Надвишено процесорно време в Суперхостинг

miraco

Member
Преди малко гледам сайта е Forbidden ...всички сайтове на този хост. Писах на супорта но ми казаха да си оправя проблема и пак да им пиша.
Малко помощ за този проблем, как да реша този проблем.
При 100 мин. от една седмица е над 150 - 170 мин.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Е чак пък гадател...аз ако знаех къде е проблема и как да го реша нямаше да пиша тук.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

с къф шрифт пише Forbidden?
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Сайтовете в подписа ми.

да ве ама с къв шрифт и колко css weight щото е важно! Баси на елементарни неща тряа ви учи чвек!!
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

аз имам същия проблем от 1 седмица при суперхостинг, тази вечер това ще правя да видя от къде е проблема
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

първото, което трябва да погледнете е дали не ви е налазил някой спам бот, особено такъв, който иска да прави регистрации и/или да коментира и прочее
и по някакъв начин да го ограничите
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И как мога да го огранича този бот,защото имам подобен случай и опитва да прави коментари.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И как мога да го огранича този бот,защото имам подобен случай и опитва да прави коментари.

Слагаш капча и нямаш ядове.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Преди 3 седмици борихме такъв сайт със превишено процесорно време. Правихме сума ти оптимизации и нищо не помагаше. На финала се плати за по-голям план и това е.

При теб конкретно трябва да видиш със какво се различават дните - ботове, адреси, http error codes, url-и, referrer-и и т.н.
Като трябва да правиш тази справка ден по ден и после да направиш сравнение м/у дните със по-малкото процесорно време и дните със повече процесорно време.
Справката отнема около час и ще ти трябва *nix (Linux, BSD или OSX) или Cygwin (Windows 32/64 bit) както и малко опит във работа със Excel.

Чааак след като направиш анализа ще можеш да видиш какво ти трови повече сайтчетата.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Чета в последните месеци за проблеми с превишено процесорно време ми се струва все по актуална тема. Направих различни тестове да пренеса различни функции от основен сайт към фреехостове и там да се прави част от изчисленията и обработката им ,така ползвах безплатен ресурс . А нещата се получават не лошо при взаимодействие между основния и подържащите . Но като цяло това са сайтове за хоби а не за бизнес .
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Нека да позная казват на дълго и на широко, как те предлагат статистики и всякакви логове, която ще ти е от помощ в анализа, но трябва сам да се спасяваш защото това не е техния бизнес. Всички отговарят едно и също на този въпрос.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Провери cpu time, mysql time и трафик на сайта. Сравни с предходни месеци и оптимизирай каквото можеш.

По този начин преборих и аз проблема с тях...
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Нека да позная казват на дълго и на широко, как те предлагат статистики и всякакви логове, която ще ти е от помощ в анализа, но трябва сам да се спасяваш защото това не е техния бизнес. Всички отговарят едно и също на този въпрос.

Не всички отговарят така.
Веднъж имах проблем с превишено време в Хостинг България. В писмото, което ми изпратиха, ме уведомиха точно кой от сайтовете в акаунта прави проблема, както и кой от плъгините в него точно товари. След изключване на същия този плъгин(не ми беше важен) всичко си дойде на мястото.
При друг случай сам ги уведомих, че имам проблем с проц. време и след диагностика ми казаха какво точно трябва да направя, за да се реши проблема.
Съпортът им на ниво и винаги в помощ на потребителите.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

И как мога да го огранича този бот,защото имам подобен случай и опитва да прави коментари.

Ограничаваш IP адреса (или цяла мрежа) в .htaccess файла. Нещо от типа: deny from 123.45.67.89
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

За Хост България ще потвърдя и аз. Имах там проблем с един сайт от заявки за регистрации. Те си ме уведомиха, че имам превишаване на лимита и от къде идва проблема.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Нека да позная казват на дълго и на широко, как те предлагат статистики и всякакви логове, която ще ти е от помощ в анализа, но трябва сам да се спасяваш защото това не е техния бизнес. Всички отговарят едно и също на този въпрос.

И са напълно прави.
 
От: Надвишено процесорно време в Суперхостинг

Някой може ли да ми каже колко е минимума процесорно време за 5к уникални дневно, до което може да се оптимизира уърдпрес сайт?
 

Горе