Моят старт

video

New Member
Здравейте,

Преди около 5 години реших да започна да се занимавам с интернет предприемачество. Така се стекоха нещата, че си останах само с идеята и един завършен сайт. Но сега съм готов за ново начало.

Въпросния сайт е на пълен автопилот от както съм го създал, но въпреки това не е мръднал от първа позиция в сравнително добра (предполагам) ниша. Става въпрос за диети/отслабване. През този период получих десетки обаждания по телефона да ми предлагат пари да ми купят сайта/домейна за 150-200лв., но аз отказвах. В интерес на истината и 2 000лв. да ми бяха предложили пак щях да откажа, защото ми е първия сайт на който съм се учил и бих искал да продължа да уча от него. Всичко съм си направил сам, получих малко помощ за текста само.

Преди да си задам въпросите и молбите за съвети, давам инфо за сайта:
Език - Български
Ниша - Отслабване, Диети
Посещения - ~500 на ден средно (в края на годината са много слаби, януари е средно с по 1 500 на ден)
Позиция в гугъл - 1 (за ключовата дума за която съм правил сайта, която има 30к ср. месечно търсения. 1-ва позиция и за производните на ключовата дума, но те са с много нисък обем на търсене)
Беклинкове - Имам натурални такива от доста големи български сайтове. Не съм работил в тази насока, явно хората предлагат моя сайт.
Google PR - 1 (преди две години беше 4-5 пейджранка, но сега като си гледам сайта е нормално може би. Последния експеримент, който съм правил с Грабо и 2лева си седи на сайта)
Приходи - За период от 4 години в които е имало реклама на сайта: Ad-sense €1 200, 2leva ~300лв., Грабо ~400лв.
Адсенс - В момента гледам, че прави по половин евро на ден някъде. CTR 0,4%
Работа по сайта - 1 месец... през другото време сайта е на пълен автопилот.
Други - Сайта има форум с 1 500 потребители и 16 000 мнения. Не го администрирам - и той е на автопилот.
Средна продължителност на сесията - 1:20 мин.
Facebook - Има страница с 6 000 харесвания.

Надявам се информацията да е изчерпателна и достатъчна за съвети. Ако има нещо друго, което съм пропуснал, моля кажете и ще добавя.

От приходите не съм изтеглил и една стотинка. Смятам и че няма нужда при положение, че нямам постоянен доход от интернет бизнес. В момента няма смисъл да регистрирам фирми, ЗДДС-та и т.н.

Когато правих сайта си бях написал домашното за създаване на сайт, seo и т.н. Мисля, че съм се справил добре. Домашното, което обаче не написах е за монетизацията. Там съм кръгла нула. Точно в тази насока започвам да работя в момента и се надявам този форум да ми помогне.

Искам да ви попитам дали има смисъл да развивам този сайт? Знам че е наивен въпрос, но мога ли да изкарвам прилични пари от сайта при тези посещения, ако се монетизира правилно? Или приходите от такъв сайт 30-40-50лв. на месец са си нормални?

Всъщност с този въпрос май се изчерпва всичко засега. Ако ми кажете, че в сайта има хляб, то тогава ще ми трябват съвети.

Ясно е, че започвам да работя по други проекти и начинания, но просто исках да знам дали първо да не довърша това.

Поздравления за хубавия форум,
Пожелавам ви успешна година!
 
Последно редактирано:
От: Моят старт

Забравих да спомена най-важното - Сайта е български :)
(добавих го в първия пост, така че може да изтриете това мнение)
 
Последно редактирано:
От: Моят старт

Тя конкуренцията не спи за разлика от теб.

Благодаря за отговора (и съвета - схванах намека)! Да аз в момента "спя", както казах в първото мнение. Проблема е, че не мога да се сравнявам с конкуренцията в конкретния случай. От топ резултатите моят сайт е единствения, който е създаден само за конкретната ключова дума. Конкурентните сайтове са големи портали, за които това е поредната ключова дума за която се класират. Така че, от към монетизация не съм сигурен, че мога да извлека нещо полезно за моя сайт от другите в топ 10 при положение, че не са сходни.

Не ме разбирайте погрешно, знам че няма да забогатея от това сайтче, не съм толкова наивен. Просто се интересувам дали има смисъл да вложа енергия в него или да продължавам нататък.
Искам да знам дали доходите, които генерира са нормални за сайт с толкова посещения на месец.

Поздрави
 
От: Моят старт

Недей да гледаш сайта като фискално средство, той е средство за влияние, разпространение на идеи . щом имаш публика и парите идват отсамосебе си
 
От: От: Моят старт

Благодаря за отговора (и съвета - схванах намека)! Да аз в момента "спя", както казах в първото мнение. Проблема е, че не мога да се сравнявам с конкуренцията в конкретния случай. От топ резултатите моят сайт е единствения, който е създаден само за конкретната ключова дума. Конкурентните сайтове са големи портали, за които това е поредната ключова дума за която се класират. Така че, от към монетизация не съм сигурен, че мога да извлека нещо полезно за моя сайт от другите в топ 10 при положение, че не са сходни.

