Монетизация на Whiteboard animation в youtube

bestlap

Member
Здравейте, искам да стартирам канал от типа образователни с бял екран и една ръка която рисува картинки и има воис оувър върху видеото. Въпроса е, че имам идеята за контент и визия, имам уменията как да го направя и подходящ микрофон с който да си запиша чисто гласът. Въпроса е дали след време мога да монетизирам такъв тип канал чрез реклами преди клипа и адсенс като цяло. Защото споделих идеята ми на един приятел и той ми каза че алгоритъма на ютуб виждал повтарящ се контент заради рисунките и не позволявал монетизацията на подобен тип видеа?
 
За бг ли? Тегаво за Бг. За чужбина имаш шанс. Честно казано не знам как се класират такива видеа, но може би виж уча.се, това което описваш е на подобен принцип. Там разбира се модела е изцяло друг - с мембършип. Разгледай и ти тубата и виж дали е така. Според мен алгоритъма се базира на критерия за уникалност, не толкова на еднаквост, каквото и да значи това. Все пак аз лично не мога да различа видео на последните "модерни" рапъри, всичките са ми еднакви. :)

П.П: Ти какво си направи със сайта? Почна ли оптимизацията ми? Успехи.
 
За бг ли? Тегаво за Бг. За чужбина имаш шанс. Честно казано не знам как се класират такива видеа, но може би виж уча.се, това което описваш е на подобен принцип. Там разбира се модела е изцяло друг - с мембършип. Разгледай и ти тубата и виж дали е така. Според мен алгоритъма се базира на критерия за уникалност, не толкова на еднаквост, каквото и да значи това. Все пак аз лично не мога да различа видео на последните "модерни" рапъри, всичките са ми еднакви. :)

П.П: Ти какво си направи със сайта? Почна ли оптимизацията ми? Успехи.
Да лека по лека работя по него вчера активирах SSL, днес съм се хванал със ключови думи във всеки албум със снимки. Но имам доста свободно време и желание за подобен канал тип бяла дъска насочен към Бг и по точно фитнес и здраве.
 
Да лека по лека работя по него вчера активирах SSL, днес съм се хванал със ключови думи във всеки албум със снимки. Но имам доста свободно време и желание за подобен канал тип бяла дъска насочен към Бг и по точно фитнес и здраве.
Там не върви ли повече истински човек да е по тези видеа? Супер за сайта, продължавай напред. ;)
 
Там не върви ли повече истински човек да е по тези видеа? Супер за сайта, продължавай напред. ;)
Гледам в youtube има видеа на същата тематика на англиски който имат по 6-7 милиона гледания а канала над 1 милион събскрайбъра. Но на български подобни видеа няма.

BurnX мерси за включването ще опитам пък ще видим дали ще има полза във времето :)

 

Горе