Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Welder

Active Member
Британците гласуваха за излизане от ЕС. Камерън подаде оставка. Това моментално се отрази на пазарите. Паунда катастрофира здраво. Докъде ще пропадат паунда? Заслужава ли си сега да се пазарува евтин паунд или да се чака? Как всичко това ще се отрази на еврото? Чета, че много инвеститори бягат към щатски долар и йена. Ясно е, че това са първите панически реакции, веднага след референдума. Ясно е и, че някои "акули" ще направят много пари от всичко случващо се. Какви обаче са вашите прогнози за по- далечното бъдеще... седмица, месец, половин година...? Има ли "рецепта" как и ние да яхнем вълната?
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Не само паунда, ами и банките. 4-от най-големите банки в УК са в червено .BARCLAYS, HSBC, LLOYDS, RBS...
Мисля, че няма да се стигне до Брексит и да се надяваме да не се стига.
 
От: От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Не само паунда, ами и банките. 4-от най-големите банки в УК са в червено .BARCLAYS, HSBC, LLOYDS, RBS...
Мисля, че няма да се стигне до Брексит и да се надяваме да не стига.

И как го мислиш това когато референдума мина, а Камерън подаде оставка?
 
От: От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

И как го мислиш това когато референдума мина, а Камерън подаде оставка?

Да си чувал за член 50 от Лисабонския договор?
В него ставя дума, че някоя от страните членки или самата Великобритания трябва да пожелае напускането, в момента Камерън го няма и според теб ЕС ще иска ли доброволно да се махне УК?
Също така отцепване на Шотландия при евентуално напускане?
Ами последиците за икономиката?
Паунда?
Да се надяваме да не минат през парламента...
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Вчера продадох EUR/USD на 1.13555, сега е на 1.1115..., петрола и той рязко надолу 6%
 
Последно редактирано:
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Този договор е за процедури и ратификации, а не за колективно разрешение за напускане на някоя страна. Този договор урежда именно доброволното напускане и последващите преговорите по редица търговски и икономически въпроси - това няма никакъв задължаващ характер към УК, ако тя не иска. После тези преговори трябва да бъдат ратифицирани от всички в ЕС. А това че Шотландия иска се цепи, последиците за икономиката, паунда и т.н и т.н. е за сметка на народа им - няма да се намери, никой да застане срещу референдумът защото ще бъде изоран - защо според теб Камерън подаде оставка?
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Член 50
1. Всяка държава-членка може да реши, в съответствие със своите конституционни изисквания, да
се оттегли от Съюза
Има още 4 алинеи по този член, но този е съществения. Никъде не става ясно от кого трябва да тръгне напуснето, а в момента кой ще лансира това?
Лансирането на член 50 ЕВЕНТУАЛНО ще се случи от следващия премиер, на интервюто Камерън каза, че няма да го задейства.
Нека бъдем и малко реалисти...разликата мисля, че беше към 1 милион (може и да се бъркам) как тази малка разлика може да променя бъдещето на страната за десетилетия напред?
Разликата просто е много малка и не трябва да се взима толкова сериозно решение на тази база.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Над милион разлика от 33 милиона гласували е малка разлика? Не трябвало да се взима толкова сериозно решение на тази база? Ти направо уби демократичният им избор. Който и да дойде ще трябва започне процедурите, а от друга страна ЕК няма търпение да сложи унищожителните условия да накаже популизма - УК потегли по пътя, при които няма връщане ... да се готви УК за вътрешно разцепление ... До няколко години Шотладния и Св. Ирландия ще са в ЕС. Само ми е чудно какво ще стане със ситито, т.е. там е силата на Англия - в Лондон и ситито им, но няма незаменими неща.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

аз пък купх злато на 1250, ама малко, не съм яхнал вълната деа, щото тп-то ми беше ниско, а не над 1350..

аз от 5 месеца само на тия три отметки си отварям сделки - 1200, 1250, 1300 - нема кво да се хабя :D
паунда и еврото не съм ги барал, щото не се знаеше нищо, немаше нужда да се рискува
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Ами да за такава голяма крачка този милион от 33 е твърде малък. Пенсионери и неуки, които си мислят, че ще им е много добре без ЕС.
Прекалено е сериозно положението и парламента трябва да направи нещо. Вече се вижда какво ще стане при официално оттегляне...големи компании се готвят да напускат вече.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Решението минава както и да го гледаме и факта, е че в близко бъдеще Великобритания няма да е част от ЕС. Трябва да видим как ще се отрази на нашия бизнес с техния пазар, за жалост това беше супер пазар
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Паниката е излишна,но някой я създава за да спечели....
Брексита не е апокалипсис нито за УК,нито за ЕС.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Паниката е излишна,но някой я създава за да спечели....
Брексита не е апокалипсис нито за УК,нито за ЕС.

То, че не е апокалипсис не е :) Ама ще ни обърка бизнеса
 
От: От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

аз пък купх злато на 1250, ама малко, не съм яхнал вълната деа, щото тп-то ми беше ниско, а не над 1350..

аз от 5 месеца само на тия три отметки си отварям сделки - 1200, 1250, 1300 - нема кво да се хабя :D
паунда и еврото не съм ги барал, щото не се знаеше нищо, немаше нужда да се рискува

Да ти кажа "играх" EUR/USD на пълен риск (което не е особено препоръчително), но както се вика "вътрешен глас" ми подсказа, че, ще изберат изхода слабообразовани англета...
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

А според вас какво е редно да се купи или продаде в момента?
Вътрешния ми глас говори да купувам GBP/USD, ама познанията са ми далеч по-малки, че да се доверявам на вътрешния ми глас.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Много зависи от начина ти на търгуване... дали търсиш дългосрочна инвестиция или бърза печалба... лично аз играя основно EUR/USD, защото правя бързи отваряния и затваряния, в рамките на деня правя около 2 максимум 3 бързи продай/купи или купи/продай спрямо тренда и спирам при приход +100/150 BGN
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

100/150 BGN дневно, явно имаш ресурс ;)
Не търгувам, още се уча.
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Извинявай, че любопитсвам, но каква сума трябва да се завърта, долу-горе, за да спечелиш тази 150лв?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Ми сравнително нисък ми е маржина 300-500 BGN (между 5-10% от общите средства) по средно 2-3 търгувания на ден при затваряне на +50, са ти 100-150 BGN
 
От: От: Накъде ще тръгнат пазарите след BREXIT?

Извинявай, че любопитсвам, но каква сума трябва да се завърта, долу-горе, за да спечелиш тази 150лв?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Ми когато реших да се "престраша" преди 2 години някъде започнах с 1500 BGN общо средства и същия маржин 5-10% от общата стойност и правих по 2-3 купи/продай или продай/купи за по 20-30 BGN на ден, сега след като се понатрупаха средства си запазих стила на търгуване, но просто се вдига сумата на маржина, който като процент си остава същия..., мисълта ми е, че не е казано, че трябва вкараш лудите пари... ами може да тръгнеш и със сравнително постижима сума от 1000-1500 лв, но трябва да играеш със малък маржин и да си търпелив... парите няма да завалят като по филмите, иска се търпение.

П.П.

Не твърдя, че моят метод е най-печелившият, но всеки сам си изработва стратегията и аз съм доволен от своята :)
 

Горе