НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Съжелявам че съм им клиент от 3 години, но напоследак явно много им порасна работата и взеха да се гаврят с клиентите си!
Преди 1 месец ми спряха един сайт, но тъй като не ми трябваше не обърнах внимание и нямах време да се занимавам и го оставих така, но преди седмица спряха друг сайт, който е елементарен бизнес сайт с 3 html странички дори и без панел за управление! Специалистите от icn ми предоставиха списък със 7 точки, които трябва да изпълня :D , за да ми пуснат сайт! Казах им че 6 от тях няма как да се изпълнят защото сайта не е на готова система (wordpress, joomla...), няма база данни и общо взето нямаше и какво да се направи кой знае какво от техните препоръки! Казах им, че съм направил каквото мога и да пуснат сайта и най-много ме ядоса че ми казаха "може ли да ни предоставите информация какви мерки сте предприели?" !!! Аз да не съм им тука работник че отчет да им давам стъпка по стъпка... аз за това време да съм го преместил 10 пъти... Това е и решението на проблема... Другаде никъде не са ми спирали сайт така с лека ръка, че чак и да не искат да го пускат сумати дни... Безумие... Не правете грешката и не се захващайте с тях! Има други по-малки компании, които за по-ниски цени предлагат в пъти по-добри условия за работа и най-важното не ти спират сайтовете под път и над път! Като пример ще дам jump.bg! Никога не спират сайт колкото и трафик да се прави цените са им ниски... помагат ако имате проблеми със сайта! Те са пример но общо взето в момента където и другаде да сте няма да сбъркате! По-добре ще са от ICN!!!
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Какво става с тези хостинг компании бе, пощуряха, на рекет ли ще го караме? Ти им плащаш да ти правят св.рка а те те хапят ... вече се замислям сериозно при всеки мейл от всяка подобна фирма, малко да не ми допадне и ще местя каквото и да е.
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

И мен така ме тормозиха, но моят беше на Wordpress. Прцесорно време много ядял. Възможно е, но аз не съм програмист, не ми помогнаха, изтрих почти всички плъгини, данеби да товари от тях, нищо не се оправи и се махнах при друга хостинг компания.
 
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Какво става с тези хостинг компании бе, пощуряха, на рекет ли ще го караме? Ти им плащаш да ти правят св.рка а те те хапят ... вече се замислям сериозно при всеки мейл от всяка подобна фирма, малко да не ми допадне и ще местя каквото и да е.

Ето тук е проблема на повечето клиенти за 5-10-15 лв. "св.рка" никога няма да ти направят
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Съжелявам че съм им клиент от 3 години, но напоследак явно много им порасна работата и взеха да се гаврят с клиентите си!
Преди 1 месец ми спряха един сайт, но тъй като не ми трябваше не обърнах внимание и нямах време да се занимавам и го оставих така, но преди седмица спряха друг сайт, който е елементарен бизнес сайт с 3 html странички дори и без панел за управление! Специалистите от icn ми предоставиха списък със 7 точки, които трябва да изпълня :D , за да ми пуснат сайт! Казах им че 6 от тях няма как да се изпълнят защото сайта не е на готова система (wordpress, joomla...), няма база данни и общо взето нямаше и какво да се направи кой знае какво от техните препоръки! Казах им, че съм направил каквото мога и да пуснат сайта и най-много ме ядоса че ми казаха "може ли да ни предоставите информация какви мерки сте предприели?" !!! Аз да не съм им тука работник че отчет да им давам стъпка по стъпка... аз за това време да съм го преместил 10 пъти... Това е и решението на проблема... Другаде никъде не са ми спирали сайт така с лека ръка, че чак и да не искат да го пускат сумати дни... Безумие... Не правете грешката и не се захващайте с тях! Има други по-малки компании, които за по-ниски цени предлагат в пъти по-добри условия за работа и най-важното не ти спират сайтовете под път и над път! Като пример ще дам jump.bg! Никога не спират сайт колкото и трафик да се прави цените са им ниски... помагат ако имате проблеми със сайта! Те са пример но общо взето в момента където и другаде да сте няма да сбъркате! По-добре ще са от ICN!!!

