На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

яйца не ям - гнус ме е
в господ не вярвам - интИлигентен съм
великден не признавам за празник - в 21 век живея!

За мен 10-20 стотинки цена за едно яйце е смешно.

50 + стотинки трябва да са истинските хубави яйца -
дори и по левче ако са гледани на дворо и хранени по селски
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

яйца не ям - гнус ме е
в господ не вярвам - интИлигентен съм
великден не признавам за празник - в 21 век живея!

За мен 10-20 стотинки цена за едно яйце е смешно.

50 + стотинки трябва да са истинските хубави яйца -
дори и по левче ако са гледани на дворо и хранени по селски

То и минимална заплата 270 лв. е смешно и това, че има хора дето зимат по-малко ама няма ни една. И по 2 лв. да ги направят яйцата пак нищо няма се случи... В Гърция, че няма вземат 14 заплата ще ги изнесат
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

То и минимална заплата 270 лв. е смешно и това, че има хора дето зимат по-малко ама няма ни една. И по 2 лв. да ги направят яйцата пак нищо няма се случи... В Гърция, че няма вземат 14 заплата ще ги изнесат

НЕ МЕРИШ С ЕДИН АРШИН :)

за яйца 50 стинки много, ама за едно лого 50 лева не са много а...
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

И аз не ям слонски ташаци, и предлагам цената им да е 2 минимални заплати за килограм. Също така да е обвързана с цената на алтернативните храни, като бичи ташаци и носорожки такива. Задължително трябва да бъдат от свободни слонове и бикове, отглеждани в хуманни клетки и убивани по най хуманен начин с ток.
На чужд гръб и 100 тояги са малко.
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

И аз не ям слонски ташаци, и предлагам цената им да е 2 минимални заплати за килограм. Също така да е обвързана с цената на алтернативните храни, като бичи ташаци и носорожки такива. Задължително трябва да бъдат от свободни слонове и бикове, отглеждани в хуманни клетки и убивани по най хуманен начин с ток.
На чужд гръб и 100 тояги са малко.

А МАЙКА ТИ ЯДЕ ЛИ СЛОНСКИ ТАШАЦИ?
СЕСТРА ТИ ?
БАЩА ТИ ?
ДЕЦАТА ТИ ?
А?

Това че аз не ям яйца не означава че не купувам!
цената 10 стотинки за едно яйце беше смешна
ти ако си селскостопански производител и ти ги изкупуват по 5-10 стотинки яйца кеф ли щеше да ти е?
ама ако тръгнеш да си продаваш грозните сайтове ще им искаш пари все едно ги е правил екип експерти начело с оня и тоя.

Това ви казвам - не мерите с един аршин... 50 стинки за яйца са ви много - ама 2,40 ЗА ВИП ОБЯВА във вашия сайт ВИ СЕ СТРУВА МАЛКО НАЛИ.

Колко яйца трябва да продаде селянина за да си пусне вип обява?
колко лайна трябва да изчисти, и мръсотия, храна лекарства ... простотии?

50 стотинки е нормална цена за яйца.

щом една ОПЪРДЯНА ПАНЕЛКА МОЖЕ ДА СТРУВА 50 000 ЕВРО - ЩО ЕДНО ЯЙЦЕ ДА НЕ СТРУВА 25 ЦЕНТА А?

един диван може да струва 1500 лева а вътре има шперплат и дунапрен за 150 лева, а едно яйце не може да струва 50 стинки?

а кокошката че се зори да снася и може хемороиди да и излязат не мислите дева:)

едно време едно яйце ехееееее яйце! тва селяните кокошки са имали ама рядко са си яли яйцата, щото са ги продавали.

Филма господин за един ден гледал ли си го ? за коя година се води че е преди втората световна.
за едно яйце му дадоха няколко цигари и една ракия у хоремага.
Па сега едно яйце една цигара- айде бе...

ще поскъпват храните и все по големи боклуци ще стават

Предлагал бил! - ОТХВЪРЛЯ СЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ТИ ! КО ПРАИМ СЕГА?

аз много работи не ползвам, ама се налага да и купувам - АЙДЕ МИСЛЕТЕ МАЛКО КАТО ПИШЕТЕ ДЕВА- ЧЕ МИ ПИСНА АЗ ДА ГО ПРАВЯ ВМЕСТО ВАС!

