Начините за печалба

tonib

Member
Идеята ми е в тази тема е да съберем списък с всички (или поне повечето) начини за печалба от интернет с кратко описание за тях - в какво се състои и има ли смисъл да се занимава с това. Ако на човек му хареса може да си потърси в сайта или в Гугъл.

Та... Ето ги и начините (вие ще допълните с други)

Афилейт маркетинг/Affiliate marketing - Продавате дадени продукти за някоя фирма като взимате комисионна за това. Добри пари се вадят стига да вложите повече труд. Повече информация има във форума.

DropShipping - Много е близко до афилейт маркетинга. Просто цъкнете на линка там всичко е обяснено.

AdSense/Easytrader - Едва ли има нужда от обяснение, но все пак... Плащат ви за всеки клик върху тяхна реклама във вашия сайт. При по-голяма популярност на сайта се вадят добри пари. Най-популярната и препоръчителна за използване програма от този вид е AdSense.

AdBrite - Чрез този сайт (и не само, но този е най-добрия - лично мнение) можете да публикувате "обяви" с места за реклама из сайта си. Даден рекламодател намира сайта ви, харесва го и ви плаща желата от вас сума за реклама. Цената определяте вие, така че парите са колкото решите (в рамките на разумното).

GPT R/C/P/S и т.н. - Плащат ви по няколко цента за да R read-четете реклами; C-click-кликате на реклами; P-post-пишете в някой форум; surf-сърфирате(разглеждате страници автоматично или ръчно). Не си струва да се занимавате с това - твърде дребни суми изплащат.

Freelance услуги - Най-общо казано, някой пуска обява за работа примерно иска изработка на банер на фотошоп. Ако можете да направите този банер, свързвате се с човека, правите го и му го давате (банера де) за което той ви заплаща предварително уговорената сума. Обявите са във всякакви категории - най-вече програмиране и дизайн. Печалбите зависят според вашите възможности за работа, опит, качество и т.н.

Microstock/Микросток - Ако сте фотограф или умеете да създавате различни изображения може да ги публикувате в специализираните сайтове. В тях за всяко изтегляне регистрирания потребител заплаща по 1$ (-/+ в зависимост от резолюцията на снимката) който идва при вас. При събрани 100$ (примерно) можете да ги изтеглите в пейпал(PayPal) или с чек. Парите варират според снимките които правите - дали ги търсят хората, резолюцията им, техния брой и т.н. За повече информация - Гугъл.

Shareapic сайтове -Лидера сред тези е shareapic.net. При тях качвате изображение и като го видят 1,000 човека получвате 22 цента (0,22$). Има други подобни сайтове, но този е най-добрия (лично мнение). Парите зависят от самите изображения, тяхната популярност и т.н.

Survey сайтове - Името не е много точно, но не знам как да ги нарека. Та тези сайтове плащат за да взимате участие в различни анкети или да се регистрирате (с платен акаунт) в даден сайт. За българите много, много оферти няма в тези сайтове, но ако сте от Америка или Англия това е златна мина. Последното се припокрива с това за печалбата на пари.

Forex - Купувате валута и после я продавате. Просто е, само дето риска да загубите е голям.

HYIP сайтове - High Yield Investment Program . Сайтовете от този тип "живеят" около 4-5 дни. За това време можете да инвестирате всичките си милиарди (или десетачки) долари за което след 5 дни (примерно) ще получите парите си обратно с хубава лихва. Лошото е, че сайта ако "падне" няма да се появи повече и шанса да получите 'дедовия' е твърде голям.

Собствен онлайн магазин - Просто е - купувате си продуктите или се договаряте за тях с някоя фирма, след което ги продавате във вашия сайт на каквото цена прецените. Същото е като другите онлайн магазини. Приходите зависят от продукта който продавате и неговата цена.

За сега толкова се сещам - ако се сетя нещо ще го добавя в поста, а останалото оставям на другите хора.

