Мултивендор система

Angell

Active Member
Здравейте,
От скоро се занимавам с онлайн търговия.
Постоянно разглеждам всякакви онлайн магазини - големи, малки...
Чудя се - как се администрира магазин с примерно 200 000 продукта?
Ами ако са 500 000?
Та... Мисля си, че или трябва да имаш екип от 20-30 човека или трябва да е нещо като мултивендор система.
какво мислите по този въпрос?
Има ли хляб в мултивендор?
Благодаря предварително!
Поздрави на всички!
 
От: Мултивендор система

Здрасти и добре дошъл
Лесно се менажира 500к продукти с екип от 4-5 човека + читава складова програма
Не е сложно въпрос на кадри е!

Колкото до втория въпрос ... предвид супер свития пазар и нивото на онлайн търговците ни, много е рано за мултивендор.
Не сме узрели!

Но това е само мое мнение, тук колегите може да не са съгласни
 
От: Мултивендор система

Магазин с 500 000 продукта се менажира лесно с ERP система интегрирана с магазина. Не само складовата част, а всичко. Доставки, складове, продажби, промоции, маткетинг, счетоводство, отчети, анализи и прогнози, ценови листи и каквото още е нужно.
Мултивендор магазин също се управлява лесно с ERP с мултифирмена поддръжка.
 
Последно редактирано:
От: Мултивендор система

magento + erp . Останалото е въпрос на бюджет и вътрешната организация на работния процес.
 
От: Мултивендор система

А може ли на готова система за магазин да се направи мултивендор система? Да могат да качват няколко различни продавача със собствени админ панели само за техните артикули?
 
От: Мултивендор система

500к артикула е сериозна работа, дано има човек във Форума да се похвали с такава бройка
 
От: От: Мултивендор система

аз търся мултивендор система до 10к продукти


колко ще струва?

Браво Леонсио, а аз бачкам с под хиляда артикола. Тези 10к на дропшип ли ги предлагаш или имаш база
 
От: От: Мултивендор система

Браво Леонсио, а аз бачкам с под хиляда артикола. Тези 10к на дропшип ли ги предлагаш или имаш база

ами все още нямам подобен сайт, но идеята е продавача да се регва и продава срещу комисионна за мен:wink:
 
От: От: Мултивендор система

ами все още нямам подобен сайт, но идеята е продавача да се регва и продава срещу комисионна за мен:wink:

Ей голям Хитър Петър си, ще се наядеш с една филия хляб на пушека на скарата :rolleyes:
 
От: От: От: Мултивендор система

Ей голям Хитър Петър си, ще се наядеш с една филия хляб на пушека на скарата :rolleyes:

alibaba нали е на този принцип:|
по добре един интернет мол, където да намериш всичко
е не , като гет.бг щото трябва да търся артикулите сам
 
От: Мултивендор система

Ако ще правиш комбинация магазин със складова програма може да направиш тази Микроинвест Склад Про + моят модул който актуализира всичко в магазина - не се хваля но комбинацията работи. Има и обратен експорт на заявките към склада в xml файл обаче трябва да хванеш някой да ти ги вкара в склада щото мене ме мързи но ако решиш да го правиш ме питай да ти кажа от къде точно се вкарва.
ето го модула http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=20830 - скоро ще има и нова версия за Auto Drop Sipping
 
От: Мултивендор система

Ако ще правиш комбинация магазин със складова програма може да направиш тази Микроинвест Склад Про + моят модул който актуализира всичко в магазина - не се хваля но комбинацията работи. Има и обратен експорт на заявките към склада в xml файл обаче трябва да хванеш някой да ти ги вкара в склада щото мене ме мързи но ако решиш да го правиш ме питай да ти кажа от къде точно се вкарва.
ето го модула http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=20830 - скоро ще има и нова версия за Auto Drop Sipping
Ти къде отиваш с този Микроинвест, не прочете ли броя продукти мултивендор и тн
 
От: Мултивендор система

Микроинвеста работи и с MSSQL - не го мисли изобщо за броя продукти - OpenCart - ще се огъне 10 пъти по бързо
Е ако има няколко десетки хилки човека нека си вземе друго - тук говорим за няколко стотачки
Ако имаш нещо друго конкретно в предвид ще се радвам да го чуя - иначе общите имена ги знаем
 
От: Мултивендор система

Зависи коя е системата Opencart може

А може ли на готова система за магазин да се направи мултивендор система? Да могат да качват няколко различни продавача със собствени админ панели само за техните артикули?
 
От: Мултивендор система

500k артикула е сериозна работа, дано има човек във Форума да се похвали с такава бройка

Това гъзе с 2,22M feedbacks (ако 1/4 оставят, то значи x4 за реалната бройка продажби) и 100k listings/артикула дори няма толкова, а е 16-годишен member, к'во остава за 500k българин.

Човек, имащ 500k, то дори и 50k, едва ли ще има изобщо време за форуми и 2 думи да драсне.

Относно Magento + ERP, някъде между 5 и 20k, поне толкова са на Stenik (обиращи бая награди от последния BG Site 2014 в категориите). Друг е въпросът за „home made“ продукция (т. нар. „стъкмяване“) и професионалното вече.
 
От: Мултивендор система

Не съм го правил но имам модулите
включете ме и мен тръпката ще е голяма да се направи такова нещо
 

Горе