Наети сървъри

ilianskim

New Member
Здравейте , гледам от няколко дни да наема сървър и съм доста объркан. Цените които предлагат българските фирми и условията , хардуер и т.н са просто смешни ,а за тия пари сериозни фирми като 1and1.com предлагат 10 пъти по-добри машини 3 пъти повече място , 200 евро промоционални ваучери , Многоо рам , много други екстри ето и скрииншот на оферти от бг фирма и от немска
1und1.jpg
host.bg.jpg
 
Я ако може и някой да разясни тук става дума за немането на истински физически сървър, или това е наемане на виртуален сървър? Като гледам българската оферта ми се струва виртуален и това което веднага ми изниква в моето изкривено компютърно съзнание е виртуална машина. А в този случай дори и страхотни параметри може да работи бавно, в зависимост от това колко такива виртуални има на хост машината и как са разпределени физическите ресурси.
 
:)

сериозни фирми като 1and1? Не се заблуждавай момче. Т'ва са най-големите ламери в Европа. Оня ден гледам по логовете на моите сървъри някой се опитвал с някакви blind exploits да ме пробва. Trace-вам IP-то -> 1енд1
Съответно им се обадих по телефона и им обяснявам така и така, от еди си коя фирма съм админа, току що видях, че имаме хак атемпт с експлойт качен на ваш сайт. Ако искате проверете за какво става въпрос. При което оня идиот от 1енд1 ме пита още веднъж кой съм и какво е станало и след като уж разбра ме пита за kundennummer :) ТИ ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ. В крайна сметка се свързах са баш админа, той ми каза да му пратя част от лога на мейл, защото не можа да намери във вхостовете къде е DocumentRoot-а на тоя домейн :Д След 1 месец ми се отговаря на имейла с "Здравейте г-н Матеев, бихте ли ни казал още веднъж клиентското си ID и какъв ТОЧНО ви е проблема"....
Смятай пич, аз им се обаждам, че са хакнати, те ме питат кой клиент съм им точно :П

Другият случай беше с една мадама, на която й бяха изтрили сайта. Отново се обадих на моите приятели и те ми обясниха, че не правят бекъпи, а ти сам трябва да си сваляш кода и базите данни периодично.

Тия са толкова немарливи, че даже и колата не бих си паркирал пред техния офис, заклевам се.
 
И на мен ми струва като VPS това със 128 мб рам 256 немската фирма ми се струва ок като цена без cpanel($20 на месец) ама като уметеред сървър сигурно ще имащ 10 мегабита порт
 
* Angebot nur bis 31. Dezember 2007: z.B. 1&1 Homepage-Server L64 nur 59,– €/Monat (statt bisher 69,– €/Monat) oder 1&1 Virtual-Server L fьr 9,99 €/Monat. Einmalige Einrichtungsgebьhr 99,– € (Virtual-Server L 19,90 €). Unbegrenztes Trafficvolumen fьr Ihren 1&1 Server (bei Trafficverbrauch ьber 1.000 GB/Monat erfolgt zu Ihrer eigenen Sicherheit Anbindung mit 10 MBit/s, Freischaltung auf 100 MBit/s Ihrem Control-Center mцglich, keine Mehrkosten fьr Traffic). Plesk Software vorinstalliert. Versandkosten in Hцhe von 6 EUR fallen nur bei Software-Bestellung an. Software wird in anderer Verpackung ausgeliefert. Mindestvertragslaufzeit 24 Monate. Preise inkl. MwSt.
 
:)

Ами общо казано ако преминеш 1.000 GB/Mесец те прехвърлят на по-бърза линия доколкото разбирам , и се плаща 99 евро начална такса за физически сървър и 19,90 на виртуален , минимум ползване 24 месеца . Това е общо взето . Както каза Жорето сървиса им е под - нормалното ниво ,защото са пораснали доста и спестяват от към Сървис-персонал явно и ако ти трябва да правиш нещо с тяхна помощ ще умреш в чакане на буса :) Попрочетох в немски форуми и всички са доволни от цени и предложени услуги , но от сървиса всички ревът . Мисля да пробвам с един виртуален сървър , но дали ще е при тях не знам .
 
Бих ти препоръчал сървърите на Суперхостинг . Цените им не са приятни, но поне предлагат качествена услуга за България .
 
Имам много добри впечатления от колокация в това място. Информацията в линка е стара, особено що се отнася до свързаността - в момента до колкото знам е на порядъци повече. Оператора на този data център също вече е друг, но самото помещение е едно от малкото места в България, осигуряващо нормални условия.
Професионално изпълнена система за резервираност на токозахранването и климатизация, противопожарна система с инертен газ, непрекъснато видеонаблюдение, висока сигурност. Звучи като реклама, но наистина мястото е добро :)
 
Здравейте пичове, добре заварил Blinky :D

От 2 години ползваме ITD и за това време колокейшън сървъра ни е бил долу 2 пъти по 1 час. Цени не мога да ти кажа, но за по-оборотен бизнес е супер. Хостиме на една машина homepage.bg, handy.bg, bank.bg, credit.bg, card.bg, leasing.bg, insure.bg и много други по-малки сайтове ...
 
Аз сега мисля да си взема един VPS за около $40 на месец. Цените в България са все още доста високи, а единственото предимство според мен е че ако те ядосат можеш да идеш в офиса и да ги набиеш. Просто за сега да хостваш в БГ не си заслужава.
 
Ха Ха и не само за теб е предимство имам едно приятелче боина натура (от край е който е от люлките на Априлското въстание - те там всички си падат боини натури :)) държи всичките си домеини в бг като го попитах не му ли е скъпо така тои отговори че го прави защото ако фирмата се изкуши да му открадне някои домеин знае къде да причака шефа и да му счупи колената (и не само) с винкела от багажника...... :wink:
 

Горе