Настройване на статична заглавна страница

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Имам 2 сайта, при които буксувам при настройването на заглавната страница. Става въпрос за следното - Човек като влезе в сайта да вижда постовете от Blog страницата, а началната страница да е Home. И примерно, ако реши да разгледа сайта и вече е приключил и иска да се върне на главната страница, като цъкне в момента страницата Home, адреса се променя на www.sample.com/home, вместо www.sample.com и няма никакви постове.

Пробвах всякакви комбинации в Settings -> Reading, но не се получава. Надявам се да успеете да ми помогнете.
 
От: Настройване на статична заглавна страница

RewriteEngine On
RewriteRule ^$ /blog [L]

Това го бучваш в .htaccess и си правиш един бутон "Home", който да ти води до /home.
 
От: Настройване на статична заглавна страница

Здравей,

сложих го и действително като натисна на бутона Home, адреса не се променя вече, но постовете изчезнаха. В момента настройките в Reading са следните: Front page: Home и Posts Page: Blog.
 
От: Настройване на статична заглавна страница

Поиграх си малко и стана. Премахнах Home страницата и сложих в менюто Custom Page, преименувах я с името Home и сложих линка на сайта. В момента като натисна Home ми показва постовете. Това ли е правилния начин?
 

Горе