Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

stuklen

Well-Known Member
Шестокласник написа писмо до Новините на Нова с една необичайна молба - да популяризираме сайта, който сам е направил. В него момчето попълва поетапно учебния материал за 5-ти, 6-ти, 7-ми и 8-ми клас.

[video]http://videoclip.bg/watch/439613[/video]
 
Страхотен младеж. На мен тогава не ми е стигало толкова акъла. Имахме и ограничена техника, само 3ма в нашия блог от 14 етажа, по 4 апартамента на етаж. Такава младеж ми вдъхва много респект и ме надъхва. Супер е момчето и силно се надявам да намине на тук скоро. :) Сигурно ще има какво да го заинтересува тук.
 
От: Re: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Страхотен младеж. На мен тогава не ми е стигало толкова акъла. Имахме и ограничена техника, само 3ма в нашия блог от 14 етажа, по 4 апартамента на етаж. Такава младеж ми вдъхва много респект и ме надъхва. Супер е момчето и силно се надявам да намине на тук скоро. :) Сигурно ще има какво да го заинтересува тук.

Еееее, ти пък! :) Да не стане като с Ucha.se - получаваш огромно медийно внимание заради това, че правиш БЕЗПЛАТЕН и полезен продукт и хоп, като набереш популярност - идват таксите. :) Не, че е лош сайта или, че не е полезен, НО го направиха известен, защото беше безплатен. И в един момент - нЪцки.
Евалата на момчето! Да продължава да се развива и усъвършенства!
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Полтъргайст, ти ако вкараш неимоверен труд за нещо, няма ли в един момент да поискаш някаква възвращаемост? Та принципа не е ли като промоцията в първия стадий на жизнения цикъл на един продукт - слаб интерес, ама като направиш една хубава отстъпка или дадеш нещо безплатно, хората купуват. А ако постоянно си с -50% намаление, тогава изграждаш широка мрежа от лоялни клиенти. В един момент осъзнаваш, че от всичко това прихода ти е 300 лева на месец, а си си скъсал задника от работа. А хората вече си те обичат и са много.
И няма да премахнеш промоцията?
 
Е то сигурно е фри някакви секции, но и на мен ми се иска повече фри неща да има и такива сайтове да са с добра инициатива, без да взимат пари, но като се замисля, че зад тх ще трябва да седят хора, които да си работят мъжката, за да може сайта да предоставя качествено съдържание и интерактивност, няма как да се получи без някакви финансови инжекции. За жалост, ако държавата или някоя организация ги спонсорираше, щеше да е Ок, но не е така. В интерес на истината никой не дава, само взима. :) Но пък и винаги може да има не чак толкова явен модел на печелене, което да не дразни. Семинари, водене на групи от хора, консултации, набиване на някакъв продукт, бранд и така. ;)
 
От: Re: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Еееее, ти пък! :) Да не стане като с Ucha.se - получаваш огромно медийно внимание заради това, че правиш БЕЗПЛАТЕН и полезен продукт и хоп, като набереш популярност - идват таксите. :) Не, че е лош сайта или, че не е полезен, НО го направиха известен, защото беше безплатен. И в един момент - нЪцки.
Евалата на момчето! Да продължава да се развива и усъвършенства!

Не ми изглежда като някакъв който мисли да прави бизнес от сайта.
Относно уча.се - зад него застана голям екип който най-вероятно е спомогнал за медийния шум
но и нещо друго е вярно - сайта продължава да набира последователи, дори цели училища толкова много време след като стана платен
 
Не мисля, че е правилно да тръгваш фри, и после да си платен. Може да допълваш нещо , което да е платено. Но изместили се идеята и политиката на даден сайт, реално това е малко гадничко за потребителите. Все едно от утре форума да стане платен за всички секции. Това тотално би повалило форума и неговата идея, която го кара да съществува толкова време. Сори,ч е давам форума, но не се сетих за нещо по-подходящо и добро като пример. :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Който иска да работи безплатно и благотворително явно пари не му трябват. Целта на хората в този форум (и не само) трябва да е как да печелят пари, не как да правят безплатни и полезни продукти. Ти пак го направи полезен - ама все пак възнагради труда си най-малкото.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

http://schoolgun.eu - ето го. Някой трябва да го светне да използва някой готов цмс и тема :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Харесвам ми , вече виждам къде могат да се сложат адсенс банерите по празните площи. Направо ще заспи :D
 
Re: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

http://schoolgun.eu - ето го. Някой трябва да го светне да използва някой готов цмс и тема :)