Аз лично бих предпочел ICN пред jump, но определено написаното от теб изглежда малко като клевета, не става ясно защо точно отказват да хостват сайта ти.
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

От скоро ползвам услугите на coolicehost.com. Всъщност хоста се поддържа от собствениците на този форум и смея да твърдя, че за момента съм доста доволен от предоставената услуга, даже планирам закупуването на още допълнителни услуги. Рядко си позволявам да похваля някои и обещавам, ако за вбъдеще имам някаква разочарования от тях ще ги споделя, но за момента те са супер коректни и стабилни, определено са хора на които бих поверил и най - сериозния си сайт.
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

NS1.bg имат 3 месеца безплатен хост. Ако ви хареса просто оставате там :wink:

Никога нс1
имах 12 сайта,които пехвърлих на хостбулгария доста съм доволен от тях
някои прехвърлих на суперхостинх но ценовата политика не ми харесва и ги прехвърлих на хостбулгария
суперите уж предлагат намаление, а тя си е отдавна без намаление толкова.
 
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Ето тук е проблема на повечето клиенти за 5-10-15 лв. "св.рка" никога няма да ти направят

Нещо не си наясно с хостинг услугите, не прочете ли, че става въпрос за 3-4 статични страници, колко според теб трябва да струва услугата за месец, дори и хиляди да е трафика дневно?
 
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Нещо не си наясно с хостинг услугите, не прочете ли, че става въпрос за 3-4 статични страници, колко според теб трябва да струва услугата за месец, дори и хиляди да е трафика дневно?

Това е един елементарен сайт! Имал съм сайтове при тях, които правят по над 100к трафик на ден, който пак преместих поради това че ми искаха сумати пари за хост, а при jump ми е в пъти по-евтино! Плюс това няма значение малък , голям клиент... Те ако се държат ок и дават добри цени един малък клиент може утре да им е най-големия... Но с това отношение с клиентите като се разочероват и се махнат повече никога няма да се върнат при тях! Както и да е всеки си има мнение! Това е моето! Споделям за хората, които не са им били клиенти да го имат предвид!
 
Re: От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Нещо не си наясно с хостинг услугите, не прочете ли, че става въпрос за 3-4 статични страници, колко според теб трябва да струва услугата за месец, дори и хиляди да е трафика дневно?

Да, нищо лично ICN, даже ги смятам за добра хостинг фирма и може би за една от добрите алтернативи в БГ, но това да плащаш хостинг, на който да даваш сайт с 3 статични HTML страници е нещо ново в този бранш. Нещо извратено. :)

Пич, дай повече инфо, защото обнивението е доста силно и ако това е истина доста зле върви този бранш тук в БГ. ;) Суперите водят класацията по излагации, но и Хост.бг не им остъпва, те водят по техническа "иновация". ;)

И @promociqta.com, нещо към теб и другите, които купуват и взимат решения си на база цена, НЕДЕЙТЕ. Повтарял съм го милион пъти от 2007ма тук във форума, @uphero, пак ще ме нарече папагал заради вас, но правите едни и същи грешки нон стоп. ПРЕСТАНЕТЕ БЕ!!! Преди два дни един ми се молеше да му намеря купон за Суперите...баси го у бизнесмена, казах му, че нямам и ако си намери да не ме търси за някакви разработки и прочие.

А още преди 2 месеца, друг си закри акаунта купен на 30% отстъпка, който взе преди година и си отвори друг сега нов със 70%, пак за година и той. ако си от тези брат, не те съжелявам. ;) Отношението към бизнеса си винаги дава обратен ефект.
 
От: Re: От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Да, нищо лично ICN, даже ги смятам за добра хостинг фирма и може би за една от добрите алтернативи в БГ, но това да плащаш хостинг, на който да даваш сайт с 3 статични HTML страници е нещо ново в този бранш. Нещо извратено. :)

Пич, дай повече инфо, защото обнивението е доста силно и ако това е истина доста зле върви този бранш тук в БГ. ;) Суперите водят класацията по излагации, но и Хост.бг не им остъпва, те водят по техническа "иновация". ;)

И @promociqta.com, нещо към теб и другите, които купуват и взимат решения си на база цена, НЕДЕЙТЕ. Повтарял съм го милион пъти от 2007ма тук във форума, @uphero, пак ще ме нарече папагал заради вас, но правите едни и същи грешки нон стоп. ПРЕСТАНЕТЕ БЕ!!! Преди два дни един ми се молеше да му намеря купон за Суперите...баси го у бизнесмена, казах му, че нямам и ако си намери да не ме търси за някакви разработки и прочие.

