Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

artmedia

Member
Получих имейл:

Attention! Your PayPal account will close soon!
Dear Member,
We have faced some problems with your account Please update the account .If you do not update will be Closed.

To Update your account, just confirm your informations.(It only takes a minute.)
It's easy:

Click the link below to open a secure browser window.
Confirm that you're the owner of the account, and then follow the instructions.

Relog in your account now

Но не мога да вляза в акаунта, отваря се това:
Warning: Suspected phishing site!

.....has been reported as a “phishing” site. Phishing sites trick users into disclosing personal or financial information, often by pretending to represent trusted institutions, such as banks.

Не знам какво да правя:shock:
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Може ли ... Може да.

Опита ли да влезеш в акаунта си през ПейПал, НЕ през тези линкове ? Работи ли ?
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Очевидно е ,че това е спам мейл със сайт дубликат на пейпал с цел да ти вземат паролата. Бъдете по-внимателни.
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Така е като се ползват и-мейлите като кофи за боклук. Регистрираш всичко с една поща и после си скубиш косите.

Най-удачно е пощата с която ти са вързани разплащателни акаунти и банкови сметки да е отделна - тайна, само за тази цел.
А ако случайно имаш подобни нотификации е добре да влизаш директно в акаунта си през първоизточника, през никакви линкове. Имейл даже от ПейПал може да е измамен. (както в случая е)

Скоро видях добре подреден и-мейл досущ като нотификация от и-бей. Аааако мине номера...
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Попринцип потребителите във форума имат елементарна интернет култура, а пък ти как си се объркал толкоз, че чак тема да пуснеш, както ти казаха - phishing.
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Благодаря ви за съдействието! Директно през сайта стана. През линковете - не.
Благодаря и успех!
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Айде пий една водица и се прекръсти, радвай се че някакъв софтуер който имаш на машината те е спасил, като е отчел подозрителна дейност.
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

По-скоро са блокирали домейна и за това му е излязло това съобщение.
 
Гледай през кой уеб адрес влизаш. Но ми звучи на фишинг. PayPal могат да имат такова или подобно съобщение само ако ти искат документации за ъпдейт на акаунта, когато си минал оборотните 2000$. Но не ми звучи на такова, а просто някой е разчитал, че този изказ от тяхно има ще те накара да се логнеш през техният уеб адрес с цел да ти съберат логин детайлите, като светкавично след това влязат в акаунта ти и ти източат каквото могат. Лошото е, че са идиоти и тези неща се следят и от самите PayPal. А и винаги може да влезеш и да си ги диспутнеш, но само ако реагираш моментно. Или в рамките на кратък период от време. ;)
 
От: Моля, помогнете ми за проблем с ПЕЙПАЛ

Благодаря ви за съдействието! Директно през сайта стана. През линковете - не.
Благодаря и успех!

Имаш късмет, че са блокирали сайта преди да успееш да подариш парите си на някой измамник.

Ти сега за първи път ли научаваш какво е това фишинг?
 

Горе