Не ме разбирайте погрешно, знам че няма да забогатея от това сайтче, не съм толкова наивен. Просто се интересувам дали има смисъл да вложа енергия в него или да продължавам нататък.
Искам да знам дали доходите, които генерира са нормални за сайт с толкова посещения на месец.

Поздрави

Месечни посещения - ~500 на ден средно - Не ми стана ясно, последно имаш 500 посещения за ден или за месец ?

Иначе според мен винаги има смисъл да се занимаваш с нещо и да влагаш енергия, на този въпрос едва ли някой от тук ще ти отговори по друг начин :)
 
От: Моят старт

Не знам защо питаш какво да направиш, след като сам каза, че сайта е ценен за тебе и не би продал домейна и за 2000лв
Много ясно, че ще трябва да го развиеш, но не знам защо до сега си го оставил на автопилот. Странни хора има явно :rolleyes:
 
От: Моят старт

Благодаря за отговорите!

Недей да гледаш сайта като фискално средство, той е средство за влияние, разпространение на идеи . щом имаш публика и парите идват отсамосебе си

Благодаря за съвета!

Месечни посещения - ~500 на ден средно - Не ми стана ясно, последно имаш 500 посещения за ден или за месец ?

Иначе според мен винаги има смисъл да се занимаваш с нещо и да влагаш енергия, на този въпрос едва ли някой от тук ще ти отговори по друг начин :)

Да, дневни посещения са, объркал съм малко описанието. Поправих го. Добавих и данни за фейсбук.

Не знам защо питаш какво да направиш, след като сам каза, че сайта е ценен за тебе и не би продал домейна и за 2000лв
Много ясно, че ще трябва да го развиеш, но не знам защо до сега си го оставил на автопилот. Странни хора има явно :rolleyes:

Ценен е за мен от гледна точка, че е единственото с което разполагам в този бизнес и мога да си правя евентуално експерименти с него.
Странното в случая за мен е, не че съм го оставил на автопилот, а че въпреки това не е мръднал от първото място, развива се сам и има активен форум. Или съм свършил добра работа на времето или съм имал голям късмет, не знам.

В момента започвам работа по други проекти, но - да, питам (искам съвет) какво да правя с този сайт, защото в момента си нямам никаква идея какъв е потенциала на български сайтове от такъв тип (микро ниши май се казваха) - с толкова посещения в такава или друга ниша... дали печелят по 1 или 1 000 лв. на месец.

Поздрави
 
От: От: Моят старт

Благодаря за отговорите!



Благодаря за съвета!



Да, дневни посещения са, объркал съм малко описанието. Поправих го. Добавих и данни за фейсбук.



Ценен е за мен от гледна точка, че е единственото с което разполагам в този бизнес и мога да си правя евентуално експерименти с него.
Странното в случая за мен е, не че съм го оставил на автопилот, а че въпреки това не е мръднал от първото място, развива се сам и има активен форум. Или съм свършил добра работа на времето или съм имал голям късмет, не знам.

В момента започвам работа по други проекти, но - да, питам (искам съвет) какво да правя с този сайт, защото в момента си нямам никаква идея какъв е потенциала на български сайтове от такъв тип (микро ниши май се казваха) - с толкова посещения в такава или друга ниша... дали печелят по 1 или 1 000 лв. на месец.

Поздрави

С толкова таргетиран трафик не би трябвало да е проблем да продаваш някакви хапчета за отслабване или някакъв друг сходен боклук, намери някой които продава и се разберете да бачкаш под формата на афлейт/дропшипинг или може директно ти да ги продаваш, но занимавката ще е двойна.

От adsense печалбите са малки, ако нямаш много трафик или не се въртят много скъпи реклами (разбирай добра ниша) - кирия няма :)
 
От: Моят старт

С толкова таргетиран трафик не би трябвало да е проблем да продаваш някакви хапчета за отслабване или някакъв друг сходен боклук, намери някой които продава и се разберете да бачкаш под формата на афлейт/дропшипинг или може директно ти да ги продаваш, но занимавката ще е двойна.

Не съм сигурен, че искам да продавам продукти (боклуци, както ги нарече), които не бих купувал аз самия. Мисля да побачкам афилиейт преди да се захвана с продажби на физически продукти, защото там регистрации и т.н. не чакат.

От adsense печалбите са малки, ако нямаш много трафик или не се въртят много скъпи реклами (разбирай добра ниша) - кирия няма :)

Да, мисля че точно това отговаря на въпроса ми. Благодаря!

Замислих се дали да не направя мейлинг листа (ауебър или нещо такова) с този сайт. Имам доста контент, който не съм публикувал на сайта, а би бил полезен за читателите. Ще го разсроча на някакъв период, автоматично да получават полезно и безплатно инфо. А пък ако изкочи нещо подходящо, да мога да им пратя оферти на мейла.
Вие използвате ли такъв тип маркетинг за български потребители? Изобщо, печеливш ли е?

Поздрави
 

Горе