Нает сървър с 1тб диск

cmpax

Active Member
Здравейте!
Трябва ми нает сървър с локация България с 1тб диск и неограничен трафик.

Благодаря на всички за отделеното време.
 
От: Нает сървър с 1тб диск

SATA, SSD , RAID или без RAID ? За какво ще ползва, само за съхранение на файлове или ще трябва и да има сериозен процесор за изчисления (примерно streaming или пълно двойно криптиране на файловата система) ? На кратко не си наясно какво търсиш или просто не можеш да обясниш какво ти е необходимо.
 
От: Нает сървър с 1тб диск

xpressbg мерси за предложенията

s1yf0x - най вероятно ще има стрийминг, да не е SSD, че цената ми идва в повече.
 
От: Нает сървър с 1тб диск

OK, поне разбрахме, че ще се искат сериозни процесори и бавни дискове :D . ... Сега може ли да уточниш дали трябва да има RAID т.е. дали да са 2 терабайта, от които реално да се ползва един или без RAID т..е умира диска и сървъра окапва и няма стрийминг?
 
От: Нает сървър с 1тб диск

По-добре си запознат от мен с тези неща! С райд да бъде. За какъв стрийминг говориш ти?
 
От: Нает сървър с 1тб диск

По-добре си запознат от мен с тези неща! С райд да бъде. За какъв стрийминг говориш ти?
За видео стриим примерно
 
От: Нает сървър с 1тб диск

Всички видео стрийминги ли са еднакви???

Говорим за 20-30 секунди на клип, не по-голям от няколко мб
Не цялото дисково пространство ще бъде заето с тези клипове, но ми трябва резерв.
 
От: Нает сървър с 1тб диск

Всички видео стрийминги ли са еднакви???

Говорим за 20-30 секунди на клип, не по-голям от няколко мб
Не цялото дисково пространство ще бъде заето с тези клипове, но ми трябва резерв.
Масово на видео стриим сървърите се слага ограничение на скороста към клиент. Ако имаш 1000 юзъра, които искат вдновременно да теглят нещо, сървъра трябва да ограничава скороата към 1000 ип-та. Отделно ако се качват видеота които трябва да се конвертират, а ако има и някаква функция за оправяне на лартината...
Всичко това значи много сериозни процесори...
 
Стриминага не е бизнес за всеки http://en.wikipedia.org/wiki/Streaming_media#Bandwidth_and_storage

Всичко е в ширината на канала ако хиляда души искат да гледат по едно и също време HD вудие са нужно 7 гигабита гарантиран канал което означава 10 гигабита дедикейтед порт им сметка във викито там ги дават 10 мегабита на секудна за хд на потребител (има и сметки)


ПП. От изброените компании бих избрал Делта защото имат една от най добрите мрежи - доста влагат в мрежово оборудване и обслужват други сайтове с висок трафик (ако потрябва сървър на 10 гибита пиъринг могат да го осигурят) НО Качествен стрииминг за много посетители и евтино са несъвместими думички... за начало ще стигне някой беисик сървър но стане ли посещавано ще трябва Bandwidth и става дебело...
 

Горе