Направихте ли балконите?

тео

Well-Known Member
По стечение на обстоятелствата останах без техника под ръка вкъщи през празниците и взех, че направих балконите. Петунии, сакъзчета, ягоди, сандък с подправки и разни зелени нецъфтящи - папрати, мечове, дуфенбахии. И няколко нови, дето не им знам имената и нравите :). Целия съм в пръст, имам кални вади по лицето, но съм толкова шастлив, все едно съм направил 10 сайта :D
Та докъде сте с балконите и цветята? Нещо ново садено тая пролет? Някоя нова идея?
А, да, кога ги поливате - сутрин или вечер? Години поливам сутин, че единия балкон е северо-западен и следобед е ад, но се чудя дали няма да им е по-добре на цветята ако ги квася вечер?
 
От: Направихте ли балконите?

ъъъъ цветя? Приятелката гледа някви зелении, обаче малко ми остава да ги фърля през прозореца. Дразнят ме нещо.
 
От: Направихте ли балконите?

Мен ме успокоява, пък и радва окото. И много завиждам на хората с дворове... Няма да ми излиза мотиката от ръцете :D
 
От: Направихте ли балконите?

Пък и винаги могат та станат за салата ако няма друго посреднощ :)
 
От: Направихте ли балконите?

Аз една година се опитах да отгледам едни калдаръмчета, обаче не ми се получи и подарих всичките сандъчета и саксии на леля ми.
 
От зеленажите само лозе гледам, че през зимата времето е пивко, а нищо не е по-добро от домашното винце. Ама не на балкона, естествено.
 
От: Re: Направихте ли балконите?

От зеленажите само лозе гледам, че през зимата времето е пивко, а нищо не е по-добро от домашното винце. Ама не на балкона, естествено.

От "полезните" растения съм гледал какво ли не, но с доста посредствени резултати. Към неуспехите мога да отнеса всички големи зеленчуци - домати и краставици (пипер също не става, но люти чушлета раждат много) - не могат да се гледат на балкон. Три години какви ли не сортове тествам (за ужас на жена ми) и не ще. Да съм откъснал общо 3-4 домата. Иначе подправките виреят та се късат. Несравнимо е да правиш салата или кюфтаци с току що откъснато зелено. Само магданоз не съм гледал (което е идея за тази година).
 
Re: От: Re: Направихте ли балконите?

От "полезните" растения съм гледал какво ли не, но с доста посредствени резултати. Към неуспехите мога да отнеса всички големи зеленчуци - домати и краставици (пипер също не става, но люти чушлета раждат много) - не могат да се гледат на балкон. Три години какви ли не сортове тествам (за ужас на жена ми) и не ще. Да съм откъснал общо 3-4 домата. Иначе подправките виреят та се късат. Несравнимо е да правиш салата или кюфтаци с току що откъснато зелено. Само магданоз не съм гледал (което е идея за тази година).

Всеки път като отида да купувам чушлета и си мисля как ще насадя и все ми бяга от главата. Догодина мисля да ги пробвам. А наистина от тези, които съм опитвал, доста добре стават по балконите.
 
От: Направихте ли балконите?

Гледам има мераклии за мотика.Имам една оферта за сезона на мотиките.Стая с изглед към морето и от всички номера мотики налични,която му е на сърце нея да ползва :).

А и един голям орех има под него е софрата.
 
От: Направихте ли балконите?

Мотиката е удоволствие, когато не е робия или оцеляване. И си преди 60те ... :D
 
От: Re: От: Re: Направихте ли балконите?

Всеки път като отида да купувам чушлета и си мисля как ще насадя и все ми бяга от главата. Догодина мисля да ги пробвам. А наистина от тези, които съм опитвал, доста добре стават по балконите.

Не е късно да си вземеш разсад или тъкмо пресадено в саксийка. По пазарите е пълно сега.
 
От: Направихте ли балконите?

Никой не е споменал робия.
Само да уточня ако наистина излезе някой мераклия ще трябва да купя мотиките :).
За момента не са налични иначе дворче има прилично само мераклии да има :)
 
От: Направихте ли балконите?

Тео, аре стига с тоя ферм вайл. Нмоем ви наспогнем на мотики деад:)(
 
От: Направихте ли балконите?

Тео, аре стига с тоя ферм вайл. Нмоем ви наспогнем на мотики деад:)(

Да бе, ти мойш ли сравни цъкането на мишока с мачкането на прегоряла оборска тор? Несравнимо е!
 
От: Направихте ли балконите?

Да бе, ти мойш ли сравни цъкането на мишока с мачкането на прегоряла оборска тор? Несравнимо е!
Аре и ти разтягаш едни лукуми. Жена ти те е погнала да насадиш мушкатото и вече се изкара ебаси ботаника:mrgreen:
 
От: От: Направихте ли балконите?

Аре и ти разтягаш едни лукуми. Жена ти те е погнала да насадиш мушкатото и вече се изкара ебаси ботаника:mrgreen:

Няма го АМОУН и ти е скучно май :) Пробвай другаде :)
 
От: Направихте ли балконите?

Мен ме успокоява, пък и радва окото. И много завиждам на хората с дворове... Няма да ми излиза мотиката от ръцете :D
А идеално идваи ... всичко имам мотики, лопати, търмъци само трябва да ги намеря къде са и малко от прах да ги позачистим, цяла градина имаш на разположение.
 
От: Направихте ли балконите?

Мен ме успокоява, пък и радва окото. И много завиждам на хората с дворове... Няма да ми излиза мотиката от ръцете :D

Понеже си взехме апартаментче с жената, тая година решихме да понакичим прозореца с петунии (нямаме и тераса дори...) За сега цъфтят добре, лошото е че сме на 10-тия етаж и вятъра май ще им е*е ма*ката... :(

Иначе си търся двор някъде около Софията (под наем или ипотека), да е около декар... Ако някой има някакви оферти нека свирне... :)
 
От: Направихте ли балконите?

Аз за други балкони се сетих деба...
Не думай....БТВ, балконите за които си се разгонил...и на мен ми мина това през рапона, но определено не се вписваам в хардкор представата ти за тези балкони за които настойчиво пропагандираш...
Може би бин сподели някои подробности по темата ...
 

Горе