Най-доброто онлайн банкиране?

emil_vlkv

Member
Според Вас коя българска банка предлага най-добро онлайн банкиране. За да бъде определено като добро: 1. Сигурност 2. Лесно разбираема система за ползване (все пак не всички, особено в бг, са наясно с IT сектора) 3, Външен вид, дизайн.

Чувал съм много хубави думи за Уникредит, донякъде и за ДСК.
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Аз съм доволен от ProCredit
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Ел. банкиране трябва да се разглежда от гледната точка на счетоводител, не от IT. За IT-тата си има back-end . Най-разпространените в БГ са FlexCube и DAIS eBank, вече кой с какъв интерфейс ще си го плесне е въпрос на брандинг и маркетингови изгъзици. Сигурност - всички са на едно ниво.

А специално тия двете, за които "си чул" хубави неща използват един и същи продукт, само с различно визуално оформление, по-горе ти казах причината.
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Аз съм ползвам онлайн банкирането на ЦКБ и също съм доволен, макар, че не ми се е налагало кой знае колко често да нареждам парични преводи. Изисква електронен подпис обаче.
 
От: От: Най-доброто онлайн банкиране?

Ел. банкиране трябва да се разглежда от гледната точка на счетоводител, не от IT. За IT-тата си има back-end . Най-разпространените в БГ са FlexCube и DAIS eBank, вече кой с какъв интерфейс ще си го плесне е въпрос на брандинг и маркетингови изгъзици. Сигурност - всички са на едно ниво.

А специално тия двете, за които "си чул" хубави неща използват един и същи продукт, само с различно визуално оформление, по-горе ти казах причината.

Днес ще проверя DAIS eBank.
Иначе относно интерфейса ... над 30 % от потребителите са жени. За голяма част от тях най-важно е "брандинга и изгъзицата". Така че си е от значение пак. :)
 
От: От: Най-доброто онлайн банкиране?

Днес ще проверя DAIS eBank.
Иначе относно интерфейса ... над 30 % от потребителите са жени. За голяма част от тях най-важно е "брандинга и изгъзицата". Така че си е от значение пак. :)

Да бе :D Ще ги питам тия "вулва хипнотика" дали ще гледат брандинга , ако трябва да извадят извлеченията по месеци на 15 различни банкови сметки в експортов формат, за да си направят равнение на салдото, щото някъде им се губят 1,56 лв и 5 данъчни им стоят на главата всеки ден да ги питат що не им излиза ДДС-то. Явно за Вас ел. банкиране ще е повече лукс, отколкото начин на работа.
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

аз съм на фибанк и съм доволен. Банкирам с токен и е удобно и сигурно.

аз ще говоря от името на потребител, на мен най- ми харесва на първа инвестиционна с токенчето мога да преведа пари от всяка машина имам и на ДСК сякаш при тях от гледна точка на сигурност е най - сигурно, но както казах на мен ми допада първа инвестиционна.
 
Аз съм доволен от банкирането на Райфайзен. Активирал съм SMS потвърждението, да няма изненади, SMS уведомления, когато има движения по сметките. Удобно ми е, но нямам опит с други платформи за онлайн банкиране, така че не бих могъл да направя адекватна съпоставка.
 
От: Re: Най-доброто онлайн банкиране?

Аз съм доволен от банкирането на Райфайзен. Активирал съм SMS потвърждението, да няма изненади, SMS уведомления, когато има движения по сметките. Удобно ми е, но нямам опит с други платформи за онлайн банкиране, така че не бих могъл да направя адекватна съпоставка.

За колко време става прехвърлянето на средства между собствени сметки?
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Райфа имат много добро банкиране, между собствени сметки става веднага, НО!!! не в неработни часове
Примерно на жената на ДСК- става дори и в събота и неделя, казват че и на сосиете е така.
Но при Сосиете преводи над 10 000 ходиш до клон да ти го разрешат?!?!?
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Де, да беше 10 000. Моят лимит в СЖ е 4 000, при което трябва да се вдигна до банката да кажа "здравейте, аз съм" и тогава го правят...
 
Верно ли това за лимитите????
за пореден път поредната педер.астия в БГ банките. Ще се дигам да ходя на майка им в ГЗ след като съм се логнал с подписи/токени/кодове/пароли/смс-и и тн. за мижави 4 000 лв.....
ДЕПМ, 4 000 в бизнеса са пари за семки.....
 
От: Re: Най-доброто онлайн банкиране?

Верно ли това за лимитите????
за пореден път поредната педер.астия в БГ банките. Ще се дигам да ходя на майка им в ГЗ след като съм се логнал с подписи/токени/кодове/пароли/смс-и и тн. за мижави 4 000 лв.....
ДЕПМ, 4 000 в бизнеса са пари за семки.....

Остави бизнеса. Един свестен депозит в банка не може да се направи. Трябва да отида до гишето на крак ще кажеш ще прехвърлям 1 милион долара. :)
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Последният път като проверих (преди седмица) годишната лихва на отвореният им депозит беше 1 %. :D :D
И се опитаха да ми пробутат един нискорисков фонд с около 3 %.
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

В случая не знам до колко ще успея да се изкажа по темата обаче за мен лично е много важно да се виждат преводите и тегленията респективно и то веднага след като са направени. Пример мога да дам когато си регистрирате paypal акаунта с прословутия код за активирането на картата която връзвате. Регистрирал съм 2 мои карти една на FiBank и една на ДСК и при двете банкирания стана мигновенно, за разлика от UniCredit регистрация на картата събота вечер кода го получих вторник сутрин ... FAIL. Подобно ми е положението при Пиреос с тегленията (само от банкомат имам досег там) в най-добрия случай теглиш сутринта и вечерта вече го има в електронното иначе на другия ден. За мен е важно да се вижда постоянно какви преводи са станали и затова в крайна сметка е електронно (за да е бързо) така, че ПЛЮС за ДСК и ПИБ и МИНУС за Уникредит и Пиреос.
 
От: Най-доброто онлайн банкиране?

Аз ползвам на Уникредит и съм много доволен. Лесно се борави и транзакциите ги отчита много бързо.
 

Горе