А още преди 2 месеца, друг си закри акаунта купен на 30% отстъпка, който взе преди година и си отвори друг сега нов със 70%, пак за година и той. ако си от тези брат, не те съжелявам. ;) Отношението към бизнеса си винаги дава обратен ефект.

Не съм казал че само парите са водещи! Не четеш ли какво съм писал! Всичко е по-добро при jump говоря поне за моя случай... Цената съм я писал като бонус!!! ;)
 
От: Re: От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

И нека подчертая че не им правя реклама! Просто за момента другите ми сайтове са при тях и съм доволен засега! :)
 
Re: От: Re: От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Не съм казал че само парите са водещи! Не четеш ли какво съм писал! Всичко е по-добро при jump говоря поне за моя случай... Цената съм я писал като бонус!!! ;)

Аз много добре чета, ама някои спестяват как са закупили плана и как по-точно. ;)

Като си доволен при jump - ходи там изцяло. Истина е, че големите компании с над 10К почват малко да нехаят за клиента като индивидуална единица. А недай си боже да си цъфнал там с промо от 70%. :) Но виж тия с големите VPS-и и наети сървъри, които им генерират повече на месец е друго. ;)
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Здравейте,
Като компания, която държи клиентите ни да са максимално удовлетворени от услугите ни, ние правим всичко възможно в тази насока и никога не си позволяваме своеволно да спираме сайтове на наши клиенти. Услугата Споделен хостинг обаче има своите специфики като определени ресурси, включени във всеки план - дисково пространство, процесорно време и други. За да се предостави услуга с оптимално качество и да могат всички потребители на Споделен хостинг да имат еднакви права и добре работеща услуга, е необходимо всеки един от тях да е поставен при равни условия и да спазва условията за ползване. Когато някой потребител, системно надвишава процесорното време, заложено в плана му, ние го уведомяваме многократно за това и му предоставяме полезни практики и насоки, как да оптимизира сайта си, за да успее да влезе в параметрите на избрания от него план. Отговорност на клиента е, да вземе мерки по този въпрос. Едва след като уведомим няколко пъти клиента по имейл и той не вземе мерки, а продължи да надвишава процесорното време, ние спираме сайта и то единствено с цел да запазим качеството на услугата за останалите клиенти.
Ако ми предоставите информация за вашия сайт, ще извърша и по-детайлна проверка на случая. Колегите от отдел Техническа поддръжка със сигурност са били в комуникация с вас и са съдействали за разрешаване на казуса преди да предприемат крайни мерки по спиране на сайта.
За съжаление, това че сайта на пръв поглед изглежда лек като структура, не означава, че той не генерира много процесорно време. Вие сами можете да видите статистика за това във вашия контролен панел, а причините могат да бъдат множество.
Никоя компания не би си позволила с "лека ръка" да спира сайтовете на клиентите си, защото това би навредило на нейния имидж и репутация, а целта е точно обратната - доволни клиенти и предоставяне на висококачествена услуга.
Оставам на разположение за диалог и за извършване на подробна проверка.
Желая успешен ден.
Съжелявам че съм им клиент от 3 години, но напоследак явно много им порасна работата и взеха да се гаврят с клиентите си!
Преди 1 месец ми спряха един сайт, но тъй като не ми трябваше не обърнах внимание и нямах време да се занимавам и го оставих така, но преди седмица спряха друг сайт, който е елементарен бизнес сайт с 3 html странички дори и без панел за управление! Специалистите от icn ми предоставиха списък със 7 точки, които трябва да изпълня :D , за да ми пуснат сайт! Казах им че 6 от тях няма как да се изпълнят защото сайта не е на готова система (wordpress, joomla...), няма база данни и общо взето нямаше и какво да се направи кой знае какво от техните препоръки! Казах им, че съм направил каквото мога и да пуснат сайта и най-много ме ядоса че ми казаха "може ли да ни предоставите информация какви мерки сте предприели?" !!! Аз да не съм им тука работник че отчет да им давам стъпка по стъпка... аз за това време да съм го преместил 10 пъти... Това е и решението на проблема... Другаде никъде не са ми спирали сайт така с лека ръка, че чак и да не искат да го пускат сумати дни... Безумие... Не правете грешката и не се захващайте с тях! Има други по-малки компании, които за по-ниски цени предлагат в пъти по-добри условия за работа и най-важното не ти спират сайтовете под път и над път! Като пример ще дам jump.bg! Никога не спират сайт колкото и трафик да се прави цените са им ниски... помагат ако имате проблеми със сайта! Те са пример но общо взето в момента където и другаде да сте няма да сбъркате! По-добре ще са от ICN!!!
 
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Нещо не си наясно с хостинг услугите, не прочете ли, че става въпрос за 3-4 статични страници, колко според теб трябва да струва услугата за месец, дори и хиляди да е трафика дневно?

Аз нямам хостинг компания, нито ти, предполагам, затова коментирам като дългогодишен клиент на хостинг услуги, което не знам колко според теб ме прави "наясно с хостинг услугите", както и да е нищо лично.

Не защитавам нито една хостинг компания всички си имат еднакви проблеми, но не може да се отрече безотговорността на някои клиенти. Няма значение дали имаш 5-100-10К страници CPU не е мит и лесно може да си го онагледиш. Изпробвай да разрешиш обхождането на всички ботове и гледай как ще засветиш и ще те подлудят от нотификации от хостинга. Масово всички клиенти не разбират, че CPU не е еднопосочно обвързано с трафика към сайта или големината му. Имал съм хиляди проблеми с калпави заявки, крон процеси, хакнати страници, кирливи теми и плъгини, а фиксването на нещата ясно се вижда в потреблението, това че някои хора ги мързи или до толкова им спират познанията, за да оптимизират... нормално е ще плащат повече.

Малките хостинг компании изобщо няма какво да ги коментираме, от страх да си запазят 100-ата клиента които имат са готови до толкова да свалят гащите, че ако искаш им събори сървъра с IO и пак ще ти се усмихват.
 
От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Айде колегата да сподели какъв му е трафика и как точно преминава границата на процесорното време, че ми стана интересно как се случва това с няколко статични страници. Имаш ли много медийни файлове, които зарежда с тях, видео, снимки, флашове?
 
Последно редактирано:
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Аз нямам хостинг компания, нито ти, предполагам, затова коментирам като дългогодишен клиент на хостинг услуги, което не знам колко според теб ме прави "наясно с хостинг услугите", както и да е нищо лично.

Не защитавам нито една хостинг компания всички си имат еднакви проблеми, но не може да се отрече безотговорността на някои клиенти. Няма значение дали имаш 5-100-10К страници CPU не е мит и лесно може да си го онагледиш. Изпробвай да разрешиш обхождането на всички ботове и гледай как ще засветиш и ще те подлудят от нотификации от хостинга. Масово всички клиенти не разбират, че CPU не е еднопосочно обвързано с трафика към сайта или големината му. Имал съм хиляди проблеми с калпави заявки, крон процеси, хакнати страници, кирливи теми и плъгини, а фиксването на нещата ясно се вижда в потреблението, това че някои хора ги мързи или до толкова им спират познанията, за да оптимизират... нормално е ще плащат повече.

Малките хостинг компании изобщо няма какво да ги коментираме, от страх да си запазят 100-ата клиента които имат са готови до толкова да свалят гащите, че ако искаш им събори сървъра с IO и пак ще ти се усмихват.

Братле говорим за статични страници, предполагам правиш разлика.
 
Re: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Айде колегата да сподели какъв му е трафика и как точно преминава границата на процесорното време, че ми стана интересно как се случва това с няколко статични страници. Имаш ли много медийни файлове, които зарежда с тях, видео, снимки, флашове?

Бате, кой малък шер няма да издържи някаква мултимедия, ако не е брутален стриминг, или плейва от сървъра, ама тогава не говорим много за шер - тук ще е нужно нещо по-про. Я дай детайли на сайта, което ще отговори на много въпроси. Статични, статични, но има такива статични, че всеки хост може да се озъби на малките им планове. :)
 
От: От: НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ICN !!!

Братле говорим за статични страници, предполагам правиш разлика.

Разбира се, но коментирам общия случай, в който разни професионални инсталоржии на теми и плъгини се мислят на разработчици и после се жалват тук как сайта на "бизнеса им за милиони" е спрял. За въпросния сайт не мога да коментирам в конкретика, защото не съм ICN, нито има достъп до акаунта.
 

Горе