Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Nadahan

New Member
Добър ден ,

пише ви един студент от Виена вече 2ри семестър. С времето започнах да осъзнавам , че човек когато започне да живее сам , далеч от семейството си , се стреми не само към духовна независимост , но и финансова. Та така се реших аз да започна нещо , което мисля че може да покрива месечните ми разходи. Та сега накратко да ви разкажа какво съм намислил. Поръчвам кейсове и протектори за смартфони от известен китайски сайт : Aliexpress. Като сравня цените им с тези на тукашнният пазар спокойно човек може да изкара 4-5евро на кейс. Сега съм поръчал само 8 броя пробно. Мисля да ги продавам в австрийския Еbay и местния портал за покупко-продажба. Ако се развият нещата мисля да направя и една страница във Facebook. Така накратко за идеята ми , ако има някой занимаващ се с това и може да даде някакви насоки и маркетинг трикове бих бил много благодарен. Всеки , който мисля че може да ми бъде полезен в едно или друго моля да не се притеснява да го направи под поста или на лично. Пожелавам ви приятен и успешен ден !
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Успех в начинанието. Потърси локални складове за кейсове и други, ще си по на далавера.
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Ако ще купувам на едро от склад , дали не трябва да имам регистрирана фирма ?
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Те от митницата първо ще те попитат за какво са ти толкова много калъфи? Щото ако ще кърпиш бюджета и печелиш по 4 евро от кейс то трябва да продаваш по 90 кейса месечно :) Лично аз съм взимал от складове на едро и без фактура като физическо лице.
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Ако ще купувам на едро от склад , дали не трябва да имам регистрирана фирма ?

Ако собственика на склада е източноевропеец най-вероятно - не :)
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Тук в България е най евтино, нямаш ли някой приятел да ти купи и прати там? К'ви са тия фирми и за какво?!
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Здравей!

Аз също живея във Виена и съм минал по тоя път с кейсове, мейсове и т.н., даже още подавам чат-пат по willhaben.

Нещата, които трябва да знаеш са:

1. От аксесоари за телефони наистина могат да се изкарват пари, но те не са надежден източник на средства, особено ако разчиташ само на тях да се издържаш. Случвало ми се е да за една седмица да продам 20 кейса и после в следващия месец - нищо.
2. Нещата за iPhone най-много вървят.
3. От алибаба съм поръчвал 100-тина кейса, не ти трябва фирма, казваш на продавача да напише, че стойността на пакета е под 36 евро (абе 20 му казваш и готово) и отиваш до пощата и си го взимаш, без митници и чудесии.
4. Ако си решил да продаваш по ebay или да правиш онлайн магазин, ще е добре да си направиш фирма, данъчните душат!

Като цяло ти препоръчвам да си намериш няква работа, колкото да се издържаш, докато учиш, пък на кейсовете да разчиташ за някви пари отгоре. Иначе фирма -> някакъв лендинг пейч (или магазин) -> реклама във фб -> ebay и т.н.

Успех!
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Добър ден , значи ако искам да продавам в еbay непременно трябва да направя фирма така ли ? Имам идеи за онлайн магазин , но ако това само по себе си води до основаване на фирма бих се замислил малко. Не се чувствам достатъчно готов , мисля че за 20 годишен човек това е голяма крачка и трябва да го обмисля много добре. Благодаря за отговорите !
 
От: Начало на интернет търговия с аксесоари за телефони

Ако не искаш данъчните да ти цъфнат на вратата - да трябва да си откриеш фирма. Голяма стъпка, колко да е голяма ?! Като откриеш фирма не хващаш господ за шлифера просто има бумащина която трябва да се отмята навреме за да няма санкции.

Прочети по форумите как се откриват фирми при вас. Това все пак е бяла страна и сигурно има някакви благинки, например в Германия GmbH (ООД) се открива с капитал от 25 000 евро, хората им е пределно ясно, че не може да ги изкараш от раз и затова има mini-GmbH което позволява откриването на фирма с капитал 1 евро и после довнасяш всяка година 25% от печалбата докато не натрупаш 25 000.
 

Горе