Накъде емигрират милионерите по света?

RealMoney

Well-Known Member
chart-millionaire-migrants.jpg


20170227_mills2.jpg


20170227_mills1.jpg
 
Що така, бе? Нали в Турция Ердоган прави хубави неща!
 
Нормално, да искаш да идеш в Канада. За малко пари ще вземеш много земя, с езеро, с река, с остров и природни богатства като гори и минерали и.т.н. , и ще си построиш имение за поколения напред на чистия въздух, не тука да се буташ с мутрягите и апатичната ни администрация...
 
Вискяре, щото милионерите не са овчото население, което е или малоумно или няма възможности, точно по тях може да се усети къде как и какво. Щом казват САЩ, Канада и Нова Зеландия, значи това е....интересно, че и от Франция бягат, което за мен не е изобщо добър признак какво ще става там.
 
Що така бягат от BRICs, нали беше новият колос :D
Явно доста от тях бягат в ОАЕ. Прекрасна страна, където "наказателното право" предвижда убиване с камъни, бичуване и линчуване. Където можеш да си купиш роби и робини, и където като цяло огромното мнозинство от да ги наречем гастарбайтери, често имат статут, който само дето не е легализирано робство, но иначе се доближава до този на класически "одухотворени предмети".
 
Явно доста от тях бягат в ОАЕ. Прекрасна страна, където "наказателното право" предвижда убиване с камъни, бичуване и линчуване. Където можеш да си купиш роби и робини, и където като цяло огромното мнозинство от да ги наречем гастарбайтери, често имат статут, който само дето не е легализирано робство, но иначе се доближава до този на класически "одухотворени предмети".
Да бе да се чудиш, що десетки милиони хора ходят там всяка година, и десетки милиарда се инвестират всяка година ...
 
Аз лично, като човек живял 3 години в арабска държава съм доста учуден. Парите не са всичко и ОАЕ пък не е пъпа на света. Според мен това са хора от арабски произход които отиват там. Или пък е нещо фиктивно за данъци и.т.н., не може сериозно някой да се набута на тези рестрикции и климат.
 
интересно, че и от Франция бягат,
Явно не си чел какви данъци плащат богатите там.
За ОАЕ и на мен ми е шантаво, но ние сме с християнски мироглед и турско наследство. За богат човек, пък и мюсюлманин, вероятно бизнес климата е добър.
И там, че даже и в Израел, гастарбайтерите от Филипините и близки държави са със статут на роби.
 
Интересно ми е какви са врътките за НЗ. Щото там много обичат пристигащите, стига да покажат закупен билет за връщане. :D
Инак и България има нормативни възможности за привличане на милионери.
 
Ми има си програми, аз съм гледал за Канада, купуваш еди какво си или показваш еди какви си пари и си вътре. А за данъците те и в Швеция са големи, 30 процента данък дивидент има, но не съм чул да бягат.
 
Да бе да се чудиш, що десетки милиони хора ходят там всяка година, и десетки милиарда се инвестират всяка година ...
Това, че се инвестират десетки милиарди, съвсем не значи, че са цивилизована държава. На инвеститорите баш им дреме колко жени са убити с камъни или колко филипинци и индийци като свършат работния ден ги натикват в килии. Въобще това, че една държава е богата не значи автоматично, че трябва да е за пример и да примираме от възхищение.

Аз съм много далеч от правозащитник (да не кажа, че с тях имам диаметрално противоположни възгледи и разни като БХК ми се ще да ги "поздравявам" по пернишки), но бичуването с камшици и убиването с камъни ми идва too much. А инвеститори, които инвестират в такава страна и съответно непряко подпомагат варварщината по този начин, трябва да бъдат разследвани и преследвани от властите в Европа и САЩ. Вие бихте ли се кефил на КНДР, ако утре там инвестират 100 милиарда? Двойни стандарти на макс! Цяла Европа може да налага санкции и бойкоти на Беларус, че полицията попилява чат-пат разни вагабонти, но ОАЕ и Саудитска Арабия им се възхищаваме, инвестираме, че и ги въоръжаваме....
 
Това, че се инвестират десетки милиарди, съвсем не значи, че са цивилизована държава. На инвеститорите баш им дреме колко жени са убити с камъни или колко филипинци и индийци като свършат работния ден ги натикват в килии. Въобще това, че една държава е богата не значи автоматично, че трябва да е за пример и да примираме от възхищение.

Аз съм много далеч от правозащитник (да не кажа, че с тях имам диаметрално противоположни възгледи и разни като БХК ми се ще да ги "поздравявам" по пернишки), но бичуването с камшици и убиването с камъни ми идва too much. А инвеститори, които инвестират в такава страна и съответно непряко подпомагат варварщината по този начин, трябва да бъдат разследвани и преследвани от властите в Европа и САЩ. Вие бихте ли се кефил на КНДР, ако утре там инвестират 100 милиарда? Двойни стандарти на макс! Цяла Европа може да налага санкции и бойкоти на Беларус, че полицията попилява чат-пат разни вагабонти, но ОАЕ и Саудитска Арабия им се възхищаваме, инвестираме, че и ги въоръжаваме....
Ти правиш ли разлика между Риад и Дубай или просто си пишеш свободни съчинения?
 
Не знам какво толкова се чудите - големите пари са бързо подвижни, и ако надушат несигурност, политическа криза и риск, който е над допустимият толеранс си тръгват ... винаги се търгува политическа сигурност срещу несигурност.
 
Аз лично, като човек живял 3 години в арабска държава съм доста учуден. Парите не са всичко и ОАЕ пък не е пъпа на света. Според мен това са хора от арабски произход които отиват там. Или пък е нещо фиктивно за данъци и.т.н., не може сериозно някой да се набута на тези рестрикции и климат.
В коя арабска държава си живял? Защото между ОАЕ и която да е друга има разлика от земята до небето.
 
И ква е точно разликата - жега, пясък, населението едно и също. Това, е има малко повече климатици и хубави коли на глава на населението нищо, ама нищо не променя, освен разбира се ако там си намерил реализацията си и другаде не те искат. Не мога да разбера нашите какво се тълпят да ходят до Дубай на шопинг и на плаж, сякаш ние в Европа плажове нямаме и шопинг центрове. Мечтата на БГ кифлата - бял мерцедес да я преследва, ама после има сълзи.....
 
Не знам кой луд ще отиде да живее в ОАЕ, сигурно заради нулевите данъци, иначе е супер гадна работа - почти всичко е гадно като цяло, понеже съм бил и в Дубай и в Абу Даби и в Шарджа. Изкуствена работа е всичко, особено абу даби - настроени са неща, дето никой няма и само забрадки, мръсно, пясък и жега :D
Става да направиш бързо пачка и да се изнесеш в някоя нормална държава
Арабските страни изобщо са дъното
 
Набързо да се опитам да ти припомня: ОАЕ ако не бъркам са безмитна зона. Освен това няма данъци. Липсва и престъпност - с тези наказания е резонно...
А за Франция - може да попитаме руснака Жерар Депардийо ...
 
Не знам какво толкова се чудите - големите пари са бързо подвижни, и ако надушат несигурност, политическа криза и риск, който е над допустимият толеранс си тръгват ... винаги се търгува политическа сигурност срещу несигурност.
Къде живее милиардерът и къде са му парите - това са две несвързани неща. Единствените мотиви да се мести милиардер е заради по-ниски данъци и за да е по-близко физически с други бизнесмени с които планира да прави бизнес.
От друга страна като сравним тези цифри с общия броя на милионерите в съответните държави, то се вижда колко незначителен е броя на мигриращите.
 

Горе