Направо съм бясна - Днес Адсенс блокира профила ми за невалидни кликове.

anibani

New Member
Да, направо съм бясна, защото не очаквах, че съществуват хора, които биха навредили на някой. Аз съм човек, който не бих сторила нищо лошо, но явно хората са други.

Днес Адсенс блокира профила ми за невалидни кликове. От 2009 г съм с този профил и нямам 1 провинение. Най -фрапиращото е , че доброжелател ми пълни фб страницата, която е закачена за сайта. По принцип в нея на ден влизат по 50 човека, но за часове влязоха 700, което е нереално при положение, че трафика ми е същия. Целта е да ми бъде блокиран фб профила, друго обяснение нямам.

Убедена съм, че е човек от форума, не го знам кой е, но има хора, които знаят сайта ми и не виждам причина да започнат атака срещу мен
 
От: Направо съм бясна

"но за часове влязоха 700" къде влизат тези във ФБ страницата или в сайта ти? "Убедена съм, че е човек от форума" винаги има и др. обяснение, но за това е хубаво никой да не ти знае сайта.
 
От: Направо съм бясна

Във фб страницата и бройката продължава да расте. Махнах я от сайта. Да, хубаво е да не ми знаят сайта, но съм предлагала безплатни публикации на хора от форума в него
 
От: Направо съм бясна

Аз, нещо не можах да схвана как така ти банват профила в адсенс за невалидни кликове, и какво общото с това, че някой ти прави фенове?
 
От: Направо съм бясна

Аз, нещо не можах да схвана как така ти банват профила в адсенс за невалидни кликове, и какво общото с това, че някой ти прави фенове?

атака по всички фронтове :)
 
От: Направо съм бясна

Аз, нещо не можах да схвана как така ти банват профила в адсенс за невалидни кликове, и какво общото с това, че някой ти прави фенове?
Вероятно адсенс мислят, че феновите се агитират да цъкат на рекламите, въпреки че в малко трудно да се докаже, че ако имаш много фенове те задължително трябва да цъкат на рекламите. Ами те преди да ти го блокират, имаш ли увеличени кликове? Не вярвам адсенс да гледат само ФБ и да блокират акаунти, въпреки че аз съм се занимавал с адсенс само 30 минути и се отказах.
 
От: Направо съм бясна

Вероятно адсенс мислят, че феновите се агитират да цъкат на рекламите, въпреки че в малко трудно да се докаже, че ако имаш много фенове те задължително трябва да цъкат на рекламите. Ами те преди да ти го блокират, имаш ли увеличени кликове? Не вярвам адсенс да гледат само ФБ и да блокират акаунти, въпреки че аз съм се занимавал с адсенс само 30 минути и се отказах.

Не, едва ли гледат ФБ, а и няма как да видя дали имам увеличени кликове, защото не мога да вляза в профила в Адсенс
 
От: Направо съм бясна

Предполагам, че няма случайни неща. Нали преди няколко дни имаше такова предложение, да се събарят сайтове, може този образ да е почнал да действа, за да покаже, че може да се прави.
 
От: Направо съм бясна

Имал съм страници, които растат с по 20000 човека на ден, така че не се притеснявай, може просто да е станала вирусна. А последните месеци много хора изгоряха с адсенс, така че не си единствена и е възможно да не е недоброжелател, а да си е просто адсенс. Това, че профилът ти е стар, няма абсолютно никакво значение.
 
От: Направо съм бясна

А бе адсенса си банват на общо основание акаунти, които рекламират в сайтове с голям ФБ трафик. и аз го изядох това дърво преди няколко месеца с огромния CTR между 0.5 и 1.5%.
 
От: Направо съм бясна

И тая далавера с фейс-трафа ще умре...да видим след това :)

мммм да рекламодателите се сърдят че рекламите са в горната част на екрана и потребители кликат неволно а не по интерес и собствено желание!

но това според мен не би трябвало да е проблем все пак нали са си живи хора в крайна сметка
 
От: Направо съм бясна

И тая далавера с фейс-трафа ще умре...да видим след това :)
Да бе, социалните мрежи ще умрат, знаеш ли кога :lol:
 
От: Направо съм бясна

Аз имах Адсенс акаунт от 2010 г. При онлайн посетители от 3-4 ...един ден гледам онлайн 150 . Влизам в Адесенса и гледам само за час над 80 клика. Блокирах по ИП и веднага писах на супорта на Адесенс. И какво стана...след ден ми блокираха акаунта за невалидни кликове. Писах им пак че не съм аз, изпратих им от кое ИП е била атаката...а те своето си знаят...
Безсмислено е да очакваш от тях снизхождение...забравяш за този акаунт и след време си откриваш нов.
 
От: От: Направо съм бясна

Да бе, социалните мрежи ще умрат, знаеш ли кога :lol:

Нема да умрът ссоциалните мрежи, тоест СОЦИАЛНАТА МРЕЖА (щото тя дефакто е една), а ще умре далаверата с трафа - ментетата фейсбук страници
 
От: От: Направо съм бясна

Нема да умрът ссоциалните мрежи, тоест СОЦИАЛНАТА МРЕЖА (щото тя дефакто е една), а ще умре далаверата с трафа - ментетата фейсбук страници
И как по-точно ще умрат бе гений. Какво значи "менте" фейсбук страница? Колкото и да орежат трафика, пак ще вкарваш повече от фейсбук, отколкото от мизерния гугъл. И социалните мрежи са повече от една, от пинтерест също се кара добър и качествен трафик, примерно. Фейсбук според мен има поне още 5-6, ако не и 10 години активен живот. Докато някой измисли нещо друго. Да се задържат така нещата 10 години, пък после ако трябва няма да работим :lol:
 
От: Направо съм бясна

Менте значи, че феновете са придобити не по естествен път :wink:
 
От: Направо съм бясна

И аз се чудя кога ще ги изплющят, тогава ще се почне с едни сълзливи теми, че фейсбука загивал и тн.
// не злорадствам или се заяждам, ама е кофти да ми излизат голи п*тки без да съм харесал каквото и да е
Менте значи, че феновете са придобити не по естествен път :wink:
 
От: Направо съм бясна

Аз па изобщо не го ползвам това чудо, олицетворение на комплексарщината в нета :D
Но редбръм в частта си, че ще са актуални още дълго време е прав, най-малкото защото много отдавна хората са станали социопати и търсят начини да компенсират този факт чрез подобни портали. Навън, офлайн могат да се засечат и "здрасти" да не си кажат, да не се погледнат дори, но в мрежата са първи приятели и винаги споделят едно мнение :D И най-важното е, че имат много приятели ахахахахах :lol:
 

Горе