п.п. Не съм сигурен дали има голям смисъл от такава тема - ако администраторите преценят, да я изпратят към кошчето. :)
 
Последно редактирано:
От: Начините за печалба

как да си направя снимките публични.до колкото разбрах това е целта,колкото повече ти гледат сниките толкова по добре или не съм разбрала правилно.моля помогнете
 
От: Начините за печалба

+
Domain Trade - Покупко-продажба на домейни
Web Site Trade - Продажба на разработени уеб проекти, като във времето варират от 1 седмица до 2-3 години
Link Trade - продажба на линкове от сайтове
Info Products - Продажба на информационни продукти (RichJerk пр.)
 
От: Начините за печалба

CPA - email submits, free trials и т.н.
List Building - предлагаш им е полезни материяли, статии и т.н. и 1-2 пъти месечно им препоръчваш даден продукт(собствен или чрез афф програма)
ShareCash.org - плащат $0.10 до $0.60 когато някой свали ваш файл (потребителят трябва да попълни прост емайл събмит.

Между другото тези Shareapic не са много надеждни. Първият ми ден направих някъде 10$ и ме баннаха.
 
От: Начините за печалба

Free File Hosting - сайтове в които качваш файл. Дърпат го 1000 човека и вземаш в най-добрия случай 20$ - 25$
 
Последно редактирано:
От: Начините за печалба

CPA - email submits, free trials и т.н.
List Building - предлагаш им е полезни материяли, статии и т.н. и 1-2 пъти месечно им препоръчваш даден продукт(собствен или чрез афф програма)

Това със CPA и List Building си е наистина доста добро. Преди 2, 3 седмици намерих идеалния начин как да го практикувам. Има и наистина много добри уроци в нета точно за това. Само дето трябва така да направиш нещата, че хората да те търсят, вместо ти да ги преследваш и да ги spam-ваш без успех!

Nobody who bought a drill actually wanted a drill, they wanted a hole.
Therefore, if you want to sell drills, you should advertise information about making holes – NOT information about drills" (Boot Camp Video 2of7 from magneticsponsoring- How To Get Your Prospects To Buy Anything You Sell)
 
От: Начините за печалба

Mоже ли да обесниш малко по-подробно за HYIP сайтове.
Иначе си забравил да сложиш и печеленето от авторски снимки.
 
От: От: Начините за печалба

Nobody who bought a drill actually wanted a drill, they wanted a hole.
Therefore, if you want to sell drills, you should advertise information about making holes – NOT information about drills" (Boot Camp Video 2of7 from magneticsponsoring- How To Get Your Prospects To Buy Anything You Sell)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
Просто 2 изречения - еквивалент на 4 години загуба на време в университет.....
 
От: Начините за печалба

Препродаване на футболни, спортни коефициенти за залагания.
Имам един приятел които вече 7-8 години прави яко пачка от това,
но за съжаление не е от приказливите и немога да дам по-изчерпателна информация.
 
От: От: Начините за печалба

Препродаване на футболни, спортни коефициенти за залагания.
Имам един приятел които вече 7-8 години прави яко пачка от това,
но за съжаление не е от приказливите и немога да дам по-изчерпателна информация.

Какъв смисъл препродаване? За пръв път чувам да се пордават коефициенти.

Хварли му една гора бой и всичко ще си каже:mrgreen:
 
От: Начините за печалба

ето още няколко:
Break плащат за ка4ване на видео,картинки...
Poker за мен си е печелившо
AssociatedContent плащат за ка4ване на статия(article)
Facebook ,Twitter Apps
Ebay и други аукзиони
Залагане на ма4ове(Sportsbetting)
e-whoring
email marketing
autoblogging
offline marketing
membership sites
..
 
От: Начините за печалба

я кажете някой покер сайт където се играе без да даваш пари,но да може да спечелиш.чувал съм че има такива.
 

Горе