Най-добрия приятел на Предприемача

N.JELQZKOV

New Member
Стига с тая политика в офтопика. Видях, че няма подобна тема, а на мен животните са ми слабост. Хайде показвайте кой каквото има: кучета, котки, папагали, влечуги, кози, крави и т.н. :)
 
Последно редактирано:
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Хубава тема, колега. Немските овчарки са супер, много възпитани и умни кучета. След време съм се навил да си взема американски булдог. Смятам, че кучетата изграждат много здрава връзка с хората, които съжителстват - още един член на семейството.
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Хубава тема, колега. Немските овчарки са супер, много възпитани и умни кучета. След време съм се навил да си взема американски булдог. Смятам, че кучетата изграждат много здрава връзка с хората, които съжителстват - още един член на семейството.

Преди да се роди малката и аз бях много надъхан за Американски булдог. Отказах се, защото щяха да станат прекалено много. :D
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Черен лабрадор (се води, но според мен е мелез, защото е някак по-висок и издължен в сравнение с други, които съм виждала от породата му)- Аксел.
Ще стане на две години сега октомври месец.
Преди време бях пуснала тема, защото имах проблеми с един съсед, но нещата отминаха и вече всичко е наред.
Много е добричък, игрив, скоклив и крайно незлоблив. Преди няколко седмици му беше първият "файт" не по негова вина с един голдън и беще доста понахапан, и преди няколко дни случайно го срещаме пак, Аксел е пуснат, но аз не виждам в далечината кое е кучето. Само че моят плътно до мен и отдалече много ловко го избегна. Оня пак се пробва да ръмжи, и беше готов да му скочи, но отминахме бързичко. Има и един малък питбул, който редовно защитава и пак страшно ме изумява добрата му душичка ...
И така. Обичам го много. НО определено се гледа по-трудно от дете. Чакам да се видя в пари, за да му намеря дресьор, но ... толкова не ми се иска да ми го тормозят и удрят, че не знам ...

064.jpg
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

моята 10-годишна овчарка, вече я болят задните крака лед по-дълга разходка. трябва да започна да давам хапчета нещо за ставите, че иначе...

някой има ли опит да даде съвет?
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

AMOUN най-добре се консултирай с ветеринар. Първото нещо, което ми идва на ум са таблетки калций, но най-добре говори с лекар защото проблема може да не е в костите, а в мускулатурата. Моята я бях пускал на 12 годишен мъжкар и пак по същия начин, както при тебе не го държаха задните крака. След малко игра и почваше да накуцва и да ги влачи. Възрастта си казва думата.

Иначе Cassiopeia можеш да го дадеш на обучение, без никакви притеснения. След месец, два ще е пушка. Тук при нас базовото обучение върви около 200-300 лева. Говорим за команди като седни, легни, ела тук, не, да го научат да не се дърпа при разходка и т.н. Не вярвам сериозна фирма за обучение на кучета да си позволява да ги бие и рита. Моите съм ги учил сам и нямам проблеми, но има хора, които нямат времето и търпението и за тях най-добрия вариант е да го дадат на друг. При нас в градския парк се бяха формирали разни групички, правеха си срещи, имаше дори нещо като безплатни семинари за начално обучение и т.н. Аз не ходя по такива места защото моята е много агресивна, но ако при теб има подобни сбирки можеш да пробваш и там. ;)
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Благодаря ти Желязков :| Аз преди време се бях почти уговорила с един младеж за 150 лева, в мое присъствие (което предполага, че няма да позволя някакво лошо отношение), остана до второнареждане като имам пари, защото не са едно и две. До тогава се моля за добро на самото куче, да не се отклонява прекалено, за да не му се случи нещо лошо! Иначе освен грижите е много приятно, че човек среща и много нови и готини хора покрай разходките и ... си е разнообразие :)
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

моята 10-годишна овчарка, вече я болят задните крака лед по-дълга разходка. трябва да започна да давам хапчета нещо за ставите, че иначе...

някой има ли опит да даде съвет?
Аз имам за съжаление. На моя кучак му давам рибено масло, бирена мая, шиладжит мумийо, мултивитамини, неуробекс. Правят се почивки и пак. Черупки от яйца запичай във фурната и да рупа. Храната е най - важна - риба, хрущяли задължително. Гранули рядко му давам. Разходките кратки да не се уморява и така.
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Ами, освен да Ви представя и моята калпазанка, друго не виждам :)

Виж файлът 11873Виж файлът 11874Виж файлът 11875

stefanb: а, защо запичаш черупките ? Аз на моето зверче му ги давам сурови (така ми казаха ветеринари, и други мои приятели)
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Ами, освен да Ви представя и моята калпазанка, друго не виждам :)

Виж файлът 11873Виж файлът 11874Виж файлът 11875

stefanb: а, защо запичаш черупките ? Аз на моето зверче му ги давам сурови (така ми казаха ветеринари, и други мои приятели)

Не работят прикрепените файлове, качвайте ги някъде
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Само при мен ли не се виждат прикрепените снимки?

Z7d4ZFN.jpg



и като кликна на "Прикрепен файл"


Dp7qX7r.jpg
 
От: Най-добрия приятел на Предприемача

Да, и при мен е така. Вече се обедих, след поста на колежката Мая Тодорова. Щом кликла на "Прикрепен Файл" и изписва:
Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
 
От: Re: От: Най-добрия приятел на Предприемача

Работят бе, аз ги виждам. :) Сладко кученце. ;)

Блинки е фикснал проблема само за него си, а ние да гадаем изображения :D
 

Горе