Обаче малкия има идеи:

<meta name="description" content="Онлайн Училище - Образователен уеб сайт.
Помага на учениците от V до VIII клас да имат онлайн достъп до учебния материал.
Да прочитат и научават уроците си на всякъде без да носят учебниците си в кафенето,на почивка или
докато пътуват към училище. Приложението е респонсив и се отваря както от компютър така и от таблет или телефон.
Разполага с вградена търсачка която показва резултатите за съответния клас и предмет и
дава бърз достъп до търсените думи , имена, годинини или събития.
invented by Кристиян Стефанов - KriSys.">
<meta name="keywords" content="Онлайн Училище ,Ученически пищови, образователен сайт, Кристиян Стефанов,
контролни работи, класни работи, входни нива, изходни нива,
олимпиади,5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, Човекът и Природата, Физика, Химия, Биология,
История, История и Цивилизация, География, География и Икономика, Информационни Технологий, Информатика,
предмети, уроци, текс на урока, учи без учебници, учи в кафенето, учи докато пътуваш,
School Gun, SchoolGun, School-Gun, IT, AngularJS, Bootstrap, KriSys">

Евалата на пича, отново. ;)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Информационни Технологий
Нямаше как да пропусна. :evil:
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Браво на пича!

Добре, че мадсеасон не му е баща, че иначе щеше да го накара да учи, а не да се развива като предприемач.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Полтъргайст, ти ако вкараш неимоверен труд за нещо, няма ли в един момент да поискаш някаква възвращаемост? Та принципа не е ли като промоцията в първия стадий на жизнения цикъл на един продукт - слаб интерес, ама като направиш една хубава отстъпка или дадеш нещо безплатно, хората купуват. А ако постоянно си с -50% намаление, тогава изграждаш широка мрежа от лоялни клиенти. В един момент осъзнаваш, че от всичко това прихода ти е 300 лева на месец, а си си скъсал задника от работа. А хората вече си те обичат и са много.
И няма да премахнеш промоцията?
Отговарям ти с цитат:
Не мисля, че е правилно да тръгваш фри, и после да си платен. Може да допълваш нещо , което да е платено. Но изместили се идеята и политиката на даден сайт, реално това е малко гадничко за потребителите. Все едно от утре форума да стане платен за всички секции. Това тотално би повалило форума и неговата идея, която го кара да съществува толкова време. Сори,ч е давам форума, но не се сетих за нещо по-подходящо и добро като пример. :)
Съвсем вярно казано - просто е гадно за потребителите! Кажи още в началото, че ще си платен и на който му харесва - ще продължава. Обаче затова медиите не обръщат такова внимание на И.Т. сектора, защото първо 'рекламират' и правят репортажи за FREE сайтове, продукти и услуги, а в един момент въпросните стават платени и какво излиза? Преебавка! Аз ако съм ТВ Медия ще мисля 3 пъти преди да позволя някой така да ме използва. Защото си е използване!
Е то сигурно е фри някакви секции, но и на мен ми се иска повече фри неща да има и такива сайтове да са с добра инициатива, без да взимат пари, но като се замисля, че зад тх ще трябва да седят хора, които да си работят мъжката, за да може сайта да предоставя качествено съдържание и интерактивност, няма как да се получи без някакви финансови инжекции. За жалост, ако държавата или някоя организация ги спонсорираше, щеше да е Ок, но не е така. В интерес на истината никой не дава, само взима. :) Но пък и винаги може да има не чак толкова явен модел на печелене, което да не дразни. Семинари, водене на групи от хора, консултации, набиване на някакъв продукт, бранд и така. ;)
Блинки, правих сметки за Ucha.se - от стари интервюта, 2 души са правили 1 урок за 5 часа... Сега 22 души правят 1 урок за 10 часа. WTF!? Т'ва всеки нормален предприемач ще заебе подобен нерентабилен бизнес. Увеличаваш работната сила, а човекочасовете работа нарастват.
За останалото съм съгласен - има си рекламни платформи, има си дарения, има инвестиции, компании, а в крайна сметка и ДЪРЖАВА (да пази господ...), които да подпомагат подобни начинания.
Който иска да работи безплатно и благотворително явно пари не му трябват. Целта на хората в този форум (и не само) трябва да е как да печелят пари, не как да правят безплатни и полезни продукти. Ти пак го направи полезен - ама все пак възнагради труда си най-малкото.
Съгласен съм! Но чрез 'използване' не е редно, първо. Второ - рекламите биха решили този проблем ако не на 100, то поне на 70%.
Трето, младежа явно има идеи, знае и може! Перфектната комбинация! Bill Gross (или Salar Kamangar - зависи от гледните точки) е направил революция в онлайн рекламите, защо и Кристиян да не може да измисли интересен метод за монетизация? Да не точи директно от учениците, но и да не е прекалено натрапчив като директната банер реклама. Има варианти... Сега като се замисля - Блинки, сега ще го потърся, за да му предложа да влезе тук и да разгледа... 100% ще се намерят инвеститори, а и ще може да натрупа идеи за в бъдеще. ;-)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Абе само аз ли виждам че телевизията рекламира сайт с незаконно съдържание което е обект на авторско право ????

