На къде ли отиваме. Цените за труда на програмистите...

martyyy

Member
Вчера ми се случи следното:говоря с един клиент и той ме пита за някакви разширения към съществуваща онлайн игра.

И ме пита за цена и аз му казвам малко ,прецених че 100 е нормално ( а аз по-принцип не взимам много).
Той ми вика съжалявам ,но няма да работим заедно ,защото аз си имам човек който ще го направи за 15-20 лв може и по-малко. :shock:

А работата си е за доло-горе ден-два ,ако не бързаш и направиш всичко като хората.
Та си викам ,че те хамалите на гарата взимат сигурно толкова.

Май е по-добре да напускам БГ пазара и да го оставим на тия тука дето не се уважават себе си.
 
От: На къде ли отиваме.

Точно това е. Не може циганката за 15 лв. свирка за 5 минути да ти направи, а ти да сложиш очила от взиране 2 дена в монитора за 15 лв. ...
 
Re: На къде ли отиваме.

за всичко е виновен изкривения пазар... като не можеш да спечелиш много (да не кажа като не печелиш нищо) няма как да отделиш и много за сайта особено ако си го правил за да печелиш (незнам колко печели клиента но ако случайно печели свсем не е прав) а ако не печели трябва да кара на мускули или да дава колкото може което пак не го прави прав но все пак оневинява донякъде ... От друга страна смятам че и ти Martyyy си си в правото да искаш справедливо заплащене според турда ти... От трета страна никоя цена не е крайна винаги може да се преговаря затова препоръчвам една книжка Всичко Може Да се Договори като фрилансваш е хубаво да придобиеш и някои основни бизнес умения ще са ти от голяма полза http://www.book.store.bg/p3061/bibliata-na-tyrgoveca-vsichko-mozhe-da-se-dogovori-gevin-kenedi.html


пп аз затова ви казвам по принцип се ориентираите за западния пазар там взимат 1500 евро за инсталация на джумла и плугини...
 
От: На къде ли отиваме.

dertre е обобщил всчико с 1 изречение :) Друго няма какво да се каже по въпроса...
 
От: На къде ли отиваме.

15-20 лв може и по-малко ... този направо или не знае какво говори и иска или директно е искал да се изгаври с теб.
 
От: Re: На къде ли отиваме.

пп аз затова ви казвам по принцип се ориентираите за западния пазар там взимат 1500 евро за инсталация на джумла и плугини...
Мислиш ли? Щото моят опит показва, че никой не му се дават парички, особено като има закъсали индийци или източноевропейци, които са съгласни да работят почти без пари.
 
От: На къде ли отиваме.

Хммм, на мен няколко пъти ми се е налагало да работя с една американска софтуерна фирма (малка ~15 души персонал). Твърда цена 85$/час. Правят предварителна оценка на проекта, предплащаш половината часове - и колкото излезе накрая. Не мога да скрия, че с радост се отървах от тях след като направиха основата на проекта ми (започнах работа с БГ програмист), но ми хареса отношението им към цената на труда, който полагат.
 
От: На къде ли отиваме.

За кой ли път се повтарям, ама не виждам оправдание уеб програмист или уеб дизайнер да работи за българи.
Тоя момент можеш (и е силно препоръчително) да го избегнеш дори в началото на кариерата си.
Само ще ти създаде кофти работни навици, кофти бизнес етика, кофти очаквания, и още много неща кофти...

Особено пък програмист.
Можеш да се заровиш в пари.

Оставете българските уеб предприемачи да ползват услугите на разни индийци и мингяни и да тънат в собствената си простотия и мизерия.

Щом си програмист, значи имаш повече мозък от 93% от българските бизнесмени.
Ползвай по предназначение.

ПС: Под 'български' визирам манталитета основно. Не толкоз реалния ориджин на субектите. Изключенията си важат.
 
От: На къде ли отиваме.

Сега като се замисля, май не се сещам за особено неприятни моменти с мои клиенти от тоя форум. Доста гладко са минавали сделките. Всички те влизат в изключенията :) . Не само щото по принцип не говоря лошо за хора с които съм работил.

Обаче като един виден българофоб, не мога да не генерализирам. Все пак шансът следващият калъф дето ви контактне на родна реч, да е просто някой времегубещ нагъл орляк, е повече от 80%...
 
Re: От: Re: На къде ли отиваме.

Мислиш ли? Щото моят опит показва, че никой не му се дават парички, особено като има закъсали индийци или източноевропейци, които са съгласни да работят почти без пари.

само че с офис на място ако си... това е за съжаление не ако те намират онлайн но нищо не пречи да се пробва човек...
 
От: На къде ли отиваме.

Отиваме дооооо... под кривата круша :)
Това кат лафа "каквото си посееш, това ще пожънеш"
 

Горе