Предлагал бил 2 минимални заплати да бъдела цената. Зор за ташаци, ти малко си съмнителен... тя и ламята не обича ташаци, ама на патки се радва...
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Едно време кви кокошки имаше, ехеее, - не е като сега. Всяка кокошка - летяща крепост, всяко яйце - бомба срещу империализма.

Бомба за 50 стинки не си е работа, по-добре да пуснат жълтите човечета.
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Ооооооооооооооо Моше, що щеш тъдява ?

Когато те пуснаха от панделата ?

Колко лежа за педофилия ?

Разказвай не се срамувай, макар че в момента има по важни неща като това да помогнем на Влади
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Язе сега да бях един мафиотин да навнеса с тировете яйца от европата за по 20 стинки малиии...

Ама нали не съм и сме в БГ родната милиция ни пази и моето Ауди горкото така ще свърши:

image.php
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Амуне почти съм сигурен, че ще почнеш да ревеш веднага ако някой случайно вдигне цената на нещо което купуваш 5 пъти. И нямаш алтернатива. И не гледай в чуждата паница, всички знаем че имаш кинти. Дай сега и ние да прахосваме щото на някой му е хрумнало че кокошките са по важни от хората.
И ташаците бяха метафора... изобщо не знам колко струват :).
 
Re: От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Язе сега да бях един мафиотин да навнеса с тировете яйца от европата за по 20 стинки малиии...

Ама нали не съм и сме в БГ родната милиция ни пази и моето Ауди горкото така ще свърши:

image.php

Мда, общо взето това се случва с хората, които играят против правилата на картелните пазари тук. Важното да си свиркаме и да се правим, че са на нормална цена. :)

Държавата пак да блее и всичко да си продължи. Усещам, че освен малкото гориво, което си купувам последно време, ще намаля и яйцата. :) И без това този велик ден повече му харесвам кузунака. :)
 
не е нормално батета

ето цената на яица в ук където е скъпо CAGE FREE 10 яйца за два паунда... 20 за три и 50 или при два или се връзват някъде 40 - 46 стотинки

http://www.mysupermarket.co.uk/#/te...eggs/cage_free_barn_eggs_mixed_weight_10.html

обаче един работник във ферма в УК взима минимално 6 паунда на час или 48 паунда на ден или около 120 лв на ден заплата 2400 лв на месец... цената горивата е същата (с малко отгоре са в ук), цената на храната за кокошките да кажем че е същата ... цената на помещенията и други е по висока... заплатата на шофьора е по висока, запалтата на този дето разтоварва камиона и после реди яицата в супермаркета е по висока, зпалтата на касиерката е по висока, заплатите на управителите на супермаркета са по високи... и накрая яйцето 4 -10 стотинки по евтино е това как става... и тука не могат да се оправдят с акциз и такива неща понеже разходите за достигане до потребителя са значителни...
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Амуне почти съм сигурен, че ще почнеш да ревеш веднага ако някой случайно вдигне цената на нещо което купуваш 5 пъти. И нямаш алтернатива. И не гледай в чуждата паница, всички знаем че имаш кинти. Дай сега и ние да прахосваме щото на някой му е хрумнало че кокошките са по важни от хората.
И ташаците бяха метафора... изобщо не знам колко струват :).



Ама аз обяснявам че не са скъпи яйцата бре човек! напротив - 50 стотинки?
евтино е 50 стотинки !

СКЪП Е БЕНЗИНА НЕ ЯЙЦАТА
за яйцата е нормална цената - бензина трябва да поевтинее,
аз и бензин не купувам де ама ми се вижда скъп.

мани ги яйцата - гнусна работа
помисли другите стоки с каква надценка са - яйцат са "бял кахър"
 
От: Re: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

не е нормално батета

ето цената на яица в ук където е скъпо CAGE FREE 10 яйца за два паунда... 20 за три и 50 или при два или се връзват някъде 40 - 46 стотинки

обаче един работник във ферма в УК взима минимално 6 паунда на час или 48 паунда на ден или около 120 лв на ден заплата 2400 лв на месец... цената горивата е същата (с малко отгоре са в ук), цената на храната за кокошките да кажем че е същата ... цената на помещенията и други е по висока... заплатата на шофьора е по висока, запалтата на този дето разтоварва камиона и после реди яицата в супермаркета е по висока, зпалтата на касиерката е по висока, заплатите на управителите на супермаркета са по високи... и накрая яйцето 4 -10 стотинки по евтино е това как става... и тука не могат да се оправдят с акциз и такива неща понеже разходите за достигане до потребителя са значителни...

Не съм следил много новините ама май имаше някакъв недостиг там на яйца, спрян внос от Полша, закрити бг ферми заради еро изисквания и с това оправдаваха тази цена. Иначе ми направи впечатление неска у кварталното магазинче хората вземаха по 2-3 яйца само. К'во ще направят с 2 яйца?
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Ама то е ясно че пълним гушите на спекулантите. Яйцата просто сега са на мода.
 
Re: От: Re: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Не съм следил много новините ама май имаше някакъв недостиг там на яйца, спрян внос от Полша, закрити бг ферми заради еро изисквания и с това оправдаваха тази цена. Иначе ми направи впечатление неска у кварталното магазинче хората вземаха по 2-3 яйца само. К'во ще направят с 2 яйца?

мекици или сладкиш иначе това което пуснах са хубави яициа видях че има на кори както са в бг са по 9.9 пенса за 30 и по 11,9 за 10 ил това прави 23-27 стотинки

http://www.mysupermarket.co.uk/#/te...s/tesco_market_value_mixed_weight_egg_30.html
http://www.mysupermarket.co.uk/#/tesco-price-comparison/eggs/tesco_value_mixed_eggs_10.html


та с техните заплати щом могат да го докарат до такива цени къде сме ние

био органичните яицата в англия са почти колто обикновенните в бг
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Цената на яйцата са само върхът на айзберга така е и с олиото миналата седмица гледах в Теско имаше промоция на 1.3 така е и захарта така е и с другите неща - под върхът на айсберга се крие това което говоря от известно време - целенасочено се убива дребният и средният бизнес в БГ и пазара се картелира - за няколко години от страна с най евтини стоки в ЕС се превърнахме в страна с едни от най скъпите стоки - скъпите стоки убиват потреблението пазара се свива фирмите фалират безработицата се увеличава и конкуренцията намалява затворен порочен кръг - въвеждането на новите касови апарати ще го завърти с пълна сила.

За успокоение на Агенст и за да се чувства горд от неговото правителство ще призная че тук черният пипер е много скъп едно пакетче е 2 паунда - в БГ е стотинки.
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Цената на яйцата са само върхът на айзберга така е и с олиото миналата седмица гледах в Теско имаше промоция на 1.3 така е и захарта така е и с другите неща - под върхът на айсберга се крие това което говоря от известно време - целенасочено се убива дребният и средният бизнес в БГ и пазара се картелира - за няколко години от страна с най евтини стоки в ЕС се превърнахме в страна с едни от най скъпите стоки - скъпите стоки убиват потреблението пазара се свива фирмите фалират безработицата се увеличава и конкуренцията намалява затворен порочен кръг - въвеждането на новите касови апарати ще го завърти с пълна сила.

За успокоение на Агенст и за да се чувства горд от неговото правителство ще призная че тук черният пипер е много скъп едно пакетче е 2 паунда - в БГ е стотинки.

оууу? какви паунди бре?
какъв е тоя пипер?
2 паунда колко грама? 250 ?
давай да ти прсщаме колети с чер пипер да завъртиш черната борса?
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Българина е мазохист - колкото по-скъпо става, толкова по купува.
В крайна сметка пазара определя цената - колко струваше кило арматурно желязо по време на строителния "бум" и колко сега?!
Държавата има роля - няма спор. Само дето от 1990 г насам не съм видял държавата България да прави нещо да е добре на българите. Имам в предвид големия процент българи, а не шепата мафиоти-партийци, титулуващи се гръмко бизнесмени. Които са си едни и същи, с малки изключения, независимо кое и какво правителство е "на власт".
 
От: На Велик Ден, ще се чукам с кюфтаци ( по - изгодно е )

Скоро май ще е по-ефтино да правим омлет от шоколадови яйца :lol:
 

Горе