Клипа ми се зарежда много бавно и не можах да го изгледам целият добре но не видях никъде това момче да е получил разрешение да ползва тези материали от носителите на авторското право
 
От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

НЕ!

Сега ще ме обвинят в хейт, ама бях на 14 когато си направих фрии блога за образование и това беше нещо великто за мен, понеже се учих сам в уеб програмирането. Вече бях играл доста в С++, имах и визуални работи, ама уеба ми беше чужда среда. Та не знам това момче нещо не ми се струва да е много само в целия проект. Според мен зад идеята И аз на 14 пишех за състезания, събирах всички новини за образование от страната, поддържах доста данни(и сега го правя де, ама минаха годинки няколко от тогава), ама нито съм търсил медиите нито нищо. Четях за СЕО и бутах на там. Сега въпростния блог не е пипан от 2 години, обаче прави по 1000 посещения на месец и държи супер добрите позиции. За бога тоя типаж как разбра как да си настрои ДНС-ите, как си купи домейн и хост. Има някой зад кадър, ама се премълчава за мен. Пък и му е доста малко съдържанието, ми се струва. Поредната журналистическа измислица.

П.С. Да не мисли някой, че се хваля. Просто точно подобна история имах, ама не съм ходил по медиите. Както и да е. Още веднъж. Не вярвам да го прави сам.

Абе само аз ли виждам че телевизията рекламира сайт с незаконно съдържание което е обект на авторско право ????

Клипа ми се зарежда много бавно и не можах да го изгледам целият добре но не видях никъде това момче да е получил разрешение да ползва тези материали от носителите на авторското право
 
По мое време, дори и да си велико IT откритие, даваха Куку и Тато, нямаше новина, като тази, която да трогне населението. :) А и какво толкова ще откриеш или направиш на Правен 8. :) За това всяка такава новина ме радва искрено. :) Поне има и такива новини, което е голям плус, имайки предвид какви други тъпотии гледаме. :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Напълно си прав че много вероятно има човек зад кадър - Ама нали знаеш в мъжки форум най лесно се пробива с женски профил, а в телевизията с малко миловидно детенце

А това че сайта е със съдържание за което автора няма права - Даже и не са се сетили - За такива неща се сещат само като им платят

Незнам дали го приеха но нямаше ли нещо такова че носиш наказателна отговорност ако рекламираш сайт който нарушава законите
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Здравейте,
Аз съм виновникът за тази дискусия, искам първо да благодаря, че го има този форум. От 1 година разбрах за него и го използвах още за първия си проект www.pomnilesno.eu . Искам да благодаря на хора от форума които ми помогнаха.
За да създам SchoolGun ми хрумна идеята когато гледах видео уроците на Телерик за Angular. Знам кои са му недостатъците кое работи и кое не, но не мога да го направя сам всичкото.
Исках да си кача уроците онлайн за да мога да ги чета докато пътувам до училище от телефона защото ми отнема 30 минути с рейс в едната посока.
Съдържанието е авторско право, но учебниците до 7-ми клас са безплатни за всички ученици защото държавата е платила на тези които са ги направили, а сайтът ще се използва само от тези ученици и за тези класове.Въпреки това ако някой от тези автори каже, че е незаконно аз ще спра целия сайт.
Нито имам намерение да слагам реклами там, нито сега нито за напред искам да печеля от този сайт.
Аз вече 3 години ходя да програмирам в Телерик в неделя на C++. Участвам в национални съзтезания и олимпиади по програмиране. От 2 години ходя да се уча да правя онлайн игри, цялата минала година ходих на School академията, а тази на Алго академията на Телерик.
Сайта го направих да покажа, че мога да ходя на училище без учебници, а само с таблет както е в други държави, но това явно няма да стане.
Сега писах писмо за да могат и други приятели да видят сайта и да го използват. Не съм искал да се обръща внимание на мене.
 

Горе