Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

YuRiX

Active Member
Здравейте приятели!

Наскоро създадох Facebook страница към сайта ми. Социалните медия в момента са ми от най-голям интерес, за това отделям много време за популяризиране на Twitter'а, Пинтереста и фейсбука на сайта.
Прочетох това онова, запознах се със съветите и започнах да ги прилагам, но това ми носи по 2-5 нови лайка дневно.
Спазвам определена честота на постване, старая се да комуникирам с феновете и да предизвиквам реакция - лайк, шер или комент.
Обаче като гледам другите групи в същата ниша с по 15к лайка си мисля че ще мине мноооого време преди и аз да набера същото количество.

Та, какво можете да посъветвате човек, който вече е изпробвал стандартните методи и не може да се сети как да привлече повече фенове?
Платена реклама? Взаимодействие с други групи? Спам? Кой е най-добрия метод за набавяне на фенове?
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Като видях заглавието на темата ти мислех да те пренасоча към подобна тема тук във форума със съвети за развитие на фейсбук страници, която до оня ден се коментираше. Но казваш, че си чел всичко това.
Значи имаш само два избора според мен:
1. - Купуваш фенове - в този случай имаш количество, но нямаш качество.
2. - Продължаваш както досега, бъди сигурен, че абонатите ти ще растат с аритметична прогресия, в бъдеще ще бъде по-лесно и по-бързо. Ако не можеш сам да поддържаш темпото, че си е трудоемко - наеми някой да ти помага. Измисли нещо да ги привлечеш. Виж конкуренцията какво прави и какво предлага на техните страници, виж кое го няма и са пропуснали и ти го предложи, сложи му лъскава опаковка: "Най-доброто...", "Само при нас...".
Опитай се да се получи диалог едновременно и в сайта ти и на фенстраницата ти.
И за сравнение, да подкрепя думите си - моите фенове на фенстраницата към сайта ми са почти със същото количество както и тези на Дарик радио. Ясно е, че нито аз, нито Дарик залагаме на количеството! Качеството е по-важно и ако си добър може да извлечеш полза и от няколко хиляди фена, ако не знаеш какво правиш и няколко стотици хиляди фена да имаш - все тая... .
 
Последно редактирано:
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Мерси за отговора! В интерес на истината не съм чел темата, за която говориш, тъй че отивам да я чета )
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Аз съм останал с впечатлението, че хората вече се "нахаресваха" на страници. Имам една съвсем мъничка страничка с обща тематика. Днес пуснах 1 снимка с коментар - от любимите на народа. Над 200 споделяния и над 250 харесвания за около 40 минути и новите фенове на страничката бяха ~10.

Мисля, че вече е време за нов поглед върху нещата.
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Аз подържам страница в ФБ на тема туризъм и наистина е доста трудно, но при мен качеството е важно не количеството на хората и може да се каже че търся хора занимаващи се с туризъм и при мен е Hand pick up fans :) и най важното да не изневеряваш на темата на страницата.
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

И от тия hand pick up фенове, като 2% ти видят поста, кел файда? Страница на тема туризъм можеш да развиеш по няколко начина - ако имаш други големи страници, от които да я пълниш или с платена фб реклама.
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Не са 2% ;) минимум на пост са 35% а и зависи от вида туризъм... иначе си прав в големите страници е истината и платеното което като че ли кара хората малко повече доверие да имат към теб.
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

хммм, значи си струва да се замисля за платените реклами
ще пробвам с ваучер.
 
От: Моля за съвет - как да развия Facebook страница на тема туризъм

Ако имаш желание и амбиция, както и малко време, можеш да свалиш някое привлекателно изображение и да поставиш текст в него. Качваш го на стената си, като в полето за описание можеш да постнеш част или целият текст. Под него през интервал впиши заглавие на интересна публикация от сайта си, съпроводена с линк.

Ето как изглежда в действителност:

facebook.png

Не всеки път се получава или се предизвиква интерес, но винаги е хубаво да експериментираш, както ти дойде отвътре. Самата снимка е харесана и споделена по други ФБ стени, което води малко или много до определен трафик и към линка, постнат под текста в описанието. Опитай :)
 

Горе