Набират се колонизатори за Марс!

От: Набират се колонизатори за Марс!

Там съм! Веднага! Къде да се запиша?

The age range for candidates will be limited. While the exact upper limits have not yet been determined, the lower age limit for applicants to apply for the selection program will be 18 years. By the time this person would land on Mars as an astronaut, he or she would be 28 years of age.
http://mars-one.com/en/faq-en/21-faq-selection/251-do-i-qualify-to-apply

май изпуснах влака.... ще съм от вълна 2 :)
 
От: Набират се колонизатори за Марс!

Македонците дали са съгласни да се настаняват други по земите им?
 
От: Набират се колонизатори за Марс!

Хехе... знаех, че е възможно, но не знаех, че идеята вече е в сила. А дали е откачено - да! И к'во? :)

А иначе като чета страницата на мисията... направо се възбуждам. :) След няколко години и аз ще кандидатствам, когато свърша това, което имам да свърша за хората, които евентуално бих оставил тук. :)
 
Последно редактирано:
От: Набират се колонизатори за Марс!

Те докато направят база на марс, ние ще сме дъртофелници.
Космическите програми не са каквото бяха. Пари почти не се наливат. То щатите останаха без космически транспорт, нямат совалки вече.
Освен някоя частна корпорация да се наеме, ама на никой не му се хвърлят такива големи суми в дългосрочни рискови проекти.
 
От: От: Набират се колонизатори за Марс!

С един куршум - два заека, а? :)

Устойчиви са на глад, болести и бой(знаеш ли ги пък марсианците какви са). Може да се окаже, че и радиация не ги лови. Кат хлебарките. Само кофтито е, че след 200 години половината звездни рейнджъри ще са от сигански произход... и главния герой в старкрафт ще се казва Хасан, а Керигън ще бъде сменена от Айше Джебчийката...


А иначе сериозно. Само тая част стил ала биг брадър не ми харесва. Ама както казаха по горе, май нещата от тук нататък само така ще се случват. Най пресния пример е редбул астронавта...
 
Последно редактирано:
От: Набират се колонизатори за Марс!

Спуках се от смях, честно. Благодаря! :)

Няма как да не е биг брадър... начинанието е сериозно и всеки ще иска да види за какво става въпрос. Плюс това само така ще могат да следят със сигурност дали някой не почва да изперква и да почне да троши оборудването и да избива екипажа.(Един от често срещаните сюжети по книгите с косм. кораби и станции) А за останалото, еми така е... свободното предприемачество дърпа напред, държавата само гледа да няма много гладни. :)
 
От: Набират се колонизатори за Марс!

Аз пък си мисля че разходката на Марс няма да е толкова голям интерес колкото пътуването. А желаещи много, но тези които стават са много малко. Не знам какво е да си в безтегловност, но имам много ясен спомен от разходките с изтребители които се провеждат при учебните центрове. Ненормална работа е това ускорение, не ми се мисли какво ще е ускорението до Марс. Честно казано много малко хора биха издържали на подобни тестове и това с желаещите да отидат до там, много несериозно ми изглежда.
Ще се изхарчат повече пари в търсене на кадри, от колкото да вземат такива които са обучавани цял живот и да си изберат от тях, тъй като и от тях има хора които не издържат.
 
От: Набират се колонизатори за Марс!

Аз пък си мисля че разходката на Марс няма да е толкова голям интерес колкото пътуването. А желаещи много, но тези които стават са много малко. Не знам какво е да си в безтегловност, но имам много ясен спомен от разходките с изтребители които се провеждат при учебните центрове. Ненормална работа е това ускорение, не ми се мисли какво ще е ускорението до Марс. Честно казано много малко хора биха издържали на подобни тестове и това с желаещите да отидат до там, много несериозно ми изглежда.
Ще се изхарчат повече пари в търсене на кадри, от колкото да вземат такива които са обучавани цял живот и да си изберат от тях, тъй като и от тях има хора които не издържат.

Ама чакай сега. Те първо ще ги изстрелят с първа космиеска(не се базикам, може и втора да беше- не ми се гледа в вики-то) на 200-300 км от земята. От там правят няколко врътки и изчезват. Само там ще е стреса. Няма да са потни и залепени за седалките от 10 джи през целия полет до Марс. Ще са си като в МКС само дето сигурно ще е по тясно.

Освен това "да си вземеш" обучен астронавт май не е кат да отидеш на пазара за кило домати. Кой ще ти го даде? А и може да няма навити от протата. Все пак е "one way ticket". А и в статията пише, че ще има кастинги и обучение продължаващи няколко години. Със сигурност подбора ще е сериозен(стига да се стигне до такъв).

Иначе ме върна назад в спомените кога в БГ още креташе това което ни беше останало от авиацията... Сигурно и сега се правят хубави авиошоута, ама наще лизогъзци от както почнаха да купуват хамериканските боклуци, спрях да се интересувам. Това ако въобще говориш за БГ.


@IvanKarakov - смЕх да има. Само автора да не се сърди :) Иначе някой изперка ли файдата да има камери ще е колкот да се види сеира. Те драмите и т.н. ще почнат много преди някой дори да си помисли, че ще лети... Кат нищо ще е просто едно неспирно голямо рекламно шоу.
 

Горе