Мтел са педерасти...

Moko

Well-Known Member
Какъв е случаят - пакет интернет и телевизия. Попитах към края на месец Май, как мога да спра услугата - казаха ми с 30 дни предизвестие. Понеже исках да имам интернет до края на Юни, ми препоръчаха да пусна предизвестието на 1 Юни. Добре! На първи Юни отивам в друг офис и казвам същото - искам нет до края на месеца, искам да пусна предизвестие. Казват ми, че било рано - да се върна пак след няколко дни. 2-3 дни по-късно пак отидох и пуснахме молба за прекратяване на услугата. Увериха ме, че повече няма да плащам. Днес (9 август) получавам писмо от Мтел, че имам задължения за периода 14.06 - 13.07 , което съм просрочил и за което ми напомнят. Напомнянето, съответно, струва 80 стотинки.
С две думи :
Прекратявам си услугата в началото на Юни, а те продължават да ми пишат фактури.
Без абсолютно никакво съмнение Мтел са една от най-долните компании на пазара в България - 1000 пъти ги глобяват за какво ли не и пак се правят на глухи и слепи. Пълни педали. И утре сутринта ще ходя да се разправям с хора, които нямат абсолютно никаква вина за случилото се. Кеф, а?
 
От: Мтел са педерасти...

Всички мобилни оператори си действат както знаят, но уловката е, че го правят законно. Само на думи не можеш да им имаш вяра, всичко трябва да минава с договори писмено...
 
Така е при почти всички фирми в момента предлагащи мобилна комуникация/телевизия/интернет. Проблема тук идва в ОТЧЕТНИЯТ период. Ти може да искаш да прекратиш услугата им, на 1ви Юли, но проблема е, че влизаш в новият отчетен период 14 Юни - 13 Юли, т.е. те също работят на месечен принцип, само че месеца по договор ти почва на 14то число, а не на първо.

И да се разправяш, нищо няма да постигнеш. За едно 20-25-30 лева, не си заслужава разправията и нервите, които ще си докараш.
 
От: Re: Мтел са педерасти...

Така е при почти всички фирми в момента предлагащи мобилна комуникация/телевизия/интернет. Проблема тук идва в ОТЧЕТНИЯТ период. Ти може да искаш да прекратиш услугата им, на 1ви Юли, но проблема е, че влизаш в новият отчетен период 14 Юни - 13 Юли, т.е. те също работят на месечен принцип, само че месеца по договор ти почва на 14то число, а не на първо.

И да се разправяш, нищо няма да постигнеш. За едно 20-25-30 лева, не си заслужава разправията и нервите, които ще си докараш.

И аз се замислих за отчетния период, но пак не ми излизат сметките. А и при положение, че съм им върнал ТВ приемника на 3 Юни, как ще ме таксуват до средата на Юли. Тия нормални ли са? Поне половин такса да беше, за остатъка от Юни. Въпреки всичко ще отида до офиса, да видим там какво ще ми кажат. Но не съм достатъчно оптимистично настроен за плащане на нещо, което не съм ползвал...
 
От: Мтел са педерасти...

Четете си договорите. Това, че някой ти каже, че било рано е заблуда.Ти си си виновен, защото си се вързал. Ако искам, мога да направя и едногодишно предизвестие. Ако не искат да ти приемат предизвестието, заплашваш, че ще пишеш до централния офис на M-Tel с включено оплакване от служителя. Ако пак не ти го приеме, пращаш препоръчано писмо с обратна разписка до официалния адрес на M-Tel по адресна регистрация на фирмата. Не ти е нужен никакъв специален формуляр за това. Просто от написаното трябва да става ясно, че желаеш на конкретна дата да прекратиш договора си и да си се подписал. Сляпото вярване на празни приказки на служител на малка заплата е чиста глупост.
 
От: Мтел са педерасти...

Мтел са педерасти...

ОТ най големите ПЕДЕРАСТИ, ама като ими минават номерата така ще е !!!
 
От: От: Мтел са педерасти...

Четете си договорите. Това, че някой ти каже, че било рано е заблуда.Ти си си виновен, защото си се вързал. Ако искам, мога да направя и едногодишно предизвестие. Ако не искат да ти приемат предизвестието, заплашваш, че ще пишеш до централния офис на M-Tel с включено оплакване от служителя. Ако пак не ти го приеме, пращаш препоръчано писмо с обратна разписка до официалния адрес на M-Tel по адресна регистрация на фирмата. Не ти е нужен никакъв специален формуляр за това. Просто от написаното трябва да става ясно, че желаеш на конкретна дата да прекратиш договора си и да си се подписал. Сляпото вярване на празни приказки на служител на малка заплата е чиста глупост.

Ти четеш ли си договорите? И това, което го даваш като съвет, предполагам е събрано от горчив опит, а не от весели беседи :) Като човек се опари веднъж, тогава знае какво да прави. Ти няма с кого да се съветваш, освен с консултантите. И на оператор да се обадиш - все едно. А и да пращаш препоръчани писма до централен офис, за да си спреш услугата. Dude...

Като каже някой "телевизия" и не го обиждай повече :(

Братле, ситуацията беше следната :
Интернет - 25 лева на месец
Интернет + ТВ - 20 лева на месец
Аз телевизор в квартирата нямах. Приемника го видях само веднъж от любопитство. А и не само глупаците гледат ТВ.
 
От: Мтел са педерасти...

Moko.... на празен лист съ не подписвай и на уя си не одисвай..... ще порастнеш и ще се научиш да четеш преди да туриш параф
 
От: Мтел са педерасти...

Moko.... на празен лист съ не подписвай и на уя си не одисвай..... ще порастнеш и ще се научиш да четеш преди да туриш параф

Затапката :) Тъй ще е, няма как. Важно е да се учиш от грешките си ;)

В крайна сметка ще отида да си платя като поп, като се знам какъв съм...
 
От: От: Мтел са педерасти...

Затапката :) Тъй ще е, няма как. Важно е да се учиш от грешките си ;)

В крайна сметка ще отида да си платя като поп, като се знам какъв съм...

Ти като беше в офиса и подаде молба за прекратяване на договора дадохда ли ти входящ номер? Кой прие молбата като служител, даде ли ти нещо, което да послужи като доказателство, че изобщо си бил в офис и си пожелал да прекратиш договора?
 
От: От: Мтел са педерасти...

В крайна сметка, евтиното излиза скъпо :lol:

Абе не е точно така :) 24 месеца по 5 лева на месец спестени не е като допълнителен месец за 19.90.

Ти като беше в офиса и подаде молба за прекратяване на договора дадохда ли ти входящ номер? Кой прие молбата като служител, даде ли ти нещо, което да послужи като доказателство, че изобщо си бил в офис и си пожелал да прекратиш договора?

Да, разбира се :) Имам молба за прекратяване на услуги или както там се води.
 
От: Мтел са педерасти...

Щом имаш пусната молба за прекратяване си търси правата. Ясно ми е, че може да прежалиш едномесечна сметка, но е важен принципа. Защото много хора не си търсят правата, затова са толкова нагли.
 
От: От: Мтел са педерасти...

Абе не е точно така :) 24 месеца по 5 лева на месец спестени не е като допълнителен месец за 19.90.



Да, разбира се :) Имам молба за прекратяване на услуги или както там се води.


Или там както се води има ли си входящ номер, щото аз мога да я взема тази молба и накрая на смяната да я засиля към кошчето. Ти как ще докажеш, че си ми я дал, че аз съм я приел, на конкретната дата и че аз нося отговорност като представител на фирма Х да се отнеса с молба отговорно и по надлежния ред?!?

ей това не можете да разберете, елементарна култура при работа с документи.
 
От: От: Мтел са педерасти...

Или там както се води има ли си входящ номер, щото аз мога да я взема тази молба и накрая на смяната да я засиля към кошчето. Ти как ще докажеш, че си ми я дал, че аз съм я приел, на конкретната дата и че аз нося отговорност като представител на фирма Х да се отнеса с молба отговорно и по надлежния ред?!?

ей това не можете да разберете, елементарна култура при работа с документи.

Няма как да имаш елементарна култура при работа с документи, ако никога не си работил с документи или никой не ти е казал какво трябва да гледаш :) Не ми е под ръка документа и не знам дали има входящ номер, но винаги си пазя документи и касови бележки точно за такива ситуации.
 
От: Мтел са педерасти...

Точно така, защото ако се стигне до съд, ще изпаднеш в ситуация "ама той каза, ама ония каза" и нищо не може да бъде доказано.
 

Горе