да ме вземат на сериозно, а аз просто ще препродавам стоката мисля, че няма да има проблем освен ако стоката не се окаже със медицински продукт.
Става дума за препарати и може би ще трябва да се консултирам с адвокат, които да направи проучване дали продукта е с мед. статут или там как се води незнам.

Благодаря за отговорите и ако може да ме посъветвате още нещо ще е супер.

Поздрави.
 
Не знам как е при хранителните добавки, но повечето производители, на каквото и да било, нямат нищо против да използваш техни материали, за да рекламираш и продаваш техни продукти. Стига да не ги злепоставяш по някакъв начин, разбира се. Превод на реклама, фирмена история и описание на продукти, не може да е проблем.

Друг е въпроса дали производителя има официален представител. Някои са много агресивни, поръчват и после директно искове. Този момент да го проучиш внимателно...

Хранителните добавки са позволени за продажба онлайн от много години, нямаш проблеми.

От друга страна ти искаш само да разбереш дали ще проработи това, което го мислиш. Точно затова, правиш всичко, което си намислил, без да питаш никой. Никакви фирми, напове и тн. Почваш като физическо лице, ако нещата се развият добре, ще направиш и фирма, ще се свържеш и с производителя, всичко ще се нареди. Но до тогава се движи на минимума, за едната проба, никой няма да те забележи даже.


3)Правя си сайта и продавам продуктите само на една компания и гледам да дам максимално информация за компанията в сайта ми, тоест нещо като биография от кога се занимават с това и тн. ( С две думи все едно да преведа от официалната им страница историята на компанията и да я на публикувам в сайта ми за повече инфо).

4)Писах email на производителя, нямам отговор, а и аз даже нямам фирма.. не очаквам да ме вземат на сериозно, а аз просто ще препродавам стоката мисля, че няма да има проблем освен ако стоката не се окаже със медицински продукт.
Става дума за препарати и може би ще трябва да се консултирам с адвокат, които да направи проучване дали продукта е с мед. статут или там как се води незнам.

Благодаря за отговорите и ако може да ме посъветвате още нещо ще е супер.

Поздрави.
 
Здравейте, отново и благодаря за съветите и изчерпателните отговори.

Производителя няма официален представител за България и продуктите ги няма тук, но и няма как да преговарям с тях без фирма, история и тн.

*Относно хранителните добавки май имаше закон, че трябва да имаш физически обект за да продаваш и онлайн.
*Не става дума за хранителни добавки, а за специализирани препарати и шампоани за дома и офиса.
*Ще продавам като за начало около 15 продукта.
*Сайта е почти готов.
*Сега ще се консултирам с Copywriter да корегира и поразкраси описанията на продуктите и след като всичко е готово заедноо с фейсбук страницата мисля да започна да рекламирам 10 дни яко във фейсбук, гугъл и олх.
*Ако всичко е наред ще заредя повече стока и ще легализирам всичко.

Въпроса е как да постъпя като нямам фирма на този етап, а имам активен онлайн магазин?
По конкретно в магазина трябва да има: Общи условия, Защита на лични данни, GDPR.. неща които няма как да се направят без да има налична фирма.

Да кажем, че имам през тези 10дни поръчки, но към поръчките клиените са заявили фактура?? Мога ли да помоля мой близък да ми издаде фактура чрез неговата фирма? (Да кажем от стоматологичен кабинет)


Поздрави и благодаря. ;)))
 
Да, пробвай всичко за 15-20 дена, за да се ориентираш в обстановката. Може и схемата да е куца, но може и да тръгне. Ако тръгнат нещата, ще оправиш всичко.


Здравейте, отново и благодаря за съветите и изчерпателните отговори.

Производителя няма официален представител за България и продуктите ги няма тук, но и няма как да преговарям с тях без фирма, история и тн.

*Относно хранителните добавки май имаше закон, че трябва да имаш физически обект за да продаваш и онлайн.
*Не става дума за хранителни добавки, а за специализирани препарати и шампоани за дома и офиса.
*Ще продавам като за начало около 15 продукта.
*Сайта е почти готов.
*Сега ще се консултирам с Copywriter да корегира и поразкраси описанията на продуктите и след като всичко е готово заедноо с фейсбук страницата мисля да започна да рекламирам 10 дни яко във фейсбук, гугъл и олх.
*Ако всичко е наред ще заредя повече стока и ще легализирам всичко.

Въпроса е как да постъпя като нямам фирма на този етап, а имам активен онлайн магазин?
По конкретно в магазина трябва да има: Общи условия, Защита на лични данни, GDPR.. неща които няма как да се направят без да има налична фирма.

Да кажем, че имам през тези 10дни поръчки, но към поръчките клиените са заявили фактура?? Мога ли да помоля мой близък да ми издаде фактура чрез неговата фирма? (Да кажем от стоматологичен кабинет)


Поздрави и благодаря. ;)))
 
Сам си решаваш, но според мен избързваш със сайт. Направи една Фейсбук страница, която няма нищо общо с името на сайта, който обмисляш. Качи продуктите в нея и пусни реклама с 5 - 10 долара. Виж реално дали ще има търсене, а дали ще изпълниш евентуални поръчки без да имаш фирма, или ще тестваш продукта от теб зависи. Ако все пак решиш да направиш някоя доставка към клиент, си приготви парички да го складираш, защото с тези 14 дни е много вероятно да остане някоя непотърсена пратка, а дългия срок на доставка е причината тази страница да не е обвързана с бъдещия ти сайт, защото е много вероятно да има лоши отзиви от времето за доставка. С две думи - проучи пазара. Успех!
 
Здравей и благодаря за съветите. :)
Съгласен съм, че избързах със уебсайта, но сайта е направен на cloudcart и няма да изгубя нищо, тъй като от въпросната платформа ми разрешават да я използвам без да плащам нищо, докато не направя поръчки на стойност 1000лв, тоест или ще тръгнат нещата или няма и няма да изгубя толкова много... :))) Преди около 3г. пробвах същата схема за същите продукти на wordpress и сайта беше трагичен, почти не беше оптимизиран.. абе трагедия, но имах за около 10 дни поръчки, а и стоката не е евтина.
Поръчките не изпълних естественно и хората си останаха с чакането, но иначе бяха доста надъхани да чакат 15дни. Продукта е най-важен и щом хората имат нужда от него и няма откъде да го закупят от БГ значи ще чакат... и все пак ще заредя малко стока :D

Въпроса е ако продам нещо и клиента ми поиска фактура, а аз нямам фирма дали мога да ползвам примерно на приятелката ми фирмата за една фактура, защото от тези поръчки, които имах преди 3г. 50% от тях бяха заявили фактура.
 

Горе