Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

не можах да намеря подобна тема, за това реших да създам една.

Кои са качествените и сигурни български фирми предлагащи наети сървъри в чужбина?

И кое бихте препоръчали - бг фирма или чуждестранна такава?
 
Аз съм взимал от фирма с дацентрове директно ... освен това наречи ме пристрастен към изгодното пазаруване ама харесвам да пазарувам с купони :) да и при сървърите го има тук там изпадат за цпанел, за безплатен райд (преди нямаше безплатен на лоу енда сега вече масово има раид1 но и такъв мие попадал), за минус 25 процента отстъпки... iweb и са за целия период докато ползваш

черния петък трябваше да дебнеш ... иначе сигурен ли си че ти трябва сървър в днешно време квм впс за 40 долара е по мощен от лоу енд съръвър от 2010 година за 100 долара

Ако си сигурен че ти трябва дедикетед зависи къде освен това изпадат мъничета на много изгодни цени който няма другаде виж ми сайта в подписа

http://www.vpsbox.eu/poundhost-com-2gb-ram-xeon-x3065-dedicated-server-in-maidenhead-uk-25month/

добавяш му втори хард 250ка 99пенса и още 2гб рам 99 пенса ддс задаваш да е на raid1 и стават около 26 паунда = $40
 
Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

ето да не съм голословен iweb от мейла им от 5 декемри да записал съм се за и си ги чета цените са им добри стига да те устоива канада имат 4 датацентъра в квебек най големия с 18 000 сървъра

безплатен cpanel или лиценз за windows сървър само се свържи със съпорта

Не е афф мейл тракинг линк и който не се записва за бюлетини на големи западни доставчици изпуска...



Save every month, with free Windows or cPanel licences for the life of your dedicated server when you buy new dedicated server hosting before December 18. It could save you up to $600 a year, every year!

Chat live on iWeb.com to take advantage of this incredible offer and save money on your website, service and application hosting every month, starting today!
Visit iWeb.com >
[h=3]Offer details:[/h]
  • Free Windows Server Standard Edition or cPanel licences
  • Offer applies to new dedicated server purchases only (cannot replace an existing iWeb server).
  • Don’t miss out! offer ends at 23:59, December 18, 2013
  • Please read the full terms and conditions
Visit iWeb.com >
[h=3][/h]
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

От скоро се прехвърлих на digitalocean.com - цените за VPS започват от $5/месец.
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

За около 10 000 продукта в онлайн магазин с около 30-50 000 снимки ще ми стигне ли мястото на VPS?
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

Диска може да ти стигне, но RAM-а ще е недостатъчно при работа с SQL заявките.
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

Пробвай с 2 като начало, но мисли за 3-4 . Особенно ако има и необмислени sql заявки, които се правят от разни индйски модули.
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

Когато бях при jump.bg имах ВПС от най- ниския план мисля че около 350 ram памет. Хората бяха нагласили нещата и магазина не ползваше повече от 270 ram. Магазина ми има над 4000 продукта снимките не знам колко са посещенията са около 200 уникални на ден. Това е от моя скромен опит. Забравих да кажа че магазина е на opencart.
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

От скоро се прехвърлих на digitalocean.com - цените за VPS започват от $5/месец.

Ще споделиш ли мнение за тях тъй като съм ги набелязал за един проект и също така да кажеш къде ти е сървъра, че аз съм се замислил за Амстердам.
 
От: От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

Ще споделиш ли мнение за тях тъй като съм ги набелязал за един проект и също така да кажеш къде ти е сървъра, че аз съм се замислил за Амстердам.

Тъй като аз нямам кой знае какви натоварвания започнах с минималния вариант от $5/месец. Преминаването към по-висок план става за минути. До момента (няколко седмици) не е имало никакъв даунтайм. Сървъра е Ню Йорк 2 дейта центъра и за момента всичко лети.
 
От: Нает сървър в чужбина - бг фирма или не? Кои предлагате опцията?

Когато бях при jump.bg имах ВПС от най- ниския план мисля че около 350 ram памет. Хората бяха нагласили нещата и магазина не ползваше повече от 270 ram. Магазина ми има над 4000 продукта снимките не знам колко са посещенията са около 200 уникални на ден. Това е от моя скромен опит. Забравих да кажа че магазина е на opencart.

Те и бензиновите коли вървят с газ, за да се пести от гориво, но това не ги прави болиди. Фен съм на Magento но на ден си чукам главата поне с 5 opencart-а, pressta shop-а, Virtuemart-а и някой woocomerce. И ми се е изпришила клавиатурата да пиша за бавни заявки, броене на категории, подкатегории, индекси и друга ненужна за web"master"-а информация.